Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to akumulator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Często padał mi akumulator, ale ostatnio jakoś tak dziwnie. Światła świecą, kierunkowskazy również, ale gdy chciałem odpalić samochód usłyszałem tylko CYK i wszystkie kontrolki zgasły łącznie z migającą diodą. Obecnie jest podświetlone tylko wejscie na kartę. Kierunki działają, centralny również.

Wcześniej podczas jazdy kilka razy pojawiała mi się kontrolka STOP i akumulator. Wcześniej ktoś mi urwał lusterko i zastanawiam się czy to nie np od topniejącego śniegu jakieś zwarcie, gdyż lusterko jest przyklejone na taśmę...

Więc to chyba nie aku? Gdy padał wcześniej to na amen, albo coś tam próbował odpalać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Poruszałem klemami i wszystko sie podświetliło tak jak powinno i nawet odpalił po 4 dniach stania na mrozie. Klemy faktycznie nadają się do czyszczenia, bo pełno tam syfu. Ale mam kolejny problem. Pół roku temu padła mi cewka, została wymieniona u mechanika, a teraz jadąc w trase, zaczęło znowu trząść mi autem i i megana zaczęła warczeć jak traktor. Podejżewam że to znowu cewka, tym razem sam może wymienię, tylko że na autostradzie zaczęł wyskakiwać mi komunikaty o kontroli trakcji, że uszkodzona, że ABS się wyłączył i do tego ta ikona migającego silniczka. Dzisiaj na mieście pozostaje tylko komunikat o kontroli trakcji, że nie działa i miga ten silniczek, czy to mogą być objawy tej uszkodzonej cewki, czy nie zamawiać jej i nie próbować jej wymieniać, tylko jechać od razu do mechanika? Odkręcałem te cewki i jedna ma milimetrowe tak jakby przypalenie. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

Edytowane przez maxgrzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!