Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie i gaśnie silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Wydzielono z istniejącego tematu.

 

Panowie dziś sprawdzałem cewkę. Była dobra, jak się nagrzał, okazało się, że walnięta. Pojechałem kupić nową, mówię będzie ok, skończą się szarpania i gaśnięcia a to kapa... Może ktoś pomoże co może być przyczyną? Chodzi normalnie jak temp jest w okolicach 90 zaczyna być słaby poszarpywać i dziś zdarzyło mi się że zgasł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś. Odpowiedziałem. Skąd mam wiedzieć kiedy były wymieniane świece? Nic o tym nie pisałeś.

Równie dobrze może to być sonda lambda, zawilgocone gniazda świec. Najlepiej podpiąć pod komputer, może coś pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece mają max pół roku a u ojca oznacza to nie więcej niż 7tys zrobione na nich i już byłyby uszkodzone?

Swego czasu wymieniłem świece w fiacie 126p na świece Boscha i padły mi po 1000km. A po wkręceniu starych Iskier palił jak szalony. Więc wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo nie bulwersuj się poprostu odpowiedział w sprawie świec. Zanim zobaczyłem padniętą jedną cewkę obstawiałem sondę jeszcze ale jej nie sprawdzałem ani z braku czasu nie była Megana podpinana pod kompa

 

Dodano: 16 kwi 2015 - 17:15

A teraz Panowie powiedzcie mi czy czujnik wałka rozrządu może być odpowiedzialny za takie jazdy? Błąd mimo skasowania po odpaleniu pojawia się ponownie jak i sondy (słyszałem że w tej kwestii już chłopaki jeżdżą z umarłą i nic się nie dzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marek1185 posiadasz auto megankę II a piszesz w temacie od meganki I i dlatego wydzieliłem posty z tamtego tematu. Jeżeli sonda padła to trzeba znaleźć przyczynę. U mnie padła sonda (zwarcie na grzałce), poleciał od razu czujnik położenia wałka rozrządu. Są ze sobą powiązane wspólnym plusem. I dopiero usuniecie przyczyny padania sond i wymiany czujnika wałka rozrządu spowodowało brak komunikatów odnośnie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!