Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W MEGI pada mi rozrusznik , dwa warsztaty stwierdziły że zbyt wolno kręci oraz przy okazji pobiera bardzo dużo prądu przy rozruchu. Znaczy należałoby go wymienić. Więc pojawia się pytanie czy muszę trzymać się numerów rozrusznika i szukać dokładnie takiego samego. Czy wystarczy tylko że będzie z 1,5 dci. Mam silniki K9K 728.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozruszniki są w tym samym miejscu, to nie powinno być problemu. W moim 1,5 dCi też K9K ale 732, rozrusznik jest przed silnikiem, od strony wentylatora chłodnicy, więc taki nie będzie pasował.

Tak samo w K9K 724

Za silnikiem, od strony przegrody, były w silnikach K9K 722,728, 729

(tak przynajmniej wynika z VISU)

Nie uważasz że szybciej i łatwiej go regenerować zamiast szukać i kupować inny, niekoniecznie lepszy od Twojego??

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnych podrób za 200 czy 500zł to szybko tego pożałujesz nie bez powodu oryginalny czy prawdziwy markowy rozrusznik kosztuje ponad 1000zł, a nawet kompletna regeneracja twojego rozrusznika nie powinna przekroczyć 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem czemu na znanym serwisie aukcyjnym nowe rozruszniki są po 250 -300 pln a na forum jakieś ceny z serwisu bardzo autoryzowanego? Te taniochy znaczy podróba? W intercarsie znalazłem za 1300 i wywaliłem oczęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w IC tyle kosztuje nie znaczy że oryginał..... Ba, nawet mało prawdopodobne by był logiem renaulta sygnowany.

Na allegro zazwyczaj oryginalne, ale z rozbieranych aut i stan jest oceniany "na oko" można trafić dobrze, a można kupić wymyte padło.

Przykładowo z 2 lata temu za niewielkie pieniądze (poniżej 300zł) kupiliśmy tam kompletną, 6 biegową skrzynię do 1,9dCi. Była ze świeżo zdemontowanego sceniola przywiezionego z Francji, ze zdemolowanym tyłem. (odbierana wprost z hali demontażowej)

Dla porównania taki sam oryginał po naprawach czy regeneracji w nieautoryzowanej firmie naprawiającej skrzynie to 2000- 2500 zł.

W ASO KOSMOS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!