Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cóż to za dźwięk ?


Michnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Megankę mam od niedawna i kupiłem ją w takim stanie, mianowicie przy 2-3 tys. obrotów słychać z komory silnika charakterystyczne szumienie (coś jakby łożysko). Początkowo myślałem, że to wina alternatora ale dźwięk wydobywa się raczej z komory silnika. Po wypłacie wymieniam rozrząd, może to rolka napinacza lub pompa wody ? Co sądzicie ? Dołączam film, w którym słychać szumienie w ok. 8 do 13 sekundy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bo słabo słychać... U mnie to jest grzechotanie, klekotanie jakby popychacze. Przy 3000rpm, prędkości 100km/h bardzo słyszalne zwłaszcza jak zdejmę nogę z gazu. Spróbuje to nagrać przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ten sam dźwięk co u mnie :). Próbowałem to dziś nagrać, ale na nagraniu nie słychać tak dobrze. We wtorek daje auto mechanikowi - mówi, że przepustnice przeczyści. Ja oprócz tego mam problem z szarpaniem na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie przepustnicy raczej nic nie da, dźwięk wydobywa się z okolic kolektora.

 

Dodano: 09 kwi 2015 - 17:50

Wróciłem właśnie od mechanika, powodem był przestawiony :blink: rozrząd o 2 i 3 ząbki... po naprawie wszystko wróciło do normy, temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

U mnie było tak samo jak na filmie. W związku z tym pojechałem do mechanika na wymianę rozrządu i początkowo, tj. przez 1 dzień tego dźwięku nie było. Teraz po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów problem powrócił. Czy u was po wymianie rozrządu problem ustał? Czy prawidłowo ustawiony rozrząd może się sam przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już przejechałem z 500km i jest ok, co prawda coś tam słychać jak się wyciszy muzykę i mocno wsłucha ale to nie to co było wcześniej ;) Po nastawieniu rozrządu jestem bardzo zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Autko kupiłem miesiąc temu. Też u siebie zauważyłem, że silnik przy schodzeniu z wysokich obrotów cyka. Dzisiaj odebrałem auto po wymianie rozrządu i tego dźwięku już nie ma. Albo i jest ten dźwięk, ale naprawdę bardzo mocno trzeba się wsłuchać, możliwe że teraz to słyszę tylko zawory od gazu jak cykają. Rozrząd był przestawiony o jakieś 5 stopni na tym dolnym wale. Dodatkowo zauważyłem ,że auto jest jakby mocniejsze. Powodem tego możliwe, że było ustawianie rozrządu przez wcześniejszego właściciela na znaczniki robione flamastrem, a nie na blokady. Po wyrównaniu znaczników blokada po prostu nie chciała wejść. Dodam także, że mam jeszcze jakiś dziwny objaw, że olej mi śmierdzi spalinami albo benzyną ( nie wiem dokładnie co to). Też może macie taki objaw przy tym cykaniu? W tym miesiącu będę wymieniać olej i zobaczę czy znowu zacznie śmierdzieć. Mam nadzieję, że wymiana oleju rozwiąże ten problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Posiadam Megane 1.4 16V 2006r. zakupiłem dwa miesiące temu. Po tygodniu wymieniłem kompletny rozrząd, byłem w ASO Renault na przeglądzie nie stwierdzili żadnych problemów. Aktualnie mam 85tys przejechane. Od jakichś dwóch tygodni zauważyłem dziwny jakby świst przy zmianie biegów. Np przyspieszam z dwójki do 50km/h i wrzucam trójkę i tak jak taki dziwny świst (coś w stylu zasysanego powietrza, jak by coś obcierało no nie wiem) nie mogę dokładnie tego zlokalizować i w 100% opisać jaki to typ dźwięku.

Podczas postoju podczas dodawania gazu nic takiego nie słychać, ale zauważyłem jak by "klekotanie" zaworów i jakby dziwne obcieranie w silniku. Szczerze wcześniej nie przysłuchiwałem się brzemieniu silnika z podniesioną maską. Ogólnie silnik pracuje równo, nie szarpie, równo przyspiesza.

Jeszcze około tygodnia temu pojawił się monit o natychmiastową wymianę oleju, ale że jeszcze nie mam przejechane odpowiedniej liczby km alarm skasowałem.

I teraz trochę się zastanawiam czy jechać z tym do jakiegoś serwisu, czy to coś poważnego ? Proszę o jakąś poradę.

Dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!