Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przycisk Start/Stop


Rekomendowane odpowiedzi

:lol: skąd ja to znam :unsure:

 

 

przyciski są chyba identyczne w MII i SCII więc raczej da się ;)

ale nie bez lekkich przeróbek obsadzenia przycisku z Lalki, Vela i Espaca, są z lekka inne wedle SCII...

 

jeżeli admini tego forum się zgodzą to wstawię linka do manuala z innego forum?

nie jest to mój pomysł ja tylko to wykonałem sobie i innej osobie ;)

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie miałby się zgodzić jeśli pomysłodawca i tamto forum zezwala na takie klonowanie manuali??

Mój pomysł na składanie lusterek w sceniolu II, za moją zgodą, też jest przynajmniej na 3 innych forach.

A tak nawiasem, podpowiedz gdzie podłączyć to podświetlenie, by działało po rozruchu silnika (zielone) to może uda się takie diodki wstawić do oryginalnego przycisku ze sceniola.

Mam jeden wolny, to można go rozebrać i zobaczyć co jest do przeróbki. Czerwień zapewne wystarczy podłączyć pod przekaźnik jaki jest po lewej stronie od licznika, albo pobrać z oryginalnego zasilania.

po drodze widziałbym mały przekaźnik przełączający w zależności czy silnik pracuje czy nie.

Można też wstawić tylko jedną diodę RGB i tak podłączyć, by sam napis świecił raz na czerwono, jak silnik jest zgaszony i na zielono jak silnik pracuje.

To już takie moje dywagacje na ten temat......

 

Dodano: 21 lut 2015 - 22:39

A tak jeszcze patrząc na Twój avatar to chętnie bym zobaczył fotke tego sceniola z bliska, a konkretnie całego pasa przedniego pod tablica rejestracyjną.

Już coś podobnego pasowałem do swojego ale nie do końca mi to chciało się zgrać wizualnie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinowałem z oryginalnym przyciskiem ze SCII... kupiłem od Vela...

co do zasilania to jest temat:

http://megane.com.pl/topic/60637-zasilanie-12v-tylko-na-pracujacym-silniku/

jeżeli znasz takowe miejsca zasilań i jesteś pewien ich to dopisz posta tam ;)

 

tutaj raczej nie chodzi o tamto forum ale o inne sprawy, osoby etc... za długo by pisać...

na forum jesteśmy aby sobie pomagać a nie wywyższać się, kłócić się między forami, etc...

ale jak by nie było pewne sprawy i kolej rzeczy trzeba uszanować...

 

więc jeśli tutaj się zgodzą to dam linka do manuala na tamtym forum...

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po zarejestrowaniu, zatwierdzeniu i zalogowaniu na tamtym forum nie ma możliwości wejść w "pobieralnię" nim nie masz 20 postów i nie uzyskasz hasła po pisemnej prośbie. Przypuszczam, że samo podlinkowanie do manuala i tak będzie prowadzić w krzaki.

(przed chwilą sprawdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak na tym forum tak jak i na tamtym forum panują jakieś zasady, czy się zgadzamy z nimi czy nie, wypada je uszanować...

żeby nie było ale nikogo do niczego na siłę nie namawiam...

 

w krzaki?

 

robimy mały spam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiałbyś tworzyć nowego manuala specjalnie dla tego forum...osadzenie osadzeniem, a jak byłoby z działaniem/podświetleniem samego przycisku gdybym go tylko podmienił :?:

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przycisk działał od razu ,dołożyłem jedynie jeden przewód do kostki,i na krótko podłączyłem,jednak mam nieco inny plan jeszcze ....u mnie zielona dioda z tego przycisku działa jak auto jeździ na LPG .

podświetlenie przycisku zrobione tak jak tu :

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?p=345892

Rozpiska pinów dla scenica :

thumb_hosting_zdjec_1424602667__yy.jpg

generalnie działanie tego przycisku opiera się na pinie 1 oraz 2 ,reszta to podświetlenie .Doprowadza się napięcie do poszczególnych diód,masa jest wspólna .

kolega karllo ogarnął to w ten sposób : (fotka z innego forum kol. karllo )

 

thumb_hosting_zdjec_1424602864__schemat_startstop.jpg

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też nie jest takie chop siup... w SCII i pewnie w MII nie ma dodatkowego przewodu, tego czwartego jak jest w tamtych odpowiedzialnego za zapalenie się drugiej diody gdy silnik jest odpalony... chociaż też nie jestem pewien czy w tamtych gaśnie podświetlenie przycisku, a tam chyba jest białą dioda...

w zamyśle było tak aby czerwona świeciła po otwarciu drzwi do momentu odpalenia silnika i gasła, a zapalała się zielona ;)

 

ja wykorzystałem przekaźnik i przełącza zasilanie między diodami... na razie sterowanie przełączaniem podpięte jest w miejsce zasilania skrzyni automatycznej, tam gdzie popiołem dzienne... ale to będzie zmienione jak tylko znajdę na to wenę i czas ;)

w SCII masz trzy przewody, jeden jest masą dla diody i styku przycisku start/stop, drugi to przycisk a trzeci zasilanie diody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej skombinować sobie dodatkową wtyczkę i wlutować się w obecną by wrazie co zachować możliwość podłączenia oryginalnego przycisku ,mnie jeszcze korci wykorzystanie srebrnej ramki z laguny bo ten przycisk trochę jakby mniejszy jest .

Można też wstawić tylko jedną diodę RGB i tak podłączyć, by sam napis świecił raz na czerwono, jak silnik jest zgaszony i na zielono jak silnik pracuje.
taki mam też zamysł,dla środkowej diody ,co do zielonej to tak jak jest teraz świeci tylko jak auto na LPG jest . Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę w MIIphII przycisk świeci na biało przed i po odpaleniu, aczkolwiek mogę się mylić (auto prawie 2tydzień na kanale także nie mam możliwości sprawdzenia i nie pamiętam :P ) Postaram się dzisiaj zobaczyć u kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie załatwiałem sobie dodatkowej wtyczki, ale miałem dodatkowy identyczny pin i go dołożyłem, a ten co jest do zasilania przeciąłem i wpiąłem się między niego z przekaźnikiem...

od lali/versa jest krótszy i z lekka mniejszy w części obsadzenia, ale na przodzie jest chyba taki sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk ze sceniola jest rozbieralny tylko do pewnego momentu.

Zdejmiemy sam plastik, oraz gumkę ze zworkami łączącymi ścieżki na płytce pomiędzy sobą.

Dalej jest problem bo płytka jest ciasno nabita na 4 piny jakie wychodzą do kostki.

Nie ma już nic co by ja trzymało, a wyciągnąć czy też wypchnąć jej nie można, tak by być pewnym dalszego jej poprawnego działania.

Dioda i rezystor w technologi SMD jest przylutowany od dołu płytki, co też dodatkowo utrudnia wymianę bez wydłubania płytki..

Jeden ze styków jest wolny i można by tam dodatkową diodę wstawić jednak gra nie jest warta świeczki skoro proponowane w temacie przyciski są znacznie mniej skomplikowane w środku.

Ponadto w sceniolu sam napis na przycisku świeci cały czas na bało, od czasu otwarcia drzwi po otwarciu zamków, do czasu ich zablokowania po opuszczeniu auta.

Napis (bo tylko ten świeci na przycisku) gaśnie tylko w czasie rozruchu jak grzeją świece żarowe i kręci rozrusznik.

post-2372-0-34174300-1424606944_thumb.jpg post-2372-0-55355500-1424606961_thumb.jpg post-2372-0-58634100-1424606973_thumb.jpg post-2372-0-28396400-1424606985_thumb.jpg

 

Dodano: 22 lut 2015 - 13:18

andrzej27 no przymierzałem już jesienią jak by to wyglądało w moim sceniolu poliftowym z wykorzystaniem dodatkowych elementów tej kratki na lampy przeciwmgłowe.

Dopiero wczoraj zobaczyłem taki sam pomysł w avatarze kol.karllo

Na mój gust powinno to być jak najbliżej obecnych przeciwmgłowych, choćby nawet plastikowe ramki miały tworzyć z nimi poziomą ósemkę

Jedynie taka opcja zabudowy dziennych by mnie do nich przekonała. Wszelkie płaskie wieszane gdzieś pod zderzakiem są po prostu brzydkie i nie pasują do linii jakie są na przednim pasie sceniola..

Jeszcze tylko kawałek słoninki dla sikorek tam powiesić do kompletu hehehehe :notacrook:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!