Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Diody LED? NIE, dziękuję!


Rekomendowane odpowiedzi

Lutowanie diod na płytce? W obecnej chwili kupujesz gotowe panele, ale jak tam kto lubi się bawić ;)

Ja u siebie mam zamontowane krótkie paski (2,5cm lub 5cm) z taśm led - LINK i od dwóch lat nie mam z nimi problemu. Tylko polecam paski gdzie odcinki są po 2,5cm i na nich jest 3 diody.

Rozwiązań jest sporo, co osoba to inne podejście do tematu, najszybszym, najprostszym sposobem jest kupno takich jak wyżej podał mrarek lub takich żaróweczek z diod smd - LINK, wtedy tylko wyjmujesz starą i tą w jej miejsce montujesz (biegunowość do sprawdzenia), polecam zwykłe nie pod can, może występować żarzenie się ich ale jak dla mnie to kwestia do przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadając na pytania to lampka z 3 punktami ( na 3 źródła jak to nazwano) dla M II to taka jaką masz czyli http://allegro.pl/renault-scenic-ii-lampka-kabiny-i5072313864.html?reco_id=314b7648-53d4-11e6-a95b-56847afe9799&ars_rule_id=201

Ledy do drzwi i bagażnika to te świecące tylko w jedną stronę (przykładowa oferta): http://www.carpartslights.com/pair-hid-white-8smd-side-shining-168-194-2825-w5w-led-bulbs-p-110.html?zenid=utbo9ql47mcimosi40p59br3v4

A do podsufitki takie świecące w dół: http://www.auto-ledy.pl/product-pol-460-W5W-4-DIODY-Zarowka-LED-SMD-5050-D-CanBus-NIEBIESKA.html

Powyższy link też tylko do poglądowego zdjęcia.

Masz 4 diody SMD 5050 a w każdej są 3 pojedyncze diody. (z tego powodu jedna SMD 5050 ma 6 nóżek)

Więc w jednym punkcie świetlnym, gdzie była żarówka 5W masz 12 pojedynczych diod.

Diody pod klamki najlepiej zwykłe 5mm ale z rozszerzonym katem świecenia by do wnęki punktowo nie świeciły.

Ja u siebie właśnie takie czerwone mam w drzwiach zabudowane by były widoczne do tyłu jak drzwi są otwarte. Fotki w moim temacie a link poniżej w podpisie

W lamplach wewnętrznych na drzwiach i oświetleniu tablicy rejestracyjnej zastosowałem taśmy z 3 ledami SMD 5050 + dodatkowe rezystory by komplet był na 15V. Cena jednego takiego zestawu to 1,4zł..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega kompletna odpowiedź! Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, zabieram się za kompletowanie. W ciągu miesiąca będę rozbierał auto, wyciszał, czyścił i zmieniał audio z oświetleniem, także dam znać, jak wyglądają efekty prac.

Dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś wie jaki może być powód przygasania paska z diodami LED? W Megane I miałem w bagażniku przyklejoną taśmę długości ~0.5m z diodami, która fajnie rozświetlała cały kufer bo oryginalne oświetlenie było dość biedne. Sprzedając tamto auto taśmę przeniosłem sobie do obecnego Megane II i nie wiem czy wcześniej nie zauważyłem czy problem pojawił się dopiero teraz. Po otwarciu bagażnika światło z tego paska raz trochę przygasa raz wraca do normalnej jasności, tak miga dość nieregularnie. Podświetlenie w całym samochodzie działa normalnie, nie widzę takiego efektu. Czy to taśma się kończy czy ja mam jakiś problem z samochodem? Mam wyjętą oryginalną żarówkę oświetlenia bagażnika i do blaszek jej gniazda dolutowane przewody od taśmy LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę stan mojego lutowania w takim razie. Pasek z diodami kupowałem z 3-4 lata temu już z gotowym przewodem też długości 0.5m, więc jeśli jest problem styku to raczej przy moim dziele.

 

Dodano: 08 maj 2017 - 18:58

To faktycznie był styk. Poprawiłem swoje lutowanie i przestało przygasać. Dziękuję mrarek za pomoc jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się do zmiany oświetlenia wnętrza jak i tablicy rejestracyjnejw mojej Megane 2. Mianowicie,jakie ledy polecacie(sprzedawcę) które kupowaliście i świecą już dłuższy czas?

Nie chcę jakoś bardzo jasnych tych ledów,żeby nie waliło po oczach ale z drugiej żeby wnętrze zyskało inny charakter. I żeby nie było problemu z żarzeniem się

Edytowane przez sekacz19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!