Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skoki obrotów od 4-tego biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem na forum rozwiązania mojego problemu, więc rozpoczynam nowy wątek.

Sprawa jest związana z obrotami silnika. Wszystko jest OK od 1 - 3 biegu, ale gdy wrzucam 4-kę, puszczam sprzęgło, dodaje lekko gazu obroty silnika z 2000 skaczą szybko na 2200, potem znowu opadają na 2000 i wkręcają się już normalnie wyżej. Sprawa ponawia się po wrzuceniu 5 i 6 biegu. Niezależnie od tego czy silnik jest zimny czy ciepły. Postaram się wrzucić filmik jak to wygląda.

Może ktoś się spotkał z czymś takim? Podobny efekt można uzyskać jeśli sprzęgło nie odpuszczałoby się do końca, ale puszczam je na bank do końca. Popytałem kilku osób, to oczywiście każdy ma inną wersję. Sprzęgło do wymiany, wyczyść filtr powietrza, zobacz silnik krokowy, złe paliwo (zawsze leje na Orlenie), coś z elektroniką itd itp.

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o samochody, a szczególnie mechanikę i elektronikę, więc nie chcę pójść do mechanika z zerową wiedzą, gdzie za przekręcenie jednej śrubki weźmie 1500 pln. Będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tego obawiam, ale czy nie za wcześnie jak na 80 tyś? Czytałem fora i wypisane były punkty jak jeździć, by nie zużyć szybko sprzęgła i praktycznie stosuję się do wszystkiego idealnie, a tu taki klops. Dzwoniłem już do serwisu. Biorą 600 za sprzęgło z dociskiem plus 400 za robociznę. Czytałem, że ze sprzęgłem idzie też wymiana koła dwumasowego. Czy to prawda? Takie koło to koszt ponad 2 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!