Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegląd silnika 1.9 dci oraz osprzętu - co i gdzie ?


ENimen6128

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Witam wszystkich. Mam kilka pytań jako nowy użytkownik tego auta. Z góry dziękuję za zainteresowanie!

 

Auto ma oficjalny przebieg 140 tys. Jak jest na prawdę nie wiem - wiem że tłumiki albo są oryginalne albo były wymieniane na zachodzie w ASO. Nie posiadam niestety żadnej dokumentacji. Rozrząd i olej był wymieniony.

<><><><><><><><><><>><><><><>

1. Przy ruszaniu słychać telepanie z prawej str., jednocześnie wyskakuje 6 bieg. Z tego co wiem to poduszka - faktycznie rusza się mocno i siedzi tak że chyba niżej nie można. Chciałbym ją kupić używaną w stanie który umożliwi bezproblemową jazdę. Wiem że jak nowa to tylko hutchinson.

<><><><><><><><><><>><><><><>

2. Przy obrotach od ok. 1700 do 2000 słychać jakby wycie. Wycie nie jest powiązane z konkretnym biegiem. Pewnie coś od turbiny ? Po regeneracji 40 tys. km temu. Auto jest żywe i zrywne, pali bez problemu. Nie ma problemu z mocą. Nie kopci. Zły objaw ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

3. Co należy przejrzeć aby auto funkcjonowało bez problemu ? Mam na myśli coś w rodzaju przeglądu - np. raz na miesiąc. Wiadomo że olej i płyny na bieżąco ale co poza tym ? Jakieś przewody do turbiny ? Wszystko mnie interesuje - te informacje są dla mnie najważniejsze.

<><><><><><><><><><>><><><><>

4. Czy bardzo bliskie położenie pedału gazu przy pedale hamulca jest normalne ? U mnie jest na szerokość buta - i zdarza się naciskać oba pedały jednocześnie.

<><><><><><><><><><>><><><><>

5. Tylne hamulce ledwo hamują auto nurkuje przy hamowaniu - tarcze ledwo są dotykane. Odkręciłem zaworek żeby odpowietrzyć układ ale to nic nie pomogło. Klocki mają ok 0.5 cm.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam wszystkich.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie ma co się przejmować lekkim wyciem turbiny, no chyba, że wyje nieznośnie to już lekka przesada.

3. Raczej nic takiego nie trzeba robić. Jedyne co ci polecę to co jakiś czas nacisnąć "reset komputera" zaraz po zapaleniu, to pokaże ci się poziom oleju.

4. Jakieś dokładniejsze określenia by się przydały. Mi się nigdy w życiu nie zdarzyło nacisnąć obydwu pedałów na raz.

Tak powinno być: thumb_hosting_zdjec_1425504052__pedaly.jpg

Edytowane przez dcst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Tylne hamulce ledwo hamują auto nurkuje przy hamowaniu - tarcze ledwo są dotykane. Odkręciłem zaworek żeby odpowietrzyć układ ale to nic nie pomogło. Klocki mają ok 0.5 cm.

Odpowietrzałeś kiedyś układ hamulcowy? Wiesz jak to się robi?. Bo z tego co napisałeś to nie za bardzo orientujesz się w temacie. Odkręcając odpowietrznik zapowietrzyłeś układ jeszcze bardziej. :applause:

Edytowane przez babus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!