Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z rozgrzanym silnikiem


jurant22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z moją meganką otóż chodzi o to, że po całkowitym rozgrzaniu się silnika pracuje tak jakby się dławił i ostatecznie gaśnie po ponownym odpaleniu silnik pracuje normalnie 2-3minuty i znowu się dławi i gaśnie. Dodam że został wymieniony czujnik położenia wału i wymieniony filtr paliwa. Na zimnym silniku auto pracuje bez zastrzeżeń, ma dobry zryw, przyspiesza bez zastrzeżeń wszystko jest ok dopiero jak się dobrze rozgrzeje zaczynają się problemy. Renault megane classik 1.4 .16V Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jeżeli chodzi kontrolki wszystko jest w porządku, żadna się nie zapala z tym dławieniem, to tak jakby nie paliły na wszystkie gary, tak to wygląda. Czasami jest tak, że się dławi, już prawie gaśnie i w ostatniej chwili wkręca się na obroty (500obr/min) i pracuje normalnie przez około 2-5minut i znowu to samo gaśnie, a przeważnie gaśnie całkiem i po ponownym przekręceniu kluczyka pali na dyg. Gdzieś ktoś pisał na forum, że to są objawy przepustnicy, też wyczytałem, że silnik w ten sposób wchodzi w tryb awaryjny. Dodam jeszcze co zauważyłem dzisiaj, że samochód jadąc nie ma tego problemu. Myślę, że coś tu się dzieje z temperaturą silnika. Silnik jest schładzany powietrzem i dlatego nie gaśnie. Te cewki można sprawdzić jakimś sposobem domowym?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w domu posiadasz omomierz to możesz sprawdzić rezystancję cewek. Wg. WKŁ powinna być 0,5±0,02 na obwodzie pierwotnym i 7500±1100 na wtórnym (wszystko w omach). Dla spokoju możesz jeszcze posprawdzać wszystkie wtyczki czujników (wraz z komputerem) i popsikać jakimś kontaktem do styków, może pomoże a nie napracujesz się zbytnio i nie wydasz pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki sprawdzone działają dobrze, spryskałem wszystkie wtyczki czujników kontaktem, odłączyłem akumulator na całą noc nic nie pomogło tak jak było tak jest. Może to padł ten czujnik temperatury zasysanego powietrza na kolektorze ssącym?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem pod uwagę ten czujnik, bo już nie wiem co może być nie tak. Sprawdź jego rezystancję i jak to nie on to polecam pojechać pod komputer i sczytać błędy. Może problem gdzieś w lambdzie siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jadę jutro do mechanika niech go podepnie pod kompa bo ja już straciłem kupę nerwów i czasu, zobaczymy co wykaże komputer.

 

Dodano: 03 mar 2015 - 18:47

Witam ponownie kolegów jeszcze nie byłem u mechanika, ale dzisiaj coś mi tak przyszło na myśl żeby sprawdzić ładowanie okazuje się że na wolnych obrotach 750 obr/min ładowanie 12,3V, przy wyższych obrotach 2000obr/min ładowanie 14,3V. Chyba problem jest rozwiązany elektronika sterowania silnikiem głupieje przy niskim prądzie i dlatego nie otwiera się przepustnica takie jest moje zdanie, wymontuje alternator i dam do regeneracji i zobaczę czy problem ustąpił jeżeli tak to napiszę o tym na forum.

 

Dodano: 11 mar 2015 - 18:10

Alternator dzisiaj zamontowałem po naprawie, auto chodzi bardzo dobrze nie gaśnie problem rozwiązany.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!