Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa przełącznik gaz/benzyna


darkside80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z instalacją gazową a konkretniej z przełącznikiem. Od jakiegoś czasu nie świecą się kontrolki, na nic nie reaguje. Auto cały czas jeździ na benzynie, nie przełącza się na gaz. Czy to może być uszkodzony przełącznik? Czy może jakiś bezpiecznik się przepalił? Da się to jakoś samemu naprawić czy potrzeba gazownika? Instalacja z 2004 r Landirenzo Kit Omegas 4 cyl.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczołbym od sprawdzenia bezpiecznika od gazu tak jak piszesz...

gdzie on może być to już musisz sam go namierzyć... może być na przewodzie między plusem z akumulatora a sterownikiem gazu...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik będzie koło akumulatora. To co pokazałeś na obrazku to złącze diagnostyczne (kabel). Może to być kwestia bezpiecznika- ale wtedy często gęsto jest problem z którąś cewką na elektrozaworze lub wtryskiwaczem i bezpiecznik się pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bezpiecznyik jeden żółty,jest ok i 2 różowe przy aku.

Jak sprawdzić czyy bezpiecznik jest przepalony.?

Jest uszkodzony w jednym miejscu co widac na zdjęciu.Czy to znaczy ze jest przepalony?

 

Jest jeszcze jeden problem,po wyjeciu obu bezpieczników i ponownym włożeniu auto na nic nie reaguje,nie zapala,nawet nie można go zamknąc.Tak jakby elektryka wysiadła?Odpinałem kleme nie pomogło.

post-26944-0-78067700-1425462424_thumb.jpg

post-26944-0-89268200-1425462441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-54541-0-29987000-1425463576_thumb.jpg

Zaznaczyłem strzałkami czym przede wszystkim masz się zainteresować, sprawdź ten żółty bezpiecznik zaznaczony strzałką po lewej stronie, oraz czy nie ma czegoś, jakiegoś bezpiecznika na kablu zaznaczonym po prawej stronie.

Jak odkręcałeś te różowe bezpieczniki to pewnie podczas odkręcania lub przykręcania mogłeś go uszkodzić i musisz go sprawdzić czy w ogóle jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki wyczyściłem bezpieczniki te 2 różowe wymieniłem na nowe, dalej kontrolka się nie świeci. A ten duży bezpiecznik pomiędzy tymi 2 różowymi, bo do niego jest podpięty ten kabel z komputera od gazu. Może ten poszedł? Na tym kablu po prawej stronie nie ma żadnego innego bezpiecznika.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega zrobił jeden podstawowy błąd. Odkręcał bezpieczniki na klemie plusowej bez zdjęcia klemy minus z akumulatora. I mogło dojść do zwarcia i padłą skrzynka z bezpiecznikami. Najlepiej miernikiem sprawdzić bezpieczniki czy jest przejście, czyli obwód się zamknie i będzie miernik piszczał. I druga sprawa strasznie wodą jest zalana komora silnika i to też może byś problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozruch jest, wiec bezpieczniki ok są.

 

Dodano: 05 mar 2015 - 21:55

A zna ktoś z okolic Piekar Śląskich lub okolicznych miast dobrego gazownika?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!