Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana panewek


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniałem w ubiegłym roku w lagunie II 1.9 dci same panewki. Przejechanie od tej pory w sumie niewiele bo ok 4 tyś. (osobiście rzadko jeżdżę tym autem). Nic się nadzwyczajnego nie dzieje, wszystko gra i buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam trochę inne pytanie, tzn czy wymiana całego wału na nowy oryginalny + nowe panewki jest skutecznym rozwiązaniem? czy ten silnik (1.5) będzie się zachowywał jak "nowy" i przejedzie jeszcze parę lat, czy raczej to tylko tymczasowe rozwiązanie...? bo przy wymianie samych panewek wszyscy mi mówią ze trzeba szlif wału robić... a to się niby nie opłaca bo podobne koszty jak za nowy wał a ktoś może to zrobić tez niedokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą wału i szlifem warto go najpierw pomierzyć.

W przypadku 1,5 dCi jest często tak, że panewki są starte, ale wał mieści się w tolerancji pomiarowej.

Wtedy wystarczy wymienić same panewki + pompę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam Megi II 1.9 DCI 120km z 2005. Niestety ostatnio obróciła mi się panewka.. Co ciekawe ta, która jest najbliżej pompy olejowej. Mój mechanior nie ma pojęcia jakim cudem obróciła mi się pierwsza panewka. No ale nic.. Silnik w/g przebiegu miał 168k zrobione (auto ściągane z niemiec, ale przebieg jest bardzo prawdopodobny). Postanowiłem, że oczywiście robimy remont. Całość mi wyszła ze wszystkimi uszczelniaczami, wzmacnianymi panewkami, pompą oleju oraz nowym, kompletnym rozrządem 3,5k zł. Mechanik stwierdził, że pierwszy szlif wału już sam sobie zrobiłem ale dał do szlifierza i spokojnie wał wydał na dugi szlif. Od momentu kiedy usłyszałem metaliczne stukanie w silniku zrobiłem jeszcze jakieś 35km jeżdżąc na bardzo niskich obrotach, max 1800rpm (niestety musiałem jakoś dojechać do mechanika). W tej chwili zrobiłem nią jakieś 350km i silniczek pracuje bardzo ładnie. Odpala od kopnięcia, pracuje równo ale fakt faktem, że nawet z przekręconą panewką pracował cały czas bardzo ładnie, równo i nie dymił. Mam wszystkie faktury z intercars na potwierdzenie dobrej jakości części oczywiście. Turbo przeczyszczone i sprawdzone, egr wyczyszczony. Ogólnie Turbo okazało się, że jest w bardzo dobrym stanie, a po montażu i ogólnym czyszczeniu wszystko pracuje mega cicho i tak jakby "pełną piersią". Przestało świszczeć tylko tak fajnie zaciąga powietrze hehe

Ogólnie remont robił mi człowiek, który 2 lata wcześniej robił remont mojemu ojcu w takim samym silniku ale w Scenicu II i maszynka po dziś dzień pięknie pracuje. Jest on znany u nas ze swojej wiedzy odnośnie kompletnych remontów silniczków od renault oraz bmw.

W związku z tym remontem chciałbym zapytać co jeszcze warto zrobić, żeby mieć pewność, że wszystko będzie ok.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2T dolewane do paliwa niewiele pomoże przy obracaniu panewek :)

adrian414, pompa oleju oczywiście wymieniona na nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm czytałem o tym oleju dla dwusuwów :) Czy takie coś może być po remoncie ? Mój odnośnik

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Na pewno wtrysków nie posiadam nieskazitelnych, a jeśli by się korekty poprawiły to na pewno by pracował lepiej silniczek, bo wiem, że jeden z wtrysków trochę mi leje :)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czy jednak polecacie coś innego do naszych Renatek ?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, pkt. 6 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

za dużo tych postów, trudno znaleźć konkretne informacje

a więc: 

jakie są objawy przed przekręceniem się panewek?

bo mój po zapaleniu silnika rano dziwnie świszczy i jakby mu się wzmagało

a potem przestaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich forumowiczów, jestem świeżym właścicielem meganki z 2010r 1.5dci 78kw. 270tys km

Auto po rozgrzaniu delikatnie podstukuje ale tylko podczas jazdy jak lekko daje gazu i przyspieszam, w okolicach 1800-2300 rpm. Na jalowym nie słychać stukow ani przy maksymalnym przyspieszeniu.Stukanie jest na tyle jeszcze ciche że nie każdy to słyszy. Ja wiem że to nie jest prawidłowe i obawiając się zdjolem miskę, sprawdzilem pompe(cisnienie ksiazkowe)wymieniłem panewki korbowodowe, które jak widzicie na zdjęciu były już przytarte.. po złożeniu na nowych dalej ten sam dźwięk nic a nic się nie zmieniło.. teraz pytania do was:

1.czy te stare panewki na zdjeciu są oryginalne nie wymieniane ?

2.czy zaznaczony w czerwonym kółku  numer na każdym korbowodzie jest seryjnie fabryka?czy ktoś coś majstrowal tam przedemna ?

Dodam że uszczelka miski jest oryginał z 2010r 

3.czy możliwe jest że stukaja panewki główne wału ?czy to się zdarza W tym silniku? 

4. Co jeszcze może stukac gluchym cichym metalicznym stukaniem w tym przedziale obr. I w takich warunkach jak pisałem wyżej.

Silnik suchy ładny na jalowym pracuje ładnie olej czysty miska czysta z kas ten dźwięk...pomozcie podpowiedzcie na jakiś trop.. bo to mój pierwszy diesel i niechce jeździć jak na szpilkach 

 

20181111_185737.jpg

inCollage_20181111_185142954.jpg

inCollage_20181111_185516130.jpg

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!