Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kredyt samochodowy


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wziąć kredy na samochów, może ktoś z ostanio kupujących przerabiał temat i moze cos doradzić, polecić jakiegoś doradce. Generalnie jak podejść do tematu,żeby się nie przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie forum kredytowe, gdzie podajesz swoje dane i masz ocenę zdolności + kontakty od różnych doradców. Porównujesz oferty które dostałeś i wybierasz ten bank który chcesz (możesz przez nich lub do banku). Ja już się raz przejechałem na doradcy, więc wolę temat przerobić samemu. A forum się przydaje, bo wiesz o ile możesz się starać i kto Ci da najlepszą ofertę :)

 

A co do samego wyboru - gotówkowy vs samochodowy - ja akurat zawsze wybieram #1 (chyba, że brałbym z salonu). Bardziej elastyczny a odsetki i tak idą w koszty :)

Edytowane przez grabbou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tylko uważać, jak będziesz się rozeznawał, bo każde zapytanie obniża rating w BIK. W efekcie możesz potem dostać kredyt droższy niż byś dostał na początku, albo nie dostać w ogóle. Ja akurat brałem przez doradcę, wyszło trochę taniej niż bezpośrednio, ale szału nie ma. Wyszło trochę drożej niż w kalkulatorach na stronach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prowadzisz firmę zapraszam do kontaktu na priv, prowadzę firmę finansową. Niestety dla osób prywatnych nic nie robię. Ale tak jak mówię, jeśli masz działalność może będę mógł pomóc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt gotówkowy? Ja teraz mam pożyczkę dla firm na 3,5% bez prowizji. Kredyt gotówkowy na osobę fizyczną to bardzo perfidna marża banku....

Jest jeszcze leasing bardzo wygodna forma i atrakcyjna. Już teraz można robić leasing konsumpcyjny czyli nie trzeba mieć działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z ciekawości chciałem zobaczyć jak to wygląda tzn ile pod górkę

- leasing najlepszy jaki udało mi się znaleźć (kalkulacja dla opel insignia 2,0 2011) 105 albo 106 % - EFL tutaj ponoć będąc zdecydowanym można jeszcze zejść 1%

- kredyt - informacje uzyskałem w salonie forda i nie mam pojęcia z jakiego to banku czy podobnej instytucji ale całość to ok 108%

Parametry były tak dobrane aby ostateczna wartość wyszła jak najniższa. Nie zależało mi specjalnie na niskiej pierwszej wpłacie albo niskiej racie byłem ciekawy ile wyjdzie pod górkę przy najbardziej optymistycznych założeniach

 

Dane na 12.2014

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasing to bardzo wygodna forma finansowania, można i zejść na 103 % przy odpowiednich parametrach i/lub długości i rodzaju wykonywanej działalności. Problemem jest gdy jest gdy jesteśmy vatowcami (mówię o najpopularniejszym typie leasingu-operacyjnym) nie odliczemy całego od razu vatu. Ogólnie im krótszy leasing im większa wpłata własna i jak najniższy wykup tym bardziej opłacalny...co nie oznacza, że taki się bierze bo trzeba dobrać do swoich zdolności finansowych....

W Getinie najłatwiej o leasing, o nic nie pytają zero dokumentow finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorygujcie jeśli źle rozumiem:

 

rate leasingową wrzucamy cała w koszty (po odjęciu vat), nie ma czegoś takiego jak amortyzacja pojazdu tak jak to jest w przypadku zakupu za gotówkę ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy leasingu oczywiście raty leasingowe wrzucasz w koszty jak i wpłatę wstępną...choć wpłatę wstępną niektórzy księgowi radzą rozłożyć na okresleasingu US może się doczepić....

Vat odliczasz od opłaty wstępnej i poszczególnych rat. Nie ma natomiast amortyzacji po stronie leasingobiorcy, robi to leasingodawca, dlatego leasingi nie mogą być krótsze niż 24 miesiące. Chyba, że weźnie się leasing finansowy.....

 

Jeśli bierzesz kredyt samochodowy auto jest Twoje, Ty amortyzujesz i VAT w całości od razu odliczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leasing finansowy ?

 

Mój problem jest następujący, szukam kosztów i chciałbym wziąć kupić samochód, niestety kupując za gotówkę amortyzacja równa się: kwota/60 ... więc chciałbym leasing? Na ok rok czasu, aby móc sobie wliczać większe sumy w koszta. Pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota/60?? Możesz to sprecyzować

Stawki amortyzacyjne na osobówki to ogólnie 20% na nowe auta i 40% na używane, więc używkę szybko zamortyzujesz.

 

Jeśli weźniesz krótki leasing wyjdzie na to samo w tym samym czasie. Ogólnie duże firmy, które nie chą czekać tak długo na zwrot VAT przy dużych sumach, biorą gotówkę lub leasing finansowy.

W leasingu operacyjnym jeśli chcesz duże koszta no to krótki okres i może duża wpłata własna, raczej max to 40 % na który Ci pozwolą.

Leasing finansowy to taki rodzaj finansowania, gdzie właśnie przedmiot leasingu zostanie wliczony w Twój majątek więc ty go amortyzujesz. Oczywiście w koszta idzie wtedy tylko amortyzacja plus odsetki od rat leasingowych. Stety lub niestety VAt musisz opłacić z góry od razu w całości. Tak w skrócie....Chcesz od razu duże koszta to bierz leasing finansowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrót myślowy:

 

nowy samochód: koszt miesięczny to jego wartość podzielona przez 60 - 5lat

używany samochód, czyli starszy niż 6 miesięcy: koszt miesięczny to jego wartość podzielona przez 40 - 2,5roku (nie tak szybko :P )

 

jeśli chcę duże koszta w krótszym okresie to chyba jednak leasing operacyjny ?!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60/ 5 lat, ok łapie :) Czyli nowy samochód stawka 20 %, 5 lat (60) mamy go spłacony :)

 

Jeśłi chodzi o koszta początkowe to rzeczywiście w leasingu operacyjnym możesz wpisac wkład własny jako koszt nawet 40-45% więcej raczej nikt nie pozwoli...wkłąd własny w wypadku finansowego nie wpisujesz tak jak rat, tylko amortyzacja i część odsetkowa.

Ja bym to inaczej ujął, jeśli jesteś VATowcem bierz finansowy, jeśli nie to bierz operacyjny. Ja nie jestem VATowcem i moją megi mam na operacyjnnym, VAt nie mogę przełożyć na nikogo więc defakto jestem końcowym odbiorcą. Wpisuje VAT jako koszt.

Ok to możę troszkę kryptorekalmy, daj znać na pw, to Ci jakąś symulację zrobię, na Twoich parametrach :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!