Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2 tematy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was 2 pytanka, pierwsze dotyczy blokady szyb w drzwiach kierowcy. Nieraz przez przypadek nacisnę ją łokciem i wtedy z wewnątrz nie można otworzyć drzwi pasażera za kierowcą (inne otwierają się normalnie) Co jest nie tak ?

 

Druga sprawa to hamulec. W zimę padł mi aku. i po podpięciu klem wyskoczył komunikat aby sprawdzić hamulec. Czytałem aby odpiąć klemę i podłączyć ponownie ale to zupełnie nic nie dało. Co jakiś czas podczas odpalania piszczy komunikat i cały czas świeci się błąd. Miałem kiedyś problem z zaciskającym się hamulcem (grzał się strasznie podczas jazdy) Mechanik zastosował jakiś zestaw naprawcdzy i po prawej stronie jest ok. Teraz natomiast nawala mi strona lewa. Przejadę 3km i smród straszny, jakimś cudem hamulec z lewej nie puszcza.Czy to wina tego elektrycznego dziadostwa czy muszę znów zregenerować hamulec po lewej stronie ? Już mam dość tego hamulca wciąż jakieś problemy mam z nim

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1) jak zablokujesz guzikiem (świeci czerwona kontrolka) to nie otworzysz drzwi od wewnątrz i nie odsuniesz szyb. bardzo dobre zabezpieczenie przed dzieckami. poczytaj instrukcję obsługi

 

ad 2) IMHO do naprawy moduł (wysyłaj do Kaczorów) albo linka się przycina i jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czemu blokuje mi tylko 1drzwi pasażera za kierowcą ? Myślałem że to tylko blokada szyb bez blokady otwierania :)

 

2) Czyli zaciski itp są ok ? Jakiś namiar na nich mógłbyś podesłać na PW ? Jaki wydatek się szykuje ?

Edytowane przez gaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No i muszę zawitać tu ponownie. W lecie hamulec wysłany do elcarsu. Wymienili linki i mały serwis. Jednak po założeniu błąd wisiał cały czas.

Podczas jazdy lubiał się wzbudzać alarmem w aucie. Teraz co ciekawe lubi wyć podczas skrętu w prawo. Włącza się błąd hamulca i alarm. Nigdy nie włączył mi się skręcając w lewo. Dodatkowo jest problem z utrzymaniem go na hamulcu. Ostatnio po zaparkowaniu przodem w górę, gdy podszedłem po kilku minutach na moich oczach zaczął się staczać. Dużo gorzej jest gdy stoję zaparkowany przodem w dół. Tylko zaciągnę go i już alarm i komunikat. Nie zostawiam go w ogóle na żadnych górkach, bo aż strach. Ale co ja mogę z nim zrobić ? Znów go wysłać na gwarancję ? Już zaczynam się zastanawiać nad serwisem w Kielcach, i mieć ten szajs z hamulcem z głowy, ale boję się rachunku, bo wiadomo że mały by nie był :/ Czy linki naciąga się jakoś ? Może to w tym wina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!