Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie. Wracam dzisiaj do Was z podkulonym ogonem, bo Meganka miała chyba jakieś ''ała''.

Jadąc dzisiaj na dosyć krótkim dystansie, świeżo po zatankowaniu paliwa pojawił mi się na kilka sekund komunikat ''skontroluj samochód'' i ikonka klucza.

Ktoś wie co może dolegać mojej biednej Meg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To ja odgrzeję kotlecika, ten w "" dziwny komunikat skontroluj samochód u mnie pokazuje się, gdy przykładowo jadę autostradą A4 i zjeżdżając w góry św.Anny, a zjazd jest dosyć długi około 5km, wcisnę pedał sprzęgła i jadę na luzie przez kilkanaście sekund wtedy pojawia się ten komunikat i pomarańczowy kluczyk, a gdy puszczę pedał sprzęgła i dodam gazu gasną. Spróbowałem kiedyś zjeżdżać ten odcinek hamując 6-biegiem bez tempomatu i komunikat nie pojawił się.

Na pewno nie ma to nic wspólnego z przeglądem, sprawdziłem też Clipem i nie było zarejestrowanego żadnego błędu.

Dodam jeszcze , że zjazd z góry przy obciążonym aucie na luzie i prędkość nieznacznie wzrasta.

Być może dla elektroniki w samochodzie jest to anormalna sytuacja, jadący samochód z prędkością 140-120km/h na wolnych obrotach z wciśniętym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ponownie odgrzeję temat.
Pacjent to Grand Scenic III 1,6 Energy DCI 130KM.

Od jakiegoś czasu, okresowo, pojawia mi się omawiany komunikat; pomarańczowy kluczyk z napisem skontroluj samochód. Komunikat świeci się dłuższy czas, czasem gaśnie i nie ma go kilkanaście minut, czasem kilka dni, po czym pojawia się ponownie. Dziś byłem wymienić olej i filtry, nie w ASO, ale w warsztacie zajmującym się Francuzami, rano komunikatu nie było, potem się pojawił, przed warsztatem zgasł, po wjeździe się zapalił. Po wymianie oleju, auto zostało podłączone do Clipa i wykazało błąd czujnika ciśnienia oleju. Po próbie kasowania, błąd pojawia się ponownie. Nie mieli takiego czujnika, więc nie został wymieniony.

Czy tego rodzaju usterka może oznaczać jakieś dalsze problemy, czy to faktycznie czujnik do wymiany, czy jednak warto sprawdzić jeszcze coś. Serwisant nie był zbyt rozmowny, mówił, że to może czujnik, a może wiązka, ale mam kupić czujnik, umówić się na wymianę i zobaczymy... Gdyby ktoś miał jakieś uwagi, co to jeszcze może być i jak do tego podejść, będę zobowiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A gdzie szukać tego czujnika w aucie? Czy jest on łatwo dostępny, czy trzeba coś mocno rozbierać, aby się do niego dogrzebać? Okazało się, że czujnik kosztuje 33 zł. Zatem kupiłem, rzecz tylko w jego wymianie. Sądząc po konstrukcji części, jego wymiana powinna być dość prosta, o ile nie jest zlokalizowany tak, że trzeba rozebrać pół auta :-) Podpowie ktoś gdzie go szukać, czy warto samodzielnie się zabierać za wymianę, jak to zrobić, aby zrobić dobrze niczego nie psując? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Komunikat pojawił się wcześniej. Samochód kupiłem w maju, gdy się pojawił po raz pierwszy, akumulator był bardzo słaby, więc sądziłem, że ma to związek. Po naładowaniu akumulatora komunikat znikł na jakiś czas, ale pojawił się ponownie. Czasem znikał na kilka dni, czasem na naście minut. Postanowiłem wymienić olej i filtry, przed wyjazdem do warsztatu komunikatu nie było ze 3 dni. W drodze do mechanika się pojawił, chyba po zadziałaniu funkcji Start&Stop; pod warsztatem zgasł, ale po wprowadzeniu auta do środka pojawił się ponownie. Poprosiłem mechanika o sprawdzenie przyczyny, po wymianie oleju i filtrów oleju oraz powietrza, podłączył Clipa, a jedynym błędem jaki pokazał, był błąd czujnika ciśnienia oleju. Powiedział, że to może być czujnik, albo wiązka, ale nie ma już czasu tego sprawdzać, nie ma czujnika na miejscu. Powiedział, że mam kupić czujnik i umówić się na kolejną wizytę. Od wymiany oleju, która miała miejsce w ostatnią środę rano, komunikat świeci się cały czas. Chcę to możliwie szybko usunąć, bo komunikat jest denerwujący, a i wolę, gdy w aucie wszystko gra. Czujnik to groszowe sprawy, jego wymiana pewnie będzie znacznie droższa, pomyślałem więc, że mógłbym zrobić to we własnym zakresie. Dostęp do filtra oleju nie jest chyba bardzo prosty, więc trzeba jednak będzie udać się do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!