Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wutajcie!

Od jakiegoś czasu planuję zamontować w aucie gniazdo USB, żeby dzięki niemu ładować telefon w aucie. Czy ktoś już tego próbował i wie jak to zrobić? CZy wystarczy jak podepnę się do kostki lub kabel do gniazda 12V?

 

I tak dodatkowo. Ktoś montował gniazdo 12V np w schowku lub w bagażniku? Gdzie się podłączyć? Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne ładowarki USB do instalacji na stałe w samochodzie np:

http://allegro.pl/gniazdo-uniwersalna-ladowarka-samochodowa-usb-12v-i4920283347.html

dobrze żeby to była jakaś sensowna firma (to powyżej to tylko przykład jak to wygląda). Sam używam w samochodzie ładowarki HAMA takiej wciskanej do gniazda zapalniczki i nic się nie dzieje - testowany z kilkoma smartfonami. Praktycznie kilka razy w tygodniu jej używam bo telefon robi za nawigację i by bateria nie wytrzymała (trasy po 400km).

Ogólnie taka "ładowarka" to zasilacz 5V stabilizowany z wyjściem USB więc jeśli jest poprawnie zaprojektowany to nie powinno być problemu - chyba, że Chińczyk zrobił to na 3 rezystorach żeby było taniej, wtedy różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kupiłem sobie do auta normalną przejściówkę na usb do zapalniczki. Układ zmniejszający napięcie z 12V do 5V obojętnie od zasilania czy 13,3 napięcie wyjściowe stałe 5V (nawet nie drgnie), zabezpieczenie przed odwróceniem polaryzacji przez diodę. Do tego 2A, z przyczyn takich iż np iPad pobiera prąd o natężeniu 1,5A przy w zmożonej pracy. Podłączone miewam do tego rejestrator, nawigację lub tableta w zależności co jest potrzebne w danym momencie. Działa to od kilku miesięcy i jeszcze problemu nie było ani z urządzeniami, ani z samym układem. zamontował go pod lusterkiem wstecznym ( widać to na zdjęciach.

Wybór tego jak zrobisz takie gniazdo to i tak jest Twój wybór.

Wygląda to tak :

post-60256-0-51335500-1425549151_thumb.jpg post-60256-0-96497200-1425549180_thumb.jpg post-60256-0-73161600-1425549204_thumb.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w takim "urządzeniu" to oprócz wspomnianej diody i 3 rezystorków chińskich więcej się nie zmieści :)

więc zabezpieczenie jest na miarę tych rezystorków polutowanych małymi rączkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja się na tym nie znam ale elektroniki tam jest poza rezystorami i diodą jka piszesz jest dość dużo.

To nie jest przejściówka zapalniczka-usb z najtańszych.

Mnie jeszcze nie zawiodło to urządzenie, więc nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!