Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie 1,2 TCE przy dużych prędkościach


BartekB

Rekomendowane odpowiedzi

Bądzmy poważni to nie forum onetu.

Zabawne bo cała Twoja wypowiedź jakby żywcem wyjęta z "onetu", po co to "ciśnienie"? Filmiki na YouTube są niewiarygodne? ...przecież Twój też tam jest ;)

Od dłuższego czasu staram się sprawdzić ile ten silnik będzie palił przy 150km/h, żeby mieć punkt odniesienia - mam nadzieję, że pomożesz to ustalić.

 

 

Aby jeszcze podsycić dyskusję...

Pomyliłeś tematy, tu rozmawiamy o spalaniu przy dużych prędkościach :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrotowo to tak to wygląda

 

dzisiejszy mój tempomat 120

Nie żebym się czepiał, ale 107 to nie 120, a 6,2 to nie 6. Na pierwszym filmiku przez chwilę widać dość wyraźnie jakie jest spalanie przy 120.

 

120 na tempomacie, autostrada, 2 dorosłych, trójka dzieci, pełen bagażnik, długie dystanse - ~7l

Tak właśnie bym obstawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to było z wiatrem.

Jottar idz zrób sobie jakiś odcinek, zjedz z trasy, zaparkuj i zrób filmik, chyba nie wiesz o czym piszesz człowieku, co przez chwile widać? że mniej pali od dizla ? :lol:

 

Kiedyś wrzuce jakieś trasy jak kogoś to zainteresuje, na razie wystarczy nie jestem szczeniakiem.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 130KM ma wyraźnie wyższe obroty od wersji 115KM.

 

Teoretycznie powinno być na odwrót. Słabsza wersja silnikowa powinna mieć krótszą skrzynię, mocniejsza dłuższą... Prawdopodobnie ma to na celu by była dość widoczna różnica na elastyczność między wersją 115 a 130 KM kosztem hałasu i spalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej niemożliwe, bo na powyższych filmach widać, że TCE130 ma 2750 obr. przy 120km/h, a TCE115 dopiero przy 130km/h. Chyba, że powodem jest rozmiar opon.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że czym większy silnik to niższe obroty na najwyższym biegu. A tu masz, przy 120 km/h - 2.5 tys. W moim 1.6 przy 90 km/h mam 2.5 tys. przy 130 - około 4 tys. Zatem zużycie paliwa musi siłą rzeczy być niższe. Trochę żałuje, że się nie skusiłem na ten silnik.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Megane 3 1,6 ma dziwnie zestopniowaną skrzynię 6 biegową.

W tym aucie 6 odpowiada mniej więcej 5 w Megane 2 z tym samym silnikiem.

Może to moje subiektywne odczucie, ale Megane 3 1,6 16V jest na autostradzie głośniejsza od 2 z tym samym silnikiem i od 3 z dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest głośniejsza od Peugeota 307 1.6 benzyna, ale to także kwestia wygłuszenia. Ogólnie Meganka 1.6 okrutnie wyje już przy 130 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to:

115 tce

Odcinek A4 Katowice Kraków pomiędzy bramkami

Ruch dość niski wiec spora część na tempomacie 140

Klima + radio

Komputer pokazał średnio 7,7

Żadnych zdjęć ani filmiku nie będzie więc można wierzyć tylko na słowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!