Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy mam OBD2


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Kupiłem taki skaner:

http://allegro.pl/skaner-obd2-autel-autolink-al319-pro-j-polski-i5188150141.html

Skaner działa, odczytuje np. VIN, lecz po przeskanowanu pokazuje komunikat że brak jest błędów, mimo że mam kilka błędów silnika i świeci się kontrolka MIL, którą tenże skaner miał zgasić.

Chciałem reklamować, lecz powiedzieli mi że reklamcji nie przyjmą, bo to moja wina że kupiłem nie odpowiedni skaner, ponieważ 1.9 dci z tego roku nie spełnia normy emisji spalin OBD2. Podobno dopiero po 2006 Renault spełnia normę.

Czy sprzedwaca ma rację? Czy też robią ludzi w balona, sprzdając nic nie warte urządzenia? Gdzieś wyczytałem że od 2003 wszystkie auta spełniają normę OBD2.

Edytowane przez megana2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

On-Board Diagnostics lub OBD w motoryzacji termin odnoszący się do zdolności samodiagnostyki pojazdów. Daje możliwość dostępu do danych dotyczących stanu poszczególnych układów pojazdu. Pozwala np. na odczytanie kodów błędów (DTC - diagnostic trouble codes) zapisanych w pamięci dotyczących silnika, immobilisera, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. sprzedawcy 1.9dci posiada co prawda złącze typu OBD2, ale nie spełnia normy OBD2 i jest to norma emisji spalin. Samochód zgodny z normą posiada stosowną naklejkę przy silniku. Nie mogę zareklamować skanera, bo Renault olało przepisy, które nakazywały producentom aut by od 2003 w przypadku diesla, spełniały tą normę. Najwidoczniej celowo, by utrudnić samodzielną diagnostykę.

Edytowane przez megana2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gość w kulki leci, bo wie, że sprzedaje badziew. Jak nie minęło 14 dni od dnia dostawy to wysyłaj list z oświadczeniem o odstąpieniu. Potem masz kolejne 14 dni na odesłanie towaru. Muszą oddać kasę. Jak nie, to walisz do miejskiego rzecznika konsumentów.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. sprzedawcy 1.9dci posiada co prawda złącze typu OBD2, ale nie spełnia normy OBD2 i jest to norma emisji spalin

Bzdura totalna, złącze OBD2 nie ma nic wspólnego z emisją spalin. OBD to sposób komunikacji z komputerem i elementami elektronicznymi w samochodzie.

Twój Scenic spełnia normę ODB2, dotycząca komunikacji ze skanerem, tyle, że ten skaner i większość innych, nie jest w stanie odczytać błędów oraz odczytu wszystkich parametrów i modyfikacji ustawień. Pewnie w VW, Skodzie i paru innych nie ma z tym problemów.

Tyle w temacie i nie pisz więcej, że OBD2 to norma emisji spalin.

Gość dobrze o tym wie, Ty kupiłeś skaner nie sprawdzając czy będzie on obsługiwał Twoje auto i niestety to Twój problem, ale jak kolega radzi możesz odstąpić od zakupu w terminie 14 dni gość podaje nawet stosowną formułkę.

Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy) oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego". Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

 

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeżeli nie chce poinformuj o tym Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, to co mi powidzili jak dzwoniłem czy przyjmą rekalmację bo nie czyta błędów. Zwrócić mogę, owszem bez podania przyczyny, ale nie rozpakowany, a ja już go używałem. Oni napisali jasno że chodzi o emisję spalin OBD2 a moj samochód jej nie spełnia, więc nie ma winy z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że możesz zwrócić rozpakowany. Możesz rozpakować, obejrzeć, wypróbować i się rozmyślić i odesłać. Z tą normą emisji spalin to jest jakaś bzdura, OBD2 to nie jest norma emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest opis OBD2:

http://www.samochodowka.koszalin.pl/warsztaty/dzialy/bielicki/obd/systemobd2-eobd.htm

Może Renault nie spełnia normy w całości, skoro skaner nie czyta błędów. Oni mówili coś że chyba dopiero od 2006 roku jest OK, a w mojej renówce ich nie odczyta bo normy nie spełnia.

Dostałem jescze jedną odpowiedz:

"nie ma współpracować z normą emisji spalin tylko ma być z nią zgodny.

Silniki diesla Renault są zgodne z normą dopiero od czerwca 2006 roku"

 

W aukcji nic jednak nie napisali że chodzi im o jakąś normę splin, więc chyba jednak wprowadzją ludzi w błąd.

Edytowane przez megana2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System komunikacji stosowany w diagnostyce samochodowej OBD/OBDII nie ma nic wspólnego z normą emisji spalin

Poczytaj Europejski standard emisji spalin

Facet Cię wkręca i tyle, napisz mu że oddajesz skaner i wyślesz w przeciągi 14 dni kalendarzowych od dnia zgłoszenia, od razu zaznacz, że jak nie będzie chciał przyjąć informujesz o wszystkim allego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wciąż nie mogę z nimi dojść do porozuminia. Nie chodzi im o system tylko o normę. Wg. ich opisu skaner współpracuje z samochodami zgodnymi z normą OBD2 i chodzi o normę emisji spalin, której renówka nie spełnia. Opis aukcji niesty wprowadz ludzi w błąd, bo niby skąd miałem widzić że ta norma jest spełniona dopiero od 2006 roku i powinna być naklejka poświadczjąca taką. U mnie naklejki nie znalazłem. Tu opis OBD2:

http://www.e-volt.pl/podstawy-obdii/samochody-zgodne_s_33.html

 

a opis na stronie to chyba powinno się zgłosić do prokuratury jako oszustwo:

http://www.autelpolska.pl/produkty/testery-diagnostyczne-obdii/autolink-al319/

"Obsługuje wszystkie pojazdy produkowane od 1996 roku z systemem OBDII oraz CAN, niezależnie od kraju pochodzenia

Wyłącza kontrolkę MIL, kasuje błędy i resetuje statusy gotowości monitorów diagnostycznych"

Wierząc że to prawda kupiłem ten skaner a potrafił jedynie odczytać VIN mimo że błedów pełno i Servis świeci. Chyba że system OBD2 u mnie nie istnieje, to wtedy przepraszam za pomyłkę.

Edytowane przez megana2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

Ale nie chcą mi przyjąć skanera, którego przyznałem że używałem. Reklmować też nie mogę bo jest sprawny. Oszukują ludzi poprzez nie precyzyjny opis, więc chciałbym jeszcze wyjaśnić o co chodzi z tą emisją spalin. Macie może naklejkę, o której jest w linku?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisję spalin sprawdza się na wydechu tłumika np: cięcie

A OBD2 podłącza się do komputera i sprawdzasz parametry typu temperatura silnika, powietrza, kąty przepustnicy, czas wtrysku itd....np. cięcie

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwrotu -

http://di.com.pl/odstapienie-od-umowy-przy-zakupach-w-e-sklepie-dzis-i-po-nowelizacji-prawa-50846

i tak odwołując się do Twoje przypadku:

Dla przykładu poniżej dotychczasowe najczęstsze klauzule niedozwolone w regulaminach sklepów internetowych dot. prawa odstąpienia od umowy:

Numer wpisu: 3040

Data wyroku: 2011-11-22

Przedsiębiorstwo xxx

"Odstąpienie jest ważne wyłącznie w przypadku, jednoczesnego zwrócenia przesyłki przez zamawiającego wraz ze wszystkimi zamówionymi produktami w oryginalnych, nienaruszonych opakowaniach, przechowywanych zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu."

Klient ma prawo sprawdzić produkt, np jeśli jest zapakowany w blister musi go rozciąć, aby móc stwierdzić że towar nie spełnia jego oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dano mi do zrozuminia że nie przyjmują używanych zwrotów. Nie rozpakowny owszem mogę zwróć. W takiej sytuacji nie chcę odsyłać, bo skoro oszukują ludzi, to równie dobrze mogą nie oddać kasy wymyślając byle powód np. że odesłałem uszkodzony. Po prostu nie ufam już tej firmie.

Może ktoś wyjaśni kwestię tej naklejki, że auto zgodne z OBD2, która niby powinna być. Z jadnej strony sprzedają skanery i piszą że kasują błedy, a z drugiej strony renówka nie współpracuje z nimi. Chyba prawda leży gdziś po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!