Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Powietrze z kratki centralnej w kabinie nierówno dmucha


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dość nietypowy problem z nadmuchem w megane, było tak od zakupu czyli od roku. Chodzi o to, że ze środkowej kratki wylatuje powietrze o nie równej sile dla prawej i lewej części tej kratki. Jak przyłożę rękę do lewej kratki to dmucha ze 3 razy mocniej niż z prawej. Myślałem, że może klapka zamykająca nawiew nie otwiera się do końca, ale jak widać na poniższym filmiku, klapka jest wspólna dla lewej i prawej kratki i działa ok:

https://www.youtube.com/watch?v=ZAdXoPH4rnk

 

Lewa kratka dmucha normalnie, a prawa ledwo co.. dodam ,że boczne nawiewy przy drzwiach działają równo z taką samą siłą, a wyjęcie filtra kabinowego nic nie zmienia. Czy mogła się jakaś rura przygiąć czy coś? ma ktoś zdjęcia jak ten układ wygląda od wylotu kratki po samą dmuchawę? razcej nie ma możliwości że do jednej z kratek coś wpadło, bo niby którędy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć kratki centralne i zobacz czy tam czegoś nie ma w "dziurze" :)

 

Dodano: 17 maj 2015 - 15:27

razcej nie ma możliwości że do jednej z kratek coś wpadło, bo niby którędy..

Jeśli od zakupu jest taki efekt, to nie wiesz co się wcześniej działo. Możliwe, że np. poprzedni właściciel sobie czyścił pod kratkami i mu szmata wpadła do dziury :P Edytowane przez dcst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki odkręca się poprzez odkręcenie panelu z radia i klimy. Trzeba odkręcić 4x T20 (2 po wyciągnięciu radia widać a 2 przy gnieździe diagnostycznym). Po odkceniu podważamy całość delikatnie(ale trochę siły trzeba użyć). Druga rzecz to odchylenie daszka do góry(w załączniku). Wtedy zostają 6x T20 od kratek i da się je wyciągnąć. Wydaje się długie i męczące, ale tak naprawdę zajmuje to ok. 15 min :)

Demontaż daszka wyświetlacza MII

post-48938-0-94192200-1432152117_thumb.jpg

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

wielkie dzięki ;) nie miałem ostatnio czasu a i chłodniej się zrobiło więc temat na chwilę odłożyłem, ale postaram się w najbliższej wolnej chwili dobrać do dziur ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

 

Dodano: 28 maj 2015 - 21:01

no więc problem rozwiązany:), zabrałem laptoka z manualem do renaty i już miałem rozkręcać konsolę i kratki, ale dobrze ,że postanowiłem pierw wyjąc schowek i zmienić filtr kabinowy:) Okazało się,że od klapy nawiewu na nogi odczepiło się cięgno i klapka była cały czas otwarta- dmuchała na nogi

thumb_hosting_zdjec_1432839613__20150528_170218.jpg

 

PS. przepraszam za złamanie punktu 5.13 regulaminu "Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. Zbyteczne i nie estetyczne jest przepisywanie tego samego bezpośrednio pod oryginalnym postem"

Edytowane przez blaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!