Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ESP,ASR, ABS, Steering not locked - po myciu samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od niedawna jestem posiadaczem Megane II CC 2003 1.9.

Wszystko działało super do dziś - z mojej winy.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Wymieniałem filtr oleju - próba odpalenia się udała wszystko OK.

<><><><><><><><><><>><><><><>

PÓŹNIEJ

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czyściłem w silniku miejsca zabrudzone olejem, troszke benzyną ekstrakcyjną na szczoteczce i poźniej suszyłem kompresorem na powietrze.

wcześniej myłem lekko samochod i możliwe ze coś mogło mi się dostać gdzieś mokrego.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Próba odpalenia auta udała się ale mnóstwo komunikatów - kierunki, wycieraczki wszystko na raz się włączało...

po którymś razie ustąpiło był tylko błąd "ELECTRONIC FAULT" i ASR/ESP SYSTEM FAULT i dodatkowo zaczęłą się świecić kontrolka ABS.

<><><><><><><><><><>><><><><>

zauważyłem, że wtyczka BLUE w bezpiecznikach przy silniku jest mokra wiec ją wyjąłem, wysuszyłem i włożyłem ale już nic nie świrowało,

jak na początku, jedynie Komunikat Electronic fault i kontrolka ręcznego, ABS, samochodzik w trójkącie.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Panowie proszę Was, pomóżcie mi bo mam pilny wyjazd nie wiem co mam zrobić...

<><><><><><><><><><>><><><><>

czy mogłem coś naruszyć przedmuchując w silniku, czy coś w kole gdy wymieniałem filtr, czy to te bezpieczniki? nie wiem za co się zabrać...

<><><><><><><><><><>><><><><>

Odłączałem i podłączałem akumulator przy odpaleniu przez 5 sekund OK pozniej od razu błędy.

Czekam na pomoc. Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiąłem kabel chyba od ABS przy kole z takim żółtym połączeniem i podłączyłem, świeci teraz tylko ASR, ABS znikło.

Może w tej wtyczce BLUE w bezpiecznikach jest za mocno zaśniedziałe i dlatego coś nie łączy ?

może użyję tego KONTAKTU w celu pomocy?

 

Dodano: 30 kwi 2015 - 12:53

przejechałem się i znikły komunikaty, przy następnym odpaleniu znowu się pojawiło, ale poruszałem tym żółtym złączeniem przy kole i jest OK. Można w jakiś sposób ten element wymienić ? może to on jest wadliwy jak go wtedy niechcący naruszyłem obudową..

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tam grzebałeś to zapewne wymieniałeś filtr oleju ale NAPĘDOWEGO. Czyli filtr paliwa... Filtr oleju jako taki jest z przodu silnika i nie ma możliwości nic przy czujnikach ABS zepsuć.

Element z żółtą wtyczką na kablu można wymienić ale to wymiana czujnika ABS przy kole. Skoro do tej pory było OK, to czujnik nadal jest sprawny, a tylko złączka ma problemy.Wyczyścić dokładnie docisnąć popatrzeć jeszcze jak sam czujnik jest dociśnięty i obserwować co się będzie działo.

No i dobrze ten kabel przy wtyczce podwieś na zaczepach bo koło może kabelek przetrzeć. Już miałem taki przypadek w sceniolu syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!