Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane Coupe 2.0 16v Wadowice


sero2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem zainteresowany zakupem tego auta

 

http://olx.pl/oferta/renault-megane-megane-coupe-lift-2-0-16v-okazja-tanio-CID5-ID9CnND.html#5928b9d8a9

 

Co myślicie na jego temat. Jest pęknięta przednia szyba, brak przeglądu i awaria gaśnięcia silnika opisana przez właściciela w ogłoszeniu. Będę bardzo wdzięczny za opinie.

 

Pozdrawiam

sero2004

 

Na przyszłość piszemy w odpowiednich działach a nie gdzie popadnie. Przeniesiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie pchałbym się w F5R i F7R a tu masz pierwszego z nich 140km może i daje rady ale potrafi pociągnąć po kieszeni przy najmniejszej awarii.

A i jak mniemam to chyba o tym aucie mówimy: http://olx.pl/oferta/renault-megane-megane-coupe-lift-2-0-16v-okazja-tanio-CID5-ID9CnND.html#bd4827eb48

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w 1000zł bym się zmieścił z szyba, przeglądem i naprawą tej awarii. Jak myślicie co to może być walnięte. Jest tak, że jak się auto nagrzeje włącza się kontrolka taki wężyk, auto się dusi jakby coś w tłumiku było i auto gaśnie. Po chwili odpala jedzie kawałek i gaśnie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o "EKG" czyli usterce elektroniki silnika. I wątpię, że naprawa silnika może zamknąć się w kwocie 1000zł z szybą i przeglądem.

 

Dodano: 24 maj 2015 - 21:14

Może być map sensor, sonda lambda, czujnik temperatury. Ogólnie silniki 2,0 z wtryskiem bezpośrednim ze stajni renault były konstrukcją nieudaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem ze znajomym i mówił, że to może być wiele rzeczy np czujnik położenia walu, czujnik temperatury, jakich hala, cewka, moduł itp . szukam w googlach ale nigdzie nie pisze o takim problemie jak jest w tym aucie, bo dziwne że po chwili normalnie odpala i po 30 sek gaśnie znowu. Znajomy mówi, że jak da za 2500zł to mogę brać. A wy co myślicie??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pchałbym się w F5R i F7R a tu masz pierwszego z nich 140km może i daje rady ale potrafi pociągnąć po kieszeni przy najmniejszej awarii

Jest jednak różnica w awaryjności między tymi silnikami.F7R wcale nie jest taki awaryjny jak piszesz ,chyba że mocno wytłuczony.Takiej przyjemności z jazdy jednak nie daje inny silnik. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F7R nie jest problemowy to po pierwsze.

Po drugie jak auto jest zdrowe i nie było porozbijane to bierz, wyrzuć ten silnik i wsadź 2 litry F4R ze scenica I phII (anglika kompletnego kupisz za ok 2000zł) i masz spokój na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta awaria spowodowana jest zacinającą sie iglicą w regulatorze ciśnienia paliwa. Kosz nowego około 300zł i spokojnie można śmigać na nim 150kkm. Zresztą napisałem Ci wiadomość na innym forum o tym aucie.

Do tego trzeba sprawdzić wydajność pompy wysokiego ciśnienia, jeżeli będzie "przepuszczać" to albo regeneracja albo nowa - 600zł.

Edytowane przez shu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten silnik jest niesprawny opduść Ide ma to do siebie że części zamienne do tego silnika są dosyć drogie miałem to wiem ,sam regulator ciśnienia paliwa to wydatek 1000zł i tylko serwis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten silnik jest niesprawny opduść Ide ma to do siebie że części zamienne do tego silnika są dosyć drogie miałem to wiem ,sam regulator ciśnienia paliwa to wydatek 1000zł i tylko serwis .

 

No toładnie Cie w konia robili, tak to jest jak się nie wie co się zepsuło i oddaje do mechaników!

Na początek przestudiuj ten silnik, potem mów. Oryginalne regulatory ciśnienia paliwa mają wadę fabryczną do której Renault się nie przyznaje, polega ona na tym że w momencie osiągnięcia temperatury 100st (temp na listwie) wewnątrz regulatora pracuje iglica która między ściankami ma bardzo mały luz. Na skutek temperatury ta iglica się po prostu zacina poprzez rozszerzenie oraz brud (siarkę) która dostała się do listwy wtryskowej.

W momencie zacięcia regulatora, sterownik otrzymuje nieprawidłowe informację i wprowadza system w tryb Service (lub wyłączenie zapłonu). Dalsza jazda możliwa jest po ostudzeniu silnika.

Pewien Pan o imieniu Krzysztof który mieszka w Lublinie opracował własnej produkcji regulatory. Oparte są na znacznie lepszej jakości materiałach, wręcz całkowite wyeliminowanie wady fabrycznej.

Nowy nowy (bo nie dawno one weszły) regulator kosztuje 490zł: LINK

Wcześniej była w cenie 220zł usługa, wyjmujesz własny regulator wysyłasz do pana Krzysztofa, on go regeneruje i wysyła do Ciebie zregenerowany,

Nie dopytałem się jak to wygląda z NOWYMI regulatorami, możliwe że w momencie wysłania własnego spuści z ceny ale tego pewien nie jestem

Aby się nie rozpisywać proszę poczytać na www.f5r.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze byłem oglądnąć to auto i blacharsko ok wygląda nie ma rdzy tylko peknęty lakier na zderzaku i lekko coś błotnik prawy . W środku ok wygląda. Sprzedający mówił że sprawdzał na kompie to auto dwa razy . Raz wyszło ze sonda lambda a potem nic nie wyszło. Mówi że sam nie wie o co chodzi z ta usterką . Mówi że może być coś z modułem. Mówi że tylni błotnik malowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, jeżeli nie znasz się na mechanice i nie masz czasu samodzielnie grzebać przy tym silniku to daj sobie z nim spokój, narobisz więcej złego, na wydajesz niepotrzebnie pieniędzy a i tak mechanicy g***o zrobią. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!