Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana uszkodzonego sterownika silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy w Hiszpanii kupił Megane III 1,5dci po stłuczce z przodu. Niestety ucierpiał też komputer od silnika, jest popękany i nie ma z autem komunikacji. Zapłon niby się włącza ale nie reaguje na bodźce.

Kupił nowe (!sic) BSI w ASO myśląc, że to to ale niestety auto nie ruszyło. Pozostaje wymiana lub naprawa obecnego komputera od silnika. Z naprawą będzie ciężko, bo jest dobrze pogruchotany.

 

Co potrzebujemy kupić żeby uratować auto? Ja widzę dwa warianty:

a) Zakup całego zestawu elektroniki do odpalenia auta

Widzę, że są na alledrogo całe zestawy: BSI, UPC, skrzynka bezpieczników i karta/karty z czytnikiem karty. Wydatek 600-900zł

Wystarczy to przełożyć i będzie działać od strzału? Zakładam, że CLIP się przyda (na miejscu mają CDIF). Ja bym zrobił przed odpaleniem od nowa konfigurację wyposażenia auta i zapisał bym wtryski po nowemu. Dobrze kombinuję? Coś jeszcze należy wykonać?

 

b)Zakup samego sterownika od silnika

Wydatek 200 zł. Przelutowanie EPROMu z jednego do drugiego. CLIP w celu sprawdzenia konfiguracji i zaprogramowania wtrysków. Czy coś jeszcze?

 

Nigdzie nie pisze się o blokadzie kierownicy. Czy to nie jest ważne też?

 

Żeby auto było na miejscu u mnie, spróbował bym sam to ruszyć albo wrzucił bym na lawetę i zawiózł do cinasa. Jednak spod Barcelony przy daleko troszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a mam pytanie czy stary sterownik silnika jest możliwość uratowania go?? chciałem go przeprogramować ale clip siadł i teraz już nic z nim nie mogę zrobić jest jakby nie zaprogramowany.

Dałbyś rade go naprawić??

5a70ca1a3e9c8_bazahist.thumb.jpg.3ed77745111507761adf611bf8b32f14.jpgbaza.thumb.jpg.933e52846b4735f983359ce4969c04d8.jpg

Edytowane przez DAREN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!