Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie 1,2 TCE przy dużych prędkościach


BartekB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po jakimś czasie, na razie odpuściłem temat 1,2TCE, nie miałem ponownie możliwości sprawdzenia spalania przy wysokich prędkościach i dłuższej jeździe. W kwestii wyjaśnienia po mieście toczę się jak żółw staram się nie przekraczać 60km/h wyprzedza mnie wszystko oprócz rowerów :lol: natomiast na autostradzie daję w palnik bo autostrada od tego jest, w Polsce ludzie też jeżdzą szybko (np Katowice - Wrocław) i nie muszą być zagrożeniem na drodze, pozdrawiam wszystkich Bartek

ps dzieki niektórym odpowiedziom mam już pewne wyobrazenie o spalaniu w tym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mało jest info o tym silniku, przed zakupem szukałem wszelkich informacji i za dużo tego niema, powiem że wahałem się nad tym 1.2 TcE a zwykłym 1.6 który już kończy służbę, interesowało mnie zwłaszcza spalanie przy prędkościach autostradowych.

Słyszałem tylko, że turbo żyje turbo pije, tak więc czekałem z obawą na pierwsze tankowania, wczoraj trasa z Pragi 400km autostradą, średnia wyszła 120/h, jak się dało to 150-160 na tempomacie, od czasu do czasu zwężenia i ograniczenia remontowe do 80km/h. Na stacji w Katowicach zalałem równe 28 literków co ciekawe komputer to samo pokazał, czyli wyszło 7l/100km z całego odcinka, oczywiście klima prawie cały czas chodziła. Dla mnie bomba nie taki downsizing straszny ;).

Co ciekawe silnik przy 160/170 km/h nie sprawia wrażenia wysilonego, obroty rzędu 3500-3600 to jest odczuwalnie luźna praca, turbinka robi super robotę.

Maxa zrobiłem na 195km/h i miałem wrażenie, że do 2xx by doszedł, wcześniej miałem Vectre VB2.0 136 color="#FF0000"]km[/color] KM .

 

Żeby nie było to do 1000km go delikatnie docierałem jak Bóg i fabryka nakazuje ;).

 

Po kropkach i przecinkach stosujemy spację!!! Poprawiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach słowo pisane już zapewne nic nie znaczy?

Ten przebieg już skasowany, zawsze kasuje jak zatankuje, ale nie powiem micha mi się ucieszyła na stacji.

W najbliższym czasie czeka mnie kilka tras Wrocław, Kraków po A4, postaram się zrobić jakieś fotki czy filmik, no i nie stracić PJ ;) Ten silnik pozytywnie mnie zaskakuje, chyba warto było trochę dołożyć do niego, spalanie rzędu 10/100 w takim autku przy takim silniczku by mi rozwaliło światopogląd :D .

 

Po kropkach i przecinkach stosujemy spację!!! Poprawiono. Aston76

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogrodnik nie :D , co do czeskich autostrad to powiem Wam że już nie mamy się czego wstydzić, jak wjechaliśmy do PL z powrotem do była ulga, te ich betony były super kiedyś 10 lat temu ale już im się sypią, prawy pas to już jest tarka tak że plomby wypadają..

Bez off topu obiecuje dowody ;) .

 

Po kropkach i przecinkach stosujemy spację!!! Poprawiono. Aston76

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przebieg już skasowany...

Tak myślałem... szkoda, bo do tej pory jedyne potwierdzone spalanie 1.2 TCe, które widziałem to 7,5l przy 120 na tempomacie.

Mam prośbę - ustaw na tempomacie 150, zresetuj spalanie i przejedź 5-10km lub jak się uda więcej i podaj średnie spalanie. Przepisów nie przekroczysz bo licznik zawyża prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że robi sie w temacie ciekawie, oczywiście najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy takie silniki widzieli na youtubie albo szwagier im opowiadał.

Bądzmy poważni to nie forum onetu.

 

Wieczorem wrzuce 120 z tempomatu przy 2500 z wiatrem :lol:

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby jeszcze podsycić dyskusję .......... :D

140 km na tempomacie i nie chce być więcej niż 3000 obrotów a przejechałem już ponad 30 tyś autem więc widzę jak jest.

Średnie spalanie na naprawdę dużym dystansie 7 l/100km (30 autostrada / 40 miasto / 30 pozamiejskie)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!