Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogrzewanie tylnej szyby.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po włączeniu funkcji odszraniania nie grzeje tylna szyba oraz prawe lusterko, sprawdzałem miernikiem i nie dochodzi do nich prąd.

Bezpieczniki w kabinie wszystkie w porządku.

Gdzie jeszcze szukać przyczyny?

 

Dodano: 01 mar 2015 - 13:58

Nikt nie ma żadnych pomysłów czy porady z doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik F42 (40A) w kabinie.

Jak jest dobry sprawdź czy dochodzi na niego +12V.

Jak nie dochodzi to sprawdź bezpiecznik F3 (80A) w plastikowym module za akumulatorem (777)

 

Jeżeli polegniesz. To chętnie pomogę (Warszawa-Śródmieście)

 

post-60917-0-68119000-1425270065_thumb.jpg

Edytowane przez piotr.c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czytaj dokładnie kolego. Piotr.c pisze o F3 ale pod maską samochodu - za akumulatorem. Koledzy ja też mam taki problem z ogrzewaniem. Sprawdziłem napięcie na F42 - jest 12V. Problem w tym że nie słychać załączania przekaźnika. wyjąłem go i na krótko podłączyłem pod 12V i załącza się. Możliwe że nie dochodzi napięcie do sterowania przekaźnikiem. Jak wciskam przycisk na konsoli to ten przycisk sie podświetla czyli powinien działać przekaźnik. Macie jakiś pomysł na to bez dużej ingerencji??

 

Już sobie odpowiedziałem na parę pytań i mam nadzieję że komuś pomogę tym wpisem. Otóż bez załączonego silnika w M3 mimo ze niby się włącza ogrzewanie tylnej szyby to przekaźnik nie załącza ogrzewania (nie dochodzi napięcie) więc problem rozwiązany. Jak komuś nie działa ogrzewanie proponuje sprawdzić bezpiecznik F42 oraz profilaktycznie wyjąć przekażnik (po prawej stronie od F42). Jak przy włączonym silniku słychać po sekundzie od wciśnięcia przycisku przekaźnik to powinno działać. Jeśli nie to trzeba sprawdzićczy przy tylnej szybie sie nic nie urwało (bardzo kruche) oraz sprawdzić napięcie na końcach kabli (12V).

Edytowane przez urbanmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!