Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak świateł przeciwmgielnych z tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Korzystam z pomocy po raz pierwszy, więc proszę o wybaczenie jak coś zrobię nie tak. Od niedawna jestem właścicielem Megane 2 kombi 2008r i na badaniu stwierdzono brak świateł przeciwmgielnych tylnych, przednie są ok. Na tablicy nie świeci kontrolka w ogóle. Stąd moje pytanie-gdzie są przekaźniki i czy jest jeden czy dwa? Czy jest gdzieś osiągalny schemat? Będę wdzięczny za podpowiedzi w tym temacie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki, bezpieczniki, napięcie w kostce sprawdziłeś?

Jak nie zapala się nawet ikonka na desce rozdzielczej, to może sygnał z manetki do kompa nie docierać - żaden przewód przy wtyczce w kompie nie wypadł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki, bezpieczniki, napięcie w kostce sprawdziłeś?

Jak nie zapala się nawet ikonka na desce rozdzielczej, to może sygnał z manetki do kompa nie docierać - żaden przewód przy wtyczce w kompie nie wypadł?

 

Dodano: 28 kwi 2015 - 19:39

Manetki na razie obawiam sie rozbierac - żarowka jest na koncu obwodu i nawet jak ma przerwe to nic nie zmienia - dla mnie wykładnikiem podanego sygnału jest lampka kontrolna. Trudno cokolwiek działac jak sie nie ma schematu. Czy są przekazniki posredniczące czy tez nie? Po ktorej stronie obwodu jest lampka kontrolna? W każdym bądz razie dziękuje za sugestie.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przekaźnika i nie ma bezpiecznika - żarówka jest sterowana bezpośrednio z UCH. Zostaje Ci sprawdzenie tej manetki, bo z niej idzie sygnał do UCH. Jeśli sygnał idzie, to UCH do naprawy lub wymiany.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie.

 

Dodano: 28 kwi 2015 - 22:03

Wielkie dzięki - teraz wiem na czym stoję-to się nazywa konkretna odpowiedz i jakże pomocna. Jak się z tym uporam dam znać o efektach. Jeszcze raz dziękuje.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie, i proszę o pomoc - mianowicie, ostatnio w nocy moje światła przeciwmgielne przednie nagle przestały działać, kontrolka na desce rozdzielczej się zaświeca, ale światła już nie. Sprawdzałem bezpieczniki pod maską i we wnętrzu profilaktycznie od razu wszystkie, wszystkie sprawne. Nie mam pojęcia gdzie szukać problemu, ktoś się z tym spotkał?

 

Dzięki, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy w UPC (tam gdzie bezpieczniki pod maską) złącza które są powtykane nie są stopione lub zaśniedziałe. Konkretnie (złącze 12-scieżkowe) CZARNE w lewym górnym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą nienadpalone, to miernikiem sprawdź na 7 i 8 pinie czy jest napięcie (pin nr 12 jest od brzegu z lewej strony). Jak będzie wszystko działać, to następną kostkę masz pod zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam problem , mianowicie jest nim brak światła przeciwmgielnego, kontrolka się zapala, żarowka, bezpieczniki sprawdzane, do żarowki dochodzi napięcie ale za małe, odpinałem kostkę pod fotelem , również nie pomogło, gdzie szukać dalej ? Pozdr.

 

Przeniosłem do istniejącego tematu - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdź na odpowiednim pinie w kostce pod siedzeniem, czy też masz za niskie napięcie na tej kostce. Jeżeli jest "normalne" to znaczy gdzieś przewód w tylnej wiązce jest uszkodzony. Jak jest za niskie to następnie sprawdzasz stan kostek (czyścisz, bynajmniej nie WD40 tylko np. KONTAKT 60) w module UCH pod kierownicą. Jak to nie pomoże, to sprawdzasz czy na pinie z modułu UCH wychodzi odpowiednie napięcie.

Rozpiskę pinów i kostek znajdziesz w dziale PLIKI w schematach elektrycznych do megane II.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!