Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w bagażniku, koło koła zapasowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy te odboje a dokładniej ta okrągła, ściągana jego część powinna dolegać do karoserii? U mnie jest tak, że ta górna dolega ale dolną wystaje około centymetra od karoserii. Kolega mówił żeby tego nie ruszać, bo klapa będzie uderzać o karoserię. Dodam, że też mam wodę w okolicy koła zapasowego.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o odboju numer jeden czy dwa (oznaczone w poście użytkownika kecyrf)?.

Jeśli dwa to on jest długi i to co widzisz to obudowa zderzaka, do karoserii dolega, pod zderzakiem, widac dopiero po jego wyjęciu.

Najlepiej to lej wodą po rynnie, dociskaj palcem i sprawdzaj kiedy leci a kiedy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o odboju numer 2. Nie mogę go wcisnąć a wystaje od zderzaka około 1cm z lewej strony a z prawej ze 3mm. Nie mogę ich wcisnąć ani też wyciągnąć.

 

Dodano: 30 paź 2016 - 16:22

Wystaje tzn. że ta okrągła końcówka którą widać na zdjęciu nie dolega do zderzaka w odboju numer 2. W numer 1 jest jakby przyklejona do zderzaka, rozumiem że w tym drugim też tak powinno być?

Edytowane przez robus23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta okrągła końcówka to tylko kapsel na odboju.

Nie do końca przejmowałbym się, ustawieniem odboju względem zderzaka, bo może po prostu zderzak trochę inaczej jest ustawiony.

Ten odbój jest dość długi, jak zdejmiesz kapsel to będziesz widział taką rurkę i właśnie ona jest osadzona w karoserii.

Jeśli rurka luźno siedzi w karoserii to woda wypływa w bagażniku.

Sytuacja wygląda identycznie z tym odbojem wyżej.

Popróbuj lać wodę i dociskać, ruszać odbój, powinieneś widzieć kiedy leci a kiedy przestaje-jeśli to jest przyczyna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myślałem że przykleiłeś te okrągłe kapsle do karoserii. A teraz to już nie wiem co kleiłeś(ze mną trzeba jak z dzieckiem )

 

Dodano: 31 paź 2016 - 10:28

http://images71.fotosik.pl/352/cb6bvgyvdfcsrfg4dbf0f5b612b4.jpg na tym zdjęciu jest ten odbój i Tu wkleiłeś tą okrągłą uszczelkę, która jest przy tym jakby szpicu, tak?

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo odbój numer jeden to tylko taki płaski kapsel z zatrzaskiem pod spodem i tutaj po prostu widać jak dolega do karoserii (mimo wszystko też go przykleiłem). Odbój numer dwa jest jak pokazałeś długi w kształcie rurki. Cieknie w miejscu w którym widać tą okrągła uszczelkę. Właśnie tam przylega do karoserii.

I również go przykleiłem, gdyż stara uszczelka po prostu siadła lub też dostał luzu na zatrzasku i uszczelka nie była dociśnięta, przez co woda sobie leciała do środka. Zresztą jak będziesz go demontował to i tak pewnie urwie Ci się zatrzask, więc albo wymiana na nowy albo klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko wiem, dziękuję Ci za te informacje i cierpliwość :). A wiesz może jak wyregulować tylna klapę? Chodzi o to że z jednej strony mam większą szparę pomiędzy klapą a blotnikiem. Na zawiasach się to robi czy może na tym uchu co zamyka klapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widzę dialog dwóch praktyków w temacie wodnym, zatem się wtrącę. Po zakupie pół roku temu używanej meganki od dilera zauważyłem po deszczu wodę we wnęce koła. Okazało się, że wóz miał hak ale po jego zdjęciu nie założono belki pod zderzak. Belkę i zaślepki założono mi nowe, zatem niby po sprawie. Ale na urlopie w lipcu podczas potężnej ulewy znów zauważyłem wodę tam, gdzie poprzednio w plastikowej niecce koła. To był jednak jedyny przypadek. Pytanie moje jest takie: czy jest możliwe, że gdzieś się woda zbiera ale nie leci do wnęki koła? Nie chciałbym w jesiennych deszczach wyhodować rdzy gdzieś w środku (gdzieżby to mogło być ewentualnie?). Bo jeśli woda tylko przeleciała do wnęki zapasówki i nie miała szans gdzieś utknąć w profilach stalowych, to ok, teraz nie leci ani po deszczu ani po myciu. Nie za bardzo mam gdzie i kiedy zdejmować zderzak. Ciekaw jestem Waszego zdania.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na uchu i na zawiasach.

By uzyskać dostęp do ucha, musisz po prostu podnieść ten plastikowy próg. Jest na zatrzaskach.

Uchem możesz popróbować, ale jak mocno zmienisz ustawienia to będzie się klapa ciężej domykać.

Na zawiasach też masz regulację ale trochę to już trudniejsze.

Tylko może okazać się że to po prostu spasowanie zderzaka sprawia wrażenie, że klapa jest krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie.Nadal mam problem z wodą w bagażniku, ale skończyły mi się pomysły co uszczelnić żeby pozbyć się tej wody. Lampa stopu została uszczeliona, uszczelka obok zawiasu uszczelniona, guma która idą przewody do klapy uszczelniona, odboje te górne wymienione na nowe oraz uszczelnione,dolne również są nowe. A woda jak była tak jest. Zauważyłem że jak auto stoi to woda podczas deszczu zbiera się ale powoli tzn ze po całym dniu deszczu jest ale w małej ilości.Ale już podczas jazdy jak pada deszcz to woda zbiera się bardzo szybko. Wystarczy przejechać sie 15 km jak pada i wody jest więcej niż gdyby auto stało przez tydzień nie jeżdżone. Jakieś pomysły panowie którędy ta woda może się dostawać? Są jakieś kratki pod zderzakiem lub coś takiego (gdzieś czytałem o jakiś kratkach ale w megane 2)którędy ta woda się dostaje ? Dodam że mam założony hak. Może to on jest winny ? Woda zbiera się na środku tzn pod uchem od zamykania klapy oraz po lewej i prawej stronie w samych rogach bagaznika. Proszę o pomoc ☺.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest czysta.Dzisiaj zauważyłem że woda dostaje się przez miejsce gdzie ten plastik na którym leży koło tzn podłoga, spód bagaznika łączy się z ta częścią metalowa samochodu. Tylko skąd się ona tam bierze? I dziwne jest to że po całej nocy deszczu w bagazniku jest sucho, a wczoraj po 15 km jazdy w deszczu wody było sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czysta to znaczy, że nie dostaje się raczej od spodu(np. spod koła). Mi też wlatywało na łączeniu plastiku z karoserią. Tam jest sporo otworów od profili i woda ma trochę kanałów. Lej wodę po rynienkach, zaczynając od dołu i w kierunku góry i sprawdzaj. Powinno pomóc namierzyć dziurę.U mnie po polaniu woda pojawiała się po jakiejś chwili i widać było w którym miejscu wycieka w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!