Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 2 KOMBI raczej benzyna choć jest oferta na diesla


laguniorz03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam renault megane w kombi w rocznikach od 2005 do 2008. Im młodszy tym lepszy ;) Z wyposażenia dodatkowego inetereje mnie klimatronik, bez reszty się obejdzie ;) Ewentualnie zwykła klima ale naprawdę wolałbym do płacić do klimatronika.

 

Jeżeli chodzi o jednostkę napędową to preferowałbym silnik benzynowy 1.6 lub 2.0 litry. Jak wygląda montaż gazu w tych jednostkach jaki koszt i jak znoszą te silniki lpg?

Czy jeżeli skusiłbym się na tą jednostkę napędową to oprócz cewki coś bym musiał wozić w bagażniku?

Jaki koszt wymiany rozrządu i co ile się go wymienia, pierwszy co 120 tys? A później?

 

Mam też opcję na taką meganke z 2006 roku za 2500 euro z klimatronikiem i innymi bajerami wersja z beżowymi skórami w środku, w silniki 1.9 DCI (chyba 130km?) z filtrem FAP! Przebieg 150 tys. Co mnie troche niepokoi bo przy tym przebiegu chyba wymienia się właśnie filtr cząstek stałych? Jakie niespodziewane wydatki mogą mnie jeszcze czekać w takiej konfiguracji? Jak z rozrządem? Jakie koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,9dCi 130KM z FAPem i mam przebieg 235tys. Filtr jest od nowości oryginalny i jak będziesz jeździł nim na trasach a nie tylko w mieście to filtr się będzie regularnie tak jak u mnie czyścił i nie będzie problemu. Ostatnio byłem na clipie i mam w filtrze 2 gramy sadzy czy innego osadu. Mój mechanik mówi, że jak się regularnie jeździ w trasy to nie ma mocnych żeby się zapchał. Z historii sterownika wynika, że filtr sam się czyści co jakies 500km. Jak bedziesz jeździł tylko w mieście to odpuść sobie. Filtr się raz dwa zapcha i wtedy wymiana albo najlepiej wycinka ale musisz na to przeznaczyc 1000zł czyli jakies 10% wartości auta.

Edytowane przez matpio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmariano Nic niepokojącego się z autem nie dzieje. Nawet nie wiem jakie objawy są jak dwumasa pada. Co prawda jestem przygotowany na to, że będę musiał kiedyś to zrobić. Poprzedni właściciel wspominał, że nie była wymieniana dwumasa od nowości i żebym miał to na uwadze. Przejechałem od zakupu jakieś 15 tysięcy kilometrów i nic się nie dzieje a auto ma przejechane około 235 tysięcy kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!