Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Dzień, może dwa po napisaniu poprzedniego posta komunikat zgasł. Nie było go 4 dni, ale pojawił się ponownie. Dziś podjechałem do znajomego mechanika i wymienił mi czujnik ciśnienia oleju. Komunikat "Skontroluj samochód" z pomarańczowym kluczem świeci się nadal. Po wymianie czujnika sprawdził również część wiązki elektrycznej dochodzącej do czujnika i twierdzi, że jest sprawna. Po wymianie czujnika nie był podpinany komputer, nie mam teraz takiej możliwości, ale skoro komunikat pojawiał się i gasł, to sądzę, że nie wymaga dodatkowego kasowania. Jeśli zatem Clip pokazywał błąd czujnika ciśnienia oleju, sugerował, że może to być usterka czujnika albo wiązki. Czujnik wymieniony, wiązka wydaje się być sprawna, to co to może być? Co powinienem zrobić w dalszej kolejności aby zdiagnozować usterkę i ją usunąć? Z góry dziękuję za cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Witam,

Podepnę się pod temat. Po wymianie filtra kabinowego u mnie od czasu do czasu pojawia się błąd "skontroluj samochód" clip nie wykazuje żadnych błędów, stare błędy wykasowane. Pomaga tylko odłączenie na chwilę akumulatora, wtedy błąd się kasuje do ponownego pojawienia się. Zawsze następuje to loteryjnie i niespodziewane. Nie wiem już gdzie szukać. Najgorsze że nie można Clipem odszukać błędu. Może miał ktoś podobny temat i jest w stanie mi pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej, mam ten sam problem w fluence 1.6

dodatkowo na liczniku przestały pokazywać mi się strzałki podpowiadające zmianę biegów, czy moze to być jakiś czujnik sprzęgła?

rozwiązał to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!