Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaz wlasnego radia Megane 96


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dzisiaj kupilem w biedronce radio Denver za 189.- (dosc fajne jak za ta cene zreszta) i chcialem sobie je zamontowac, wszystkie kostki ISO mam juz sprawde i po podlaczeniu radia elektrycznie dziala pieknie :mrgreen:

 

Problemw tym, ze nie moge docisnac radia do konca, brakuje mi okolo centymetra, przeszkadzaja kable.

 

Prosze o pomoc jak dostac sie do tych kabli "z tylu" zeby moc je swoodnie przesunac celem montazu radyjka :)

 

Wlasnie z tym walcze i mam nadzieje, ze dzisiaj juz zagra ladnie mi radyjko :)

 

[ Dodano: 2007-02-08, 14:30 ]

No wlasnie mi sie udalo, bylo kiepsko poniewaz ciezko dostac sie spod kierownicy do radia ale sie udalo zamontowac radyjko :) Jednak ponawiam pytanie czy zdjecie gory deski w megance pozwala dostac sie do radia?

 

Acha, no i link do radia z biedronki: Radio Denver :)

 

Jezeli kogos interesuja szczegoly to chetnie opowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do staniesz się tam od góry ponieważ jest tam ... nadmuch środkowy... możesz dokupić sobie również ramkę która zamaskuję wolną przestrzeń od strony kierownicy po oryginalnym radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje. Rzeczywiscie nie da sie :mrgreen:

Ramke na "zwykle radio mam", do niego zamontowalem ramke pod moje radio, weszlo z oporami dosc poteznymi ale sie udalo. Przeszkadzaja kable, szeroka wiazka o srednicy 1 cm.

Niuans: na kostce ISO czerwony to czerwony, zolty to zolty a w megance na odwrot!. Smieszne jest, ze zamontowlame czerwony-czerowny, czarny-czarny, zolty-zolty bez sprawdzenia czy radio "pamieta" na podtrzymaniu stacje hehe i oczywiscie nie pamietalo, dopiero podlaczenie zolty-czerwony, zolty czerwony, czarny-czarny pomoglo, do zamontowania radia wiec potrzebnych bylo 2ch inzynierow z dyplomem elektorniuki i informatyki :) :)

 

A radyjko gra wysmienicie i czulosc rewelacyjna, na zwyklym radio Denver lapie okolo (strzelam ale nie przesadzam w ogole) 20 stacji w tym kilka pepikow :) :) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Denver powiadasz, ja zaraz pokusilem sie na produkt z niskiej polki, chcialem zaoszczedzic i wiecej razy nie popelnie tego bledu. W moim przypadku chodzilo o glosnik niskotonowy. Mam nadzieje, ze radio bedzie Ci dobrze i dlugo dzialac. Ja osobiscie nie zaryzykowalbym takiego zakupu. Co do kostek ISO, to juz jest przyklad jak wyglada sprawa jakosci montazu. Co do dzwieku to, chetnie posluchalbym, jak brzmi z czystej ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]

 

Radyjko Denver CAD-350, z Biedronki :mrgreen:, jeszcze gorace bo od 8ego w sprzedazy (w tej fali zakupow w Biedronce) :=) radio gra naprawde czysto, koledzy w pracy byli zaskoczenia a sie na dzwieku znaja. Mam w aucie 2 glosniki oryginalne wszystko pieknie gra, odtwarza AUDIO CD i MP3, na zasilaczu laplatoryjnym wyszko, ze radi pobiera przy 12V okolo 0,45A a podczas pracy z laserem CD ponad 0,7A przy 12V.

 

Radio na antenie z kabla i glosnikach chyba Unitry naprawde czysciutko odtwarzalo dzwiek, ja audiofilem nie jestem ale radio to gra dla mnie tak samo dobrze ak oryginalne radio z Opla Vectry kolegi. Ja tam roznicy nie widze, mam nadzieje, ze radio sie nie zepsuje czy cos :)

 

Linkacz do radia: radio Denver

 

Pewnie cos jeszcze napisze jak doloze na tyl 2 glosniki :)

 

[prosze nie cytowac 1:1 postu na ktory sie bezposrednio odpowiada DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu:

 

1. Forum chyba jest po to zeby sie dzielic opiniami, ja znalazlem cos co moze sie przydac osobom, ktore nie musza sobie powiekszac pewnego wymiaru kupujac sobie radio Pioniera za 1000,- :mrgreen: Rozumiem, ze jak na forum sa dyskusje co lepsze to "fefe"?

 

2. Nawet jak to jest 4x40W mocy muzycznej czy jakies ~12-13W faktycznej to i tak kazdemu starczy w samochodzie, chyba, ze jak w punkcie 1. ma sie cos do przedluzenia. :) Nawet markowe firmy oszukuja podajac "nieprzydatne" moce, ilosci pamieci itp itd do tego sie po prostu trzeba przyzwyczaic a nie odkrywac, ze "o jej, ale ich nakrylem!" :) Rozumiem, ze Ty w swoim radiu sprzetem mierniczym zmierzyles, ze twoje radio spelnia co do 1mW specyfikacje marketingowa? Samochod to nie dyskoteka :)

 

3. Linka do radia wyslalem dwa razy bo myslalem, ze pierwszy post nie przeszedl, dlatego napisalem dwa bardzo podobne, mea culpa :)

 

@DrNO:

 

Radia na oczy nie widziales tak jak Krzychu i sie wypowiadasz? :)

Oprocz uszczypliwosci cos madrego do dodania? Jakis edit posta?

 

W przeciwienstwie do obydwu z Was mialem je (radio) w rece (mam w samochodzie), na zasilaczu labolatoryjnym i podpieta do dobrych duzogabarytowych kolumn - poprostu dziala lepiej niz mozna sie bylo spodziewac. Nie rozumiem, zle sie z tym czujecie ze ktos moze miec cos tanio, dobrze i sie z tego cieszyc? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no luzik! zartowalem sobie. zgadzam sie z Toba calkowicie. tak jak nagminne jest oszukiwanie np pamieciach flash (1GB = 1'000'000'000B) co mnie zawsze przyprawia o szeroki :mrgreen: tak samo jest z radiami. wcale radio nie musi kosztowac trzech, czterech zer. w dobrze znanych markach nawet 1/3 ceny jest za nalepke i nieprzydatne funkcje wymyslone z musu, zeby mialo cos czego inne nie maja... (BZDURNE PODEJSCIE...). sam np w moim kinie w domku mam centralna kolumne ktora sam zlozylem od zera. i dziala idealnie jak powinna. a wydalem moze 1/15 ceny w sklepie gotowej...

 

jesli radyjko dobrze brzmi i sie nie psuje to jest swietne, a im mniej "markowe" tym mniejsza zwraca uwage ABS'ow :)

 

ja jestem za wszystkimi rencyma za DOBRYM a nie markowym sprzetem i wlasnorobkami. dlatego np w dziale tuning zaczalem fotoreportaz z przerabiania kratek w MII :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką samą opinie co SoundWave też do swojego scenica kupiłem jakieś Lenco, RDS, zdejmowany panel, czyta mp3, ma USB, czego chcieć więcej gra dobrze, a po tym jak wreszcie zorientowałem się w instalacji antenowej(tak,tak, poprzedni właściciel nieźle zamieszał) gra jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od wymagan kazdy kupuje to co mu odpowiada i ja tam nikomu nie mam za zle, ze jest zadowolony i wydal malo pieniedzy. Ja przywiazuje ciut wieksza wage do zestawow CA i tak juz pozostanie.

SoundWave, radio Denver widzialem tylko nie slyszalem jak gra o czym pisalem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!