Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrząd, uszczelka pod głowicą, świece i inne


Yama96

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Szymon z Kalisza (woj. wielkopolskie) i dzisiaj tj. 24.01.2015, jakimś cudem przerwał mi się kabel od akumulatora. Zajechałem do babci posiedziałem chwilkę, wsiadam do samochodu w drodze powrotnej i trach samochód nie ma prądu, i powiedziałem sobie nadszedł ten czas jako, że jest weekend a dokładnie sobota obdzwoniłem znajomych, rodzinę itd. oczywiście każdy elektryk stwierdził, że dzisiaj wolne :). Jako, że jestem właścicielem "Renault Megane Coupe 96r. 1.6e" zwane również "coach" od 4.01.2015 nie kiwnąłem palcem ażeby coś zrobić w moim samochodzie. No może za wyjątkiem zamka który był cięcie (po prostu nie działał). Odkąd go posiadam zauważyłem białe spaliny wydobywające się z rury wydechowej (doczytałem gdzieś na necie, że to uszczelka pod głowicą), rozrząd i pisknął kilka razy i tak jakby czasem pracował na 3 cylindrach(coś ze świecami).

Szczerze powiedziawszy mam prawo jazdy od 19.12.2014 czyli miesiąc nie jestem świetnym kierowcą jest to mój pierwszy samochód i chciałbym o niego zadbać. Nie jestem mechanikiem ani jakimś majsterkowiczem dlatego, jeżeli ktoś z was wie czy to co opisałem zgadza się z weryfikacją to czy mógłby mi polecić jakieś części oczywiście nie chodzi mi o prowizorkę albo jak najtaniej, chodzi mi o porządne rzeczy. Ponieważ w poniedziałek kumpel mnie z holuje do elektryka a żeby mógłbym odpalić i pojechać do sklepu po części a następnie do mechanika, żeby zamontował wszystko. :)

Reasumując moje wypociny potrzebował będę wymienić:

-rozrząd

-uszczelkę pod głowicą

-wszelkiego rodzaju filtry

-wszelkie płyny

-świece

-i jeżeli ktoś jeszcze wie co potrzeba by było wymienić to proszę o napisanie (tak jak pisałem /\ to nic nie wymieniałem)

Jeżeli chodzi o mój budżet to jest nieograniczony a chodzi mi tylko o najlepsze części :)

Z góry bardzo dziękuje a ten post będę obserwował co godzinkę:)))

 

Na forum wysławiamy się cenzuralnie. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd: Pasek Contitech, Napinacz INA, Pompa wody SKF.

Uszczelka pod głowicą (przy niej warto wymienić zawory, uszczelniacze zaworów, broki głowicy ) Uszczelka Głowicy Glaser, Zawory np. Freccia, Uszczelniacze VictorReinz, Brok Głowicy oryginalne Renault koszt niewielki.

Filtry ja w wszystkich samochodach montuje Filtron i jak dotąd nie było z nimi problemów.

Płyny: Renault na produkcji wszystko zalewało ELF'em więc warto lać co fabryka zaleca (do silnika i skrzyni biegów) tylko zamiast płynu chłodzącego można zastosować np. Boryszew Borygo Czerwony a płyn do przekładni (magla) spokojnie starczy Orlen ATF II do skrzyń automatycznych.

Świece warto postarać się i poszukać oryginalnych świec oraz kabli zapłonowych firmy Eyquem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!