Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Białe grudki na bagnecie


KrzysztofNE

Rekomendowane odpowiedzi

Około miesiąca temu wymieniałem olej silnikowy. Wlano go za mało. Na moją prośbę o uzupełnienie stanu mechanik dolał litr oleju, ale nie wiem czy takiego samego. Po tej operacji na bagnecie kilka razy stwierdziłem białe miękkie grudki, podobne do smalcu. Jeżdżę sporo, tak więc silnik osiągał odpowiednią temperaturę. Wskaźnik oleju OK. Czy powodem jest zmieszanie olejów o różnych właściwościach (tak na moje oko), czy może przyczyna jest inna, a może ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ten typ tak nie ma. Zresztą żaden typ. Powodem mazi w oleju zwykle jest reakcja oleju z inną cieczą - wodą (wilgocią zawartą w powietrzu), płynem chłodzącym. Przyczyn może być sporo - od groźnych po błahe. Podobno są też "chrzczone" oleje, ale to chyba tylko te z podejrzanych źródeł. Niektórzy preferują metodę sprawdzenia smaku tej substancji językiem :rolleyes: Jak słodka to płyn chłodniczy, jak bez smaku to woda. A może po prostu mechanik nie dokręcił dobrze korka i dostało się trochę wilgoci - zdarza się zwłaszcza w takie pogody jak teraz. Chyba powinieneś się poradzić kogoś kto ma z tym doświadczenie, żeby to obejrzał, a przy okazji zerknął na silnik, żeby cię ewentualnie uspokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo - przy sobotniej kontroli oleju na bagnecie w górnej połowie jego długości bliżej korka też była taka maź. Więc od razu pojechałem z autem do ASO (jeszcze na gwarancji). Panowie przy mnie przejrzeli wszystkie korki: chłodniczy, wlewu oleju i ten od bagnetu. Powiedzieli że pewnie po sprawdzaniu poziomu oleju musiało mi zostać trochę oleju pod korkiem bagnetu i stąd ta maź. Powiedzieli także że jeśli miało coś być z olejem nie tak to powinna się zbierać taka maź pod korkiem od wlewu oleju. Jak są czyste to można spać spokojnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!