Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jutro jadę go kupić.


ewma

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odzew :rolleyes:

Więc tak... podgrzewane fotele są, bo sprawdzałam.

Przebieg wpisany, z pieczątkami w książce serwisowej- w 2010 roku miał 46 tyś, w 2012 69 tyś, w lipcu 2014, koło 88.000

Podłokietnik nieprzesuwany, zgadza się.

ESP, nie wiem.

W Pl miał wymieniany czujnik położenia wału.

Oglądałam go kilka dni temu, nawet nim jechałam i wydał mi się najlepszy z tych 20 innych, które oglądałam do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec powiadiasz, że ma ksiązkę serwisową z pieczątkami ? ksiażka ok 40zl pieczątka 30zl ... sprawdz VIN w serwisie albo autentyczność wpisów w serwisach gdzie były robione-telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przebieg mnie rozwala :) Na bank nie autentyczny, książkę serwisową to wiesz....ja Ci mogę sprzedać na Allegro :)

10 tys rocznie to jakiś dziadek Niemiec używał. I co dziadek Niemiec sprzeda Polakowi tak mało używany samochód za 2tys EUro by ten sobie sprzedal za 3?

Jeśli coś brzmi zbyt dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcojęzyczne dokumenty najłatwiej podrobić. Sprawdziłaś, czy serwisy z pieczątek w ogóle istnieją? Tak jak Koledzy mówią - bardzo podejrzana sprawa... Obyś się nie przejechała.

 

Cena nie jest znowu aż tak niesamowicie niska za ten rocznik i wyposażenie. Szukaj krajowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz, już jestem przerażona.

Facet ściąga auta już od 15 lat, gada mi, że jak nie jestem przekonana, to mam się jeszcze zastanowić.

Gdy mu zasugerowałam, że coś mały przebieg, to się oburzył, że przecież on za ten wpis odpowiada.

Auto pochodzi z salonu, gdzie ludzie kupując nowe auto, stare zostawiają w rozliczeniu.

O matko............ :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę tam z 2 znajomymi facetami.

Jeden był już ze mną go zobaczyć, 3 dni temu, stwierdził, że auto fajne. Pojechaliśmy ze sprzedającym z 15 km, wszystko działało, super się prowadziło. Wjechaliśmy na podwórko, kilka razy go odpalaliśmy i za którymś tam razem samochód na wolnych obrotach zgasł. Potem znowu na wolnych zgasł i sprzedający, stwierdził, że musi to sprawdzić i jeśli jestem nadal zainteresowana to on odda auto do sprawdzenia do mnie zadzwoni.

Wczoraj się odezwał, że auto było u mechanika i został wymieniony czujnik położenia wału.

Weszłam teraz na niemieckie ogłoszenia i tam też znalazłam auta z 2004-2005 z przebiegiem od 89 do 126 tyś.

Oni wszyscy cofają liczniki?

 

Dodano: 18 kwi 2015 - 08:00

Dodam, że oglądałam ostatni TUV z 07/2014 i tam przebieg się zgadzał, wymienione były też części, które zostały w nim wymienione (chyba z 7).

Nie wiem teraz co robić.

Oglądałam już 2 czarne i w obu przypadkach się spóźniłam i ktoś mi je zgarnął sprzed nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że takie przebiegi się zdarzają.

Dobrze, że to sprawdziłaś na nimieckich stronach z ogłoszeniami.

Mi się nie chce, ale odpowiedz jakie były ceny? Czy ceny na stronach Niemieckich były po 2 tys. euro?

Tu masz za 13800 zł - odejmij z 2000zł na przywiezienie do PL plus formalności.

Od tego z 2000zł do nawet 3000zł zarobku handlarza.

Czy na tych Niemieckich stronach są takie scenici za 2200-2500 Euro? Z tym przebiegiem?

Zważ, że dla Niemców nie liczy się rocznik, ale miesiąc rejestracji i przebieg. Cena jest wprost uzależniona od przebiegu.

Napiszę tak - jak sprowadzałem swojego z Niemiec - szukając po polskich stronach - jakimś dziwnym trafem w PL ceny ofertowe były niższe niż na Niemieckich stronach (a gdziekoszty przywozu i zarobku) - to pozwala podejrzewać w jakim stanie wtedy oglądane przeze mnie samochody wyglądały.

A czy na wolnych obrotach gasł w trakcie pracy - czy podczas odpalania (co sugerowaoby koło zmiennych faz rozrządu)?

Skąd on wie, że to naprawił - jak usterka nie zawsze występowała?

 

EDIT

A jednak na szybko sobie zobaczyłem:

http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:20700,mdl:34,frn:01-2004,frx:12-2004,mlx:100000,ccn:1401,ccx:1600

filtrowanie po: Rocznik 2004, benzyna pojemnośc 1600, przebieg do 100 tys. km

Najniższa cena - tylko jeden za 2200 Euro, pozostałe po 3 tys. euro i więcej (sic!)

Nie uważasz chyba, że Niemcy - wyprzedzający nas o pokolenia w rozwoju są kompletnymi idiotami i sprzedadzą auto poniżej ceny rynkowej? Można Niemców (za historię) nie lubieć - ale nie można uważac ich za komletnych debili.

 

EDIT2

Ten jeden rodzynek za 2200 Euro ma w tytule dopisek: "Klein Unfall" - co wg tłumacza google oznacza "mały wypadek" - stąd taka niska cena niż innych. I się zagadka rozwiązała. Ale auto po wypadku może byc dobrze zrobione i służyć Ci lata.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalał normalnie, gasł podczas pracy na wolnych obrotach.

 

Na allegro znajdziesz same RS z 2004-2005 po 11900- 13500 zł

Droższych raczej nie ma.

Znalazłam salon renault z Częstochowy, który sprzedaje scenic z 2005 za 10900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić , czy auto posiada ESP, czy np. czujnik deszczu?

 

Znalazłam kolejnego i też mały przebieg.

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-pierwszy-lakier-102000km-CID5-ID9OiXP.html#5771fc8fce

Edytowane przez ewma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu - po obudowie lusterka. Te oba mają. Ich obudowy sa takie duże i od strony szyby widać pole czujnika. Inaczej byłyby "normalne" lustrka przyklejone tylko do szyby.

ESP - po przycisku do jego wyłączania. Przycisk jest umieszczony obok uchwytu/włącznika ręcznego.

Są tam dwa pokrętła:

- do ustawiania wysokości (poziomu) świecenia reflektorów [nie występuje przy ksenonach]

- do regulowania intensywności podświetlania deski rozdzielczej.

dalej na prawo są dwa przyciski

- lewy z ESP

- prawy do obsługi fabrycznych czujników cofania [rzadko bywa, więc jest najczęściej zaślepka]

W tym ostatnim wyraźnie widać na przedostatnim zdjęciu widać przycisk ESP (jeden) i obok miejsce na drugi (do czujników cofania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką pomoc. :rolleyes:

 

Do godziny 15, mam czas do namysłu, czy go brać......

Muszę jeszcze posprawdzać, jakie dokumenty w razie zakupu, muszę od niego dostać.

Powiedział, że mnie czeka tylko recykling i rejestracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!