Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie 1,2 TCE przy dużych prędkościach


BartekB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę zmienić mój wiekowy samochód więc w sobotę wybrałem się do salonu Renault żeby przejechać się Megane. Zaproponowano mi 1,2 Tce 130, auto fajne, w porównaniu wnętrza z moim to lata świetlne oczywiście na plus. Jednak po wyjechaniu na autostradę i rozpędzeniu się do ponad 170 km/h moim oczom ukazało się spalanie - prawie 18l czy jest o możliwe? Pytam bo mimo jazdy po mieście, jeżdżę też trochę autostradami gdzie daje autu w palnik - zresztą po to są autostrady. Pozdrawiam Bartek

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie się to czyta. Przy mocnym butowaniu chwilowe może ci pokazać z 30 l/100. Jakby każdy miał tak patrzeć to byłby dramat. Wyluzuj, ten silnik na pewno nie pali tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy śmieszne czy nie, po prostu chciałbym się dowiedzieć od użytkowników tego modelu ile faktycznie to auto pali przy ostrej ciągłej jeździe na trasie np 300 km. Zwykle autostradami nie jeżdżę 120 dlatego pytam. Bo jeżeli pali 15/17 to ten silnik jest może dobry ale na miasto.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tak jak wyżej napisano, skoro jeździsz trasy i lubisz szybko się przemieszczać to kup diesla. W przypadku silnika wysokoprężnego, jazda 120 czy też 160 wielkiej różnicy w spalaniu nie czyni a silnik się nie męczy tak jak benzynowy. W 1,2 po jeździe z tą prędkością zapewne silnik po godzinie dostanie zadyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój łosiek z silnikiem wolnossącym 2.4l, przy prędkości 150 km/h (ustawione na tempomacie), na odcinku 800 km spala 10,8 l/100 km gazu. Auto zapakowane po dach, 2 osoby na pokładzie, włączona klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

 

Dodano: 22 mar 2015 - 19:00

Mój łosiek z silnikiem wolnossącym 2.4l, przy prędkości 150 km/h (ustawione na tempomacie), na odcinku 800 km spala 10,8 l/100 km gazu. Auto zapakowane po dach, 2 osoby na pokładzie, włączona klimatyzacja.

 

No mój w quattro i automacie około 13/14 dlatego pytam bo jest to dla mnie dość istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Meganka z silnikiem 1,6 16V przy prędkości około 150km/h na autostradzie pokazuje spalanie chwilowe w granicy, jak dobrze pamiętam, około 15-16l/100km. Przy prędkości około 110-120km/h, spada już do około 7-8l/100km. I po zatankowaniu do pełna i przejechaniu 400km z centralnej Polski autostradą A1 nad morze spalanie na tym dystansie wychodzi mi w granicy 7,5l/100km, pod warunkiem że nie przekraczam dozwolonej prędkości na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 2.0 dCi przy podobnej jeździe na autostradzie (no może trochę wolniej, staram się nie przekraczać 140 czyli licznikowego 150, ale też nie specjalnie jeżdżę jakoś wolniej) spalanie wynosi 6.8 l/km na zimówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!