Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyciemnianie szyb


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chce pryciemnić szyby w aucie tylną i dwie boczne, http://www.przyciemniamy.pl/ ponoc bardzo dobra firma w mojej okolicy.

Ale zastanawia mnie info na stronie

UWAGA!!!!!!! NIE NAKLEJAMY atestów pod folie!!!!!!!!!

Co to znaczy ten atest po co i do czego? Trzeba mieć jakieś dodatkowe pozwolenie i wozić ze sobą czy jak to jest?

Tak aby wszystko było w porządku aby nie dostać mandatu aby nie zabrali dowodu i nie kazali tego przyciemniania z likwidować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma oklejająca szyby powinna wystawić imiennie na Ciebie i auto atest jaki posiada folia którą oklejono szyby,wozisz go ze sobą w razie kontroli policji lub przeglądu w stacji djagnostycznej.W Łodzi taki atest ma format jednej strony dowodu rejestracyjnego,natomiast na szybę tylną od zewnątrz przyklejają nalepkę atestową,która z czasem niestety odpada.Nigdy przez 14 lat użytkowania przyciemnionych szyb nikt nie zapytał mnie o ten atest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dowiedziałem się ze atest jest potrzebny na przednią szybę i przednie boczne.

A na tylną i dwie tylne nie trzeba można je nawet zamalować, to prawda? Ze tylne można dowolnie przyciemniać i nic nie trzeba?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dowiedziałem się ze atest jest potrzebny na przednią szybę i przednie boczne.

Przedniej nie można przyciemniać nawet folią przezroczystą, co do bocznych przednich to zależy jakie masz w aucie bo większość aut ma już przyciemnione fabrycznie i jak przyciemnisz je jeszcze bardziej to na nic ci żaden atest i podczas kontroli policyjnej masz odebrany DR albo zdzierasz na miejscu

A na tylną i dwie tylne nie trzeba można je nawet zamalować, to prawda?

Tylne szyby czyli te za słupkami możesz faktycznie zamalować w kolorze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Nie prawda. Każde zaciemnienie szyb przednich spowoduje przepuszczalność światła poniżej normy. Można ponoć taką bezbarwną nałożyć wydobywającą głębię koloru szyb i jest ok ale ona nie powoduje zaciemnienia tylko blokuje UV. Info z zakładu, który w tym się specjalizuje.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!