Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II awaria zamka od bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam taki problem w megance II rocznik 2004 nie zamyka się klapa od bagażnika, przez co nie zamyka się cały samochód. Nie zatrzaskuje się po prostu :(. Sugerując się zamkiem w drzwiach gdy przesunie się zatrzask do góry (zamknięte) on już nie wróci na swoją pierwotną pozycję jest zablokowany trzeba klamkę nacisnąć. W bagażniku on się nie blokuje ... wygląda to na mechaniczną userkę jednak nurtuje mnie to czemu drzwi się nie zamykają ... kontrolka wskazuje otwarcie drzwi. Pomóżcie :). Dzięki serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem to samo jeżeli to wersja 5 drzwiowa to u mnie pomogło wykręcenie zamka i z boku obudowy ma takie otwory wystają przez nie plastykowe elementy mechanizmu. U mnie wystarczyło przesunąć mechanizm w jedno ze skrajnych położeń nie pamiętam w które.

Podejrzewam że nie trzeba wyjmować zamka tylko wystarczy wyjąć taką gumową zaślepkę w klapie jakieś 1x2cm i jest dostęp do tego mechanizmu.

 

Inną sprawą jest że w Megane 1 konstrukcja zamka była zupełnie inna a także nieprzemyślana np naciśnięcie przycisku i równoczesne otwarcie samochodu z centralnego powodowało zakleszczenie się zamka i w efekcie spalenie silniczka serwomechanizmu kolejny model i również można nie ingerując mechanicznie unieruchomić zamek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Ja mam podobny problem z zamkiem klapy, zamek sie zamyka a swiatelko na tablicy sie swieci ze otwarte, przez co jak u kolegi samochod sie nie zamyka, niewiem gdzie ten czujnik jest, przeszukalem cala klape i chyba jest on zintegrwany z zamkiem.

Mial moze ktos podobny problem, bo jesli nie to chyba czeka mnie wizyta w ASO :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

switch jest zintegrowany w zamku tak jak w zamkach drzwi...

ASO ci powie ze sie nie da wymienic tylko zaproponuja ci caly zamek za pareset zl...

mozna kupic uzywany zamek lub podobno samemu wymienic switcha po rozebraniu zamka ale ja nie probowalem - u mnie nie reaguje na otwarcie drzwi kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podziele tym co wczoraj u siebie odkryłem. Zamek bagażnika (sedan z 2000) nie chce zamykać z centalnego, coś też nie gra z zamknięciem kluczykiem.

Mechanizm elektryczny chyba jest ok. Kontrolki też reaguja prawidłowo.

Zamek zamyka się z centralnego jak lekko docisnę przycisk zamka i jednocześnie zamknę pilotem. Otwiera sie też ok. Jak go obejrzałem to wyglada że za wysoko wszedł i mechanizm nie jest w stanie go obrócić bo blokuje. Czy tam jest jakaś sprężyna która lekko dystansuje? Jak powinno wyglądać otwieranie w klasyczny sposób? U mnie nie da sie obrócić kluczykiem zamka a nie wiem jak to powinno wygladać w sprawnym zamku. Czy tam jest też jakaś regulacja? Mam zamiar to rozebrać i sprawdzić, ale jesli ktoś miał podobna sytuację i sobie z tym poradził to byłoby miło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!