Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze spryskiwaczami (manetka?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem ze spryskiwaczem tylnej szyby, mianowicie po przekręceniu na manetce spryskiwacza tylnej szyby załącza się przednia i tylna wycieraczka. Nie słychać pompki, dziwi mnie to właśnie, że załącza się przednia wycieraczka, spryskiwanie przedniej działa w 100%, także nie wiem czy mam zabierać się za wyjmowanie pompki czy może problem tkwi w manetce ??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok. Trzeba rozebrać pompkę i tam jest taki tłoczek odpowiedzialny za kierunek przepływu. To jest jedna pompka na dwie szyby. Pewnie tłoczek się zaciął. Jak nie to mam taką pompkę.

Edytowane przez zawisza1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany, problemem była jak pisał kolega wyżej manetka. Wyjąłem ją i delikatnie rozebrałem. W środku pełno syfu, ścieżki zielone od jakiegoś nalotu. Wyczyściłem, Wyczyściłem także piny i delikatnie je podgiąłem żeby ciasno w kostce siedziały i działa wszystko jak nowe :D

Dodatkowo w drugiej manetce zauważyłem zwisające 2 kabelki (czarny i czerwony), które odlutowały się od manetki. Lutownica w ruch i HURA odzyskałem tylne światła przeciwmgielne.

Ech... takie drobnostki a tyle radości :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę podpiąć się do tematu spryskiwaczy.

Zdarza się tak, że przy próbie włączena spryskiwaczy szyby przedniej poprzez pociągnięcie manetki do siebie włącza aię tylko i wyłącznie spryskiwacz szyby tylnej. Nie uruchamiają się żadne wycieraczki tylko płynie strużka płynu z tylnego spryskiwacza. Dzieje się to w różnych warunkach, ale w niskich temperaturach (3.10 st C). Problemu szukać w pompce czy raczej w manetce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu szukać w pompce czy raczej w manetce?

W pompce, prawdopodobnie spuchła guma w suwaku kierującum płyn na przód lub tył. W download poszukaj opisu budowy pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest manetka. Gdyby dzialo sie to przez pompke, to wycieraczki by startowaly. Rozbieraj manete lub wymien na inna i bedzie gralo.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!