Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie Megane (2014) 1.6 16V 110 KM


sebastian_wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od miesiąca jestem użytkownikiem Renault Megane z 2014 roku z przebiegiem 20000km. Przy obecnych warunkach (temperatury od -5 do +5) auto w mieście na krótkich odcinkach do 5 km pokazuje średnią w okolicach 13-14l/100 km. Czy to jest normalne dla tego silnika przy takich temperaturach? Producent deklaruje 9,4l/100 więc rozbieżność jest dosyć spora. Średnia z przebiegu 900 km to 8,5l/100 gdzie raczej były to dłuższe trasy poza miasto po 40 km w jedną stronę + powrót. Czy jak się zrobi cieplej to silnik zacznie być bardziej oszczędny? Dodam jeszcze, że nie cisnę auta od świateł do świateł i staram się stosować do wskazań komputera odnośnie zmiany biegów.

Pozdrawiam!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wydaje mi się że to trochę dużo. Moja (co prawda starszy model, ale silnik ten sam i skrzynia jeszcze 5 biegów) w trasie nieprzekracza 7. Niechlubny rekord w mieście na zimówkach, przy dużych mrozach (poniżej 10 st. C) i opadach to około 11. Dużo jednak zależy od tego, czy "ciężka stopa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to pali Ci za dużo, mi na dojazdy do pracy (15km w jedną stronę, trochę miasta, trochę trasy ale zazwyczaj bez korków) pali 7L -/+ 0,1. Średnie spalanie z przejechanych dotychczas 6000km mam 6,7L/100km. Nie zauważyłem jakiejś znacząco większej różnicy w spalaniu między zimą a latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak.

Mam ten sam motor i średnio pali 7-8L (jazda mieszana miasto, lasy, nie przekraczajac 110km/h). A temperatury raczej nie maja aż takiego duzego wplywu.

Hmm moze masz małe ciśnienie w oponach lub coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się zastanowić co to znaczy że "producent deklaruje..."

Czy w takich warunkach jazdy i temperaturze to deklaruje?

A ogólnie, to silniki benzynowe Renaulta ot są po prostu smoki.

Ja, jak kiedyś dostałem z ASO na czas serwisu mojej Megane z silnikiem dci auto benzynowe, to byłem w szoku, miałem wrażenie że jest jakaś dziura w zbiorniku, tak szybko ubywało paliwa w zbiorniku.

Auto paliło około 12 litrów /100 km.

Jak oddawałem auto , to pan z recepcji w ASO uspokoił mnie, że "ten typ tak ma" .

 

PS:

Moja megane z silnikiem dci pali po miescie poniżej 5 litrów ON/100 km, a w trasie około 3,5 litra ON/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście pali od 5,5 do 7 litrów zimą. A trasie od 5 do 6,5 litrów do 180 km/ h na autostradzie(te 6,5 l.). Pewnie zablokowana jarzma od ręcznego w tylnych kół w megane II i III. W Brazylii jakiś gościu w megance III z tym silnikiem ale z alkoholem spalił 4,2 L średnio ale nie podał czy w mieście czy w trasie.

 

 

lapka2.gif

Regulamin

pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trasie od 5 do 6,5 listra przy 180 km/ h na autostradzie.

Żebym nie miał tego silnika i nie znał jego zapotrzebowania na paliwo przy takiej prędkości to bym uwierzył w bajkę. Przecież, przy jeździe z maksymalna dozwoloną prędkością na autostradzie silnik spala około 8-9l/100km.

 

Przy obecnych warunkach (temperatury od -5 do +5) auto w mieście na krótkich odcinkach do 5 km pokazuje średnią w okolicach 13-14l/100 km.

Przecież silnik nawet się dobrze nie rozgrzeje a jest już gaszony. I może być takie spalanie. Ale mam jedno pytanie z ilu kilometrów jest to spalanie i jaka jest średnia prędkość auta (na tym odcinku), bo jeżeli z mniejszej ilości niż 100km to raczej bym się nie przejmował. U mnie, po około 100-150km jazdy po mieście, dopiero normuje się spalanie na komputerze. Chociaż potrafi wskazywać nawet 10l/100km ale to na bardzo krótkich odcinakach po skasowaniu przebiegów.

 

Możliwe, że kolega skasował wskazania komputera i po przejechaniu jakiegoś krótkiego dystansu takie mu wskazania wyszły.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 do 6.5 to ten silnik pali przy jeździe w trasie nie przekraczając 120km/h. Jeśli koledze tyle pali przy 180 ma oszczedniejszy silnik od 80%diesli na rynku. W mieście pali koło 10l, w trasie najniżej udało mi się zejść do 5.3litra jadąc w pojedynkę. Trzeba pamiętać jak wspomniano, że na komputerze średnie spalanie normuje się po przejechaniu około 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. W piątek zatankowałem do pełna i wyzerowałem komputer. Na razie jeżdżę od piątku po mieście i nabijam kilometry. Jak już będę miał ~100 km po mieście to dam znać jak wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób sprawdzisz co najwyżej czy komputer Ci oszukuje pokazując spalanie.

Jeśli chcesz sprawdzić spalanie to musisz zrobić to standardową, jedyną miarodajną metodą:

- tankujesz do pełna i zerujesz licznik ( to już zrobiłeś)

- po przejechaniu kilkuset kilometrów (kiedy w baku powinno już być mało paliwa) tankujesz do pełna

- liczbę zatankowanych litrów mnożysz przez 100 i dzielisz przez liczbę przejechanych kilometrów

zatankowane litry x 100 / przejechane kilometry

 

Zerknij sobie przy okazji na spalanie innych ludzi na jakimś serwisie typu www.spritmonitor.de albo innym, bo jest ich sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz średnią prędkość? bo stwierdzenie "w mieście" dla każdego oznacza co innego. Ja mam na kompie spalanie ok 11,5, a średnią prędkość to 20km/h. Też jeżdżę po 5km w jedną stronę do pracy... powrót to ok 30min, więc średnia to jakieś 10km/h, więc i średnia spalania rośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w każdym dużym mieście w Polsce jeździ się podobnie, z podobnymi średnimi prędkościami. Moja jazda nie ogranicza się tylko do jazdy w korkach miejskich, ponieważ jeżdżę dużo po mieście, więc średnią prędkość +/- 30 km/h. Jadąc spokojnie, przewidując sytuacje na drodze, nie butując pod odcięcie i hamując silnikiem moja megane 1.6 nie spali więcej niż 10 litrów/100km (sprawdzone metodą matematyczną podaną przez firana). A i pamiętajcie, że komputery pokładowe czasem troszkę przekłamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Od piątku jeżdżę po mieście (jednorazowy dystans max 5 km) i mam zrobione 77,3 km. W tym czasie spaliłem 7,2 l benzyny co przełożyło się na średnie spalanie na poziomie 9,3/100 km (wskazania komputera). Także myślę, że wynik jest pozytywny. Skorzystałem z rady przyjaciela, który ma Scenica III 1.6, przekazał mi on informację że pedał gazu jest bardzo czuły na jakiekolwiek nawet niewielki wahania. Od tamtej pory po przyspieszeniu do zadanej prędkości noga praktycznie nieruchoma i spalanie znacząco spadło :-) W sumie to się zdziwiłem że ma to aż tak duży wpływ na spalanie, ale widocznie tak jest. Wcześniej miałem 6 letnie Renault Thalia i tam gaz chodził znacznie ciężej więc widocznie niepotrzebnie przeniosłem nawyki ze starego samochodu. Dodam jeszcze, że dziś byłem w trasie i zrobiłem 70 km, a spalanie wyszło na poziomie 5,7/100 km. Wcześniej również padały pytania o średnią prędkość to po mieście 77,3 km wykonałem ze średnią 21,5 km/h. Nie mieszkam w dużym mieście (60 tyś.), ale są w nim same drogi jednopasmowe i co kawałek światła więc ogólnie w większości przypadków szybciej się pieszo chodzi niż jeździ :-) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@sebastian_wifi i jak u Ciebie ze spalaniem?

Wiem, że masz LPG ale zawsze to jakieś porównanie.

U mnie wygląda tak:

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/72230

 

ale u mnie 75% jazd to trasa Suchanino-Wrzeszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!