Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dałem się zrobić w konia przy wymianie rozrzą


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem u mechanika miął mi wymienić pasek rozrządu, pompę wody i napinacz (częsci dałem swoje). Powiedziałem mu, że jak będzie coś przy tym trzeba wymienić (myślałem o uszczelniaczach), to niech weźnie ze sklepu (warsztat jest przez sklepie). Jak przyszło do płącenia to wyszło, ze musze dopłacić 100 zł za płyn chłodzący. Wlali castrol (ok 60 zł) + castrol antifreeze (12 zł)+ castrol koncentrat (30 zł) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ciach]

 

czyli wynika z tego że na pewno nie jesteś mechanikiem :mrgreen: a na poważnie myśle że miałeś albo złe doświadczenia albo za ostro sie targowałeś :) są jeszcze uczciwi i godni zaufania, wierz mi.

 

 

[Proszę nie cytować postu 1:1 jeśli się odpowiada bezpośrednio pod nim - Prezes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wypadek przy pracy, jeżeli jest rzeczywiście godny zaufania to naprawia silnik na swój koszt (pewnie głowica), dokłada flaszke i ....po sprawie. Co innego jeżeli takie pomyłki ma co chwile lub przez ostanie 12 lat naprawiał na łańcuch rozrządy w kaszlakach a o dwóch wałkach to tylko czytał. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju z mechanikami ciężko, nawet jak znajomy ma warsztat i masz z nim dobre układy to i tak można się naciąć. Pracują również praktykanci i popeliniarze, którzy zapewnią swojego szefa, że wszystko sprawdzili 5 razy i jest OK. Mi kiedyś w escorcie przeskoczył pasek rozrządu (wymiana dzień wcześniej) przy zapalaniu rano. Niestety był za luźno naciągniety i głowica do remontu. Robił to chłopaczek na praktyce ponieważ w tym silniku można to wykonać w 10 minut samemu i jest to jedna z prostszych prac (1,4 i- 89) więc dlatego dostał takie zadanie, ale niestety nikt go potem nie zweryfikował i warsztat musiał ponieść dodatkowe koszty. Teraz patrzę każdemu na ręce i nawet mówię wcześniej, że jak coś mu się urwie przy odkręcaniu (np. zapieczone śruby na kolektorze) to mam czas i poczekam na rozwiercenie i ponowne gwintowanie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, nie ma nic gorszego jak szef akłądu to znajpmy lub kolega a wykonuje uczeń na praktyce. Wtedy najczęściej kończy sie koleżeństwo. Ja osobiście od -nastu lat serwisuje w zakładzie gdzie pracuje jeden człowiek czyli szef i mechanik zarazem. Nie chce przyjmować uczniów właśnie z ww powodu. Z tego samego powodu nie rozszerza działalności. Bierze deko więcej za usługi niż inni ale wie co robi i co gwarantuje a czego wcale sie nie dotknie o czym mówi otwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszelkie ASO każdej marki znam tylko z opowiadań a najchętniej to chciałbym aby gwarancja utrzymywała swoją ważność serwisując u własnych mechaników. Włos mi sie jeżył na głowie jak słyszałem opowiesci kolegi kierownika w jednym z serwisów Opla w małopolsce. Banda złodzieji, nieudaczników i kombinatorów. Przykłądowo blacharskie części wkładali podróby z giełdy a oryginały szły na lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!