Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

opony


wojcisi

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec lata bede jechał do Belgi a powtót w srodku zimy. Zastanawiam sie czy jak załoze opony zimowe i bede jechał np. przez Niemcy jeszcze latem czy jakas kontrola nie dowli mi mandatu za nieodpowiednie opony.

Branie opon na zmiane nie wchodzi w grę

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co myślicie na temat opon całorocznych. Znajomy poleca mi Opony Dębica Navigator 2 195/65R15 91T. Jak byłam mała to mój tata jeździł na oponach całorocznych swoim maluchem. Zawsze myślałam że teraz standardem jest posiadanie 2 typów opon: letnich i zimowych. Czy takie opony całoroczne to dobry pomysł? Czy w zimie gdy na powierzchni jezdni pojawia się lód więc temperatura spada poniżej zera nie tracą one swojej przyczepności. Wg opisu opona posiada trzy szerokie, wzdłużne kanały, które współpracując z licznymi nacięciami w kształcie litery S świetnie odprowadzają wodę oraz błoto pośniegowe. Liczne lamele umieszczone w szerokich klockach bieżnika bardzo skutecznie „wgryzają” się w śnieg zapewniając bardzo dobrą przyczepność nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych.

Opony letnie są jeszcze w dobrym stanie więc mam jeszcze chwilę na zastanowienie się. Proszę jednak o poradę bo jestem laikiem w tematyce motoryzacyjnej

Edytowane przez milena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo całoroczne nie są złe. Jeśli nie jeździsz po zaśnieżonych górskich drogach to Co wystarczą. Problem polega jednak na tym, że opony całoroczne są sporo droższe od letnich lub zimowych porównywalnej jakości. Gdyby różnica polegała tylko na tym, to jeszcze pół biedy, można by pomyśleć - w końcu kupujący jeden komplet zamiast dwóch a poza tym zaoszczędzimy jeden komplet felg. Całoroczne siła rzeczy jednak latem ścierają się szybciej niż letnie - w końcu ich "zimowość" musi być czymś okupiona. Tak więc po przykładowo trzech latach jeździmy na oponach, które maja na karku już 6 sezonów, w tym 3 sezony letnie, które dosyć mocno je sfatygowały. Po tym samym czasie w drugim wariancie mielibyśmy dwa nadal dość dobre komplety, z których każdy przejechał dopiero 3 sezony.

 

Sam niedawno przerabiałem ten temat i dość mocno zaaranżowanych się nad całorocznymi Vredestein Quatrac 5, ale po głębszym przeanalizowaniu sprawy zdecydowałem się na Falken ZIEX ZE 914.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!