Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Diody LED? NIE, dziękuję!


Rekomendowane odpowiedzi

FujiMario ta dioda miała być używata do oświetlenia wnętrza ? I co ściemniacz nie działa ? Napisz coś więcej dla potomnych... ja też się zastanawiam do wymiany oświetlenia wnętrza z żarówek na LEDy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie zarowki we wnętrzu wymienione na ledy i jakos wszystko dziala bez najmniejszego problemu od przeszło roku - ani jednego przepalonego led'a - zero wymian. W podsufitce (W5W), zarówno z przodu jaki i z tyłu, mam poczwórne ledy (3x4) a w drzwiach (oswietlenie progow) zwykłe pojedyncze. Do tego rurkowa zarówka (C5W) z 6cioma diodami do oswietlenia schowka pasażera (trezba niestety wyjąć schowek żeby ją tam osadzić - ja robilem to przy wymianie filtra kabinowego) i dwie identyczne do oświetlenia wnętrza bagażnika. Nie ma najmniejszego problemu ze ściemnianiem - działa idealnie jak na zwykłych żarówkach. Jedyny mankament ot fakt że jak byłem na przeglądzie to wpisali mi "niefabryczne oświetlenie wnętrza kabiny".

 

Efekt super - polecam :mrgreen:

 

Jakby coś mogę podrzucić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, też mam założone ledy we wnętrzu (oświetlenie w podsufitce - przód i tył), oświetlenie progów i bagażnika (schowka jeszcze nie wymieniałem, bo dużo roboty) i nie ma żadnego problemu, ani się nie przepalają i fajnie ściemniają. Efekt super zwłaszcza wieczorem i w nocy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

Może zaproponujecie konkretnie jakie modele LEDów zakupiliście (z linkami np. do Allegro) i czy jesteście zadowoleni ? Ułatwiłoby to innym zadanie.

Ja powymieniałem póki co żaróweczki w przełącznikach otwierania szyb na LEDy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja to zrobiłem trochę inaczej ;D wyciągnąłem dwie białe diody z zapalniczek :) przylutowałem rezystory na 12v wszystko pięknie ładnie zalałem silikonem na gorąco , później wyprofilowałem nożem na kształt wtyczki i świeci juz ponad rok ;D Koszt jakieś 3 złote za zapalniczki ,10 gr za dwa rezystory i 30 minut roboty ;D i zapomniałem dodać że przyszlifowałem diodę pilniczkiem do paznokci żeby rozproszyć światło ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

ja wstawiłem ledowe oświetlenie ( własnej konstrukcji) do lampek w drzwiach .

Jak auto było nowe , to się najadłem strachu ,bo stało przez 2 dni z otwartymi drzwiami i fabryczne żarówki rozładowały akumulator, tak że nie mogłem uruchomić auta, więc założyłem dla bezpieczeństwa LEDy . Przy jednej , z dziesiątków wizyt w ASO został przeprogramowany komputer i lampki się wyłączają po paru minutach , ale LEDy zostały i działaja bez zastrzezeń już czwarty rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam na sprzedaż stabilizatory to żarówek led, jeżeli będzie ktoś zainteresowany to mogę sprzedać. Z tym stabilizatorem co mam, żaróweczki nie spaliły mi się już od pół roku, a wcześniej jak nie miałem to niestety co kilka dni się paliły:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżę starego dinozaura.

Jako że z elektryką mam mało wspólnego, ale zgodnie z instrukcją jestem w stanie wykonać wkład do lampki na LEDach, to chcę się tego podjąć. Mam jednak problem z doborem diod. Wstyd, ale nie umiem odróżnić dobrych diod na allegro od tych słabych. Niestety linki do sprzedawców czy tym bardziej samych ogłoszeń wszędzie są już nieaktywne (lub sprzedawca nie ma w ofercie już diod, albo nic nie sprzedaje). Chciałbym prosić o szybką radę, które diody będą się nadawać do lampek we wnętrzu. Potrzebuję do:

- 2x lampka w bagażniku,

- 4x oświetlenie drzwi,

- 2x lampki podsufitowe

- 4x dodatkowa dioda w klamkach wewnętrznych, ale czerwone.

Czy ktoś jest w stanie podesłać jakieś linki? Resztę tematu sobie ogarnę, ale nie chcę wtopić z jakością diod. W dodatku najchętniej zamówiłbym jeszcze dzisiaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakupiłem lampkę wnętrza na 3 źródła światła i zakupię te LEDy:

http://allegro.pl/zarowka-postojowka-led-w5w-t10-walcowa-12v-kolory-i6227540943.html

bo:

1) w poprzednim SCII miałem takich LEDów 14 szt. i 5 lat przejeździły bez problemów, żaden LED się nie uszkodził

2) w obecnym SCIII mam rónież takie najprostsze w ilości 9 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!