Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Duże spalanie 1.5 dCi 88KM


w_mierzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca jeżdzę Megane II w kombi z silnikiem 1.5 dCi 88KM.

Zaraz po zakupie zrobiłem testy przelewowe po których 3 wtryskiwacze poszły do regeneracji, została założona nowa pompa, filr paliwa, wszystko wyczyszczone. Jestem bardzo zadowolony z auta lecz średnie spalanie jest spore - a może tylko mi się tak wydaje?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Wg komputera przy dojazdach do pracy 8-9km w jedną stronę w tą pogode średnie spalanie wynosi 7,2-7,4l/100km. Jeżdzę spokojnie do 2300, max 2500obr. Staram się hamować silnikiem.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Przy trasie około 45km po DK przy prędkości nie większej niż 130km/h średnie wyszło około 6,5l/100km. Przy jeździe 90-100km/h stałą prędkością spalanie chwilowe wynosiło około 5,9l/100km.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy są to normalne wyniki? Myślałem, że ten samochód będzie troche mniej palić.

 

lapka2.gif

Regulamin

pkt. 5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg komputera przy dojazdach do pracy 8-9km w jedną stronę w tą pogode średnie spalanie wynosi 7,2-7,4l/100km.

A moja w taka pogodę jak mamy teraz spala tylko 8l/100 benzyny z włączona klimą. Silnik diesla na takiej trasie jaką pokonujesz nie zdoła się zagrzać do temperatury roboczej. Stąd takie masz spalanie. Generalnie silniki diesla lubią dłuższe odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego, włącza się sprężarka normalnie (słychać jej cyknięcie, przy okazji naprawiłem pierwszy bieg wentylatora chłodnicy, bo wcześniej nie działał mi wcale i przy wł. klimie nie włączał się, tylko po pewnym czasie 2 bieg był wentylatora). Dzięki temu usuwa się szybciej para wodna z szyb w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne. Mam troszkę mocniejszy silnik ale w poprzednich 5 sezonach auto nie wzieło w mieście więcej niż 5,6/100 latem a zimą 6,2 ale pisząc ZIMĄ miałem na myśli zimę a nie późną jesień jak teraz. Po 20 stopni na minusie. Teraz pali 7-7,4/100. CHGW dlaczego, będe drązył temat. Tyle u mnie auto robi 21 km w 1 stronę w ruchu miejskim i rozgrzać sie zdąży. Przy odcinku 10 km nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!