Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż termometru-porada


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dodać do mojej Megi "bajer" w postaci termometru. Do tej przeróbki użyłem oryginalnej wiązki drzwiowej od dawcy, czujnika temperatury i wyświetlacza centralnego z opcją wyświetlania temperatury. Przypominam, że wiązka do Megane różni się od Megane Scenic. Po wyciągnięciu wyświetlacza zwróćcie uwagę czy w czarnej kostce jest biały przewód. Jeśli tak, to fabryczną instalację od wyświetlacza do słupka drzwiowego, mamy zrobioną przez producenta:

thumb_hosting_zdjec_1433062612__bialy_kabel.jpg

Do roboty potrzebujemy torxy, 2 płaskie śrubokręty, płaską szpatułkę, klucz 8 fajkowy i 2-3 godz wolnego czasu. Czemu tak długo? Powiem później.

Zaczynamy od kompletowania diwajsów. Ja poszedłem w oryginał- chciałem mieć jak z fabryki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by dorobić wiązkę drzwiową.

Co do wyświetlaczy- jak wiadomo w M1Ph1 są różne typy, ale różnice ograniczają się do matrycy radiowej. Ważne, żeby matryca godziny miała rząd do wyświetlania temperatury w dolnym rogu.

thumb_hosting_zdjec_1433088643__porownanie_2.jpg

 

Najpierw ściągamy parapet, by wymienić środkowy wyświetlacz. 2 torxy pod maskownicą głośników i szarpiemy parapet do góry:

thumb_hosting_zdjec_1433063926__parapet.jpg

 

Odkręcamy trzy śrubki od wyświetlacz odpinamy kostki-niebieską, czerwoną( jeśli macie wyświetlacz z matrycą radiową), szarą i czarną.

thumb_hosting_zdjec_1433064146__wys.jpg

 

Zakładamy wyświetlacz z opcją temperatury i przykręcamy parapet. Temperatura powinna wskazywać -40*C ponieważ nie mamy jeszcze czujnika zewnętrznego. Aaaaa, istnieje możliwość wymiany samej matrycy zegara. Wystarczy podważyć 4 zatrzaski.

Teraz czas na drzwi. Należy zacząć od zdjęcia maskownicy lusterka, ciągnąc równomiernie do siebie by nie uszkodzić kołków. Gdy to wykonamy odkręcamy lusterko od drzwi- 3 nakrętki "8".

thumb_hosting_zdjec_1433064551__2015-05-30_120723.jpg

Zabieramy lusterko ze sobą do warsztatu i rozbieramy je. Zaczynamy od wyjęcia szkła lustra. Do tej operacji potrzebujemy płaskiej szpatułki (jak najszerszej) i mnóstwo cierpliwości. Ostrożność wskazana, bo szkło mocno kruche. Można pomagać sobie długim płaskim śrubokrętem odchylając plastikowe zaczepy za lustrem.

thumb_hosting_zdjec_1433064837__2015-05-30_125154.jpg

Po wyjęciu szkła, odchylamy zaczepy by zdjąć tylną pokrywę lustra. Wpinamy czujnik i przeprowadzamy kable, tuż obok linek sterujących-można najpierw przewlec twardy drut, przymocować do niego przewody i przeciągnąć wewnątrz lustra. Jest to czynność wybitnie pracochłonna, dlatego, że kable są dość krótkie, a należy je przeprowadzić z rozwagą. Zwłaszcza, gdy chcemy korzystać z opcji składania lusterek, nie martwiąc się, że wyrwiemy je z czujnika.

Skręcamy wszystko i zakładamy szkło.

thumb_hosting_zdjec_1433087067__czuj.jpg

thumb_hosting_zdjec_1433087094__dut.jpg

Po przykręceniu lusterka do drzwi bierzemy się za instalację. Ściągamy boczek drzwiowy i układamy wiązkę. Ja użyłem oryginału.

thumb_hosting_zdjec_1433087355__2015-05-30_155329.jpg

Następnie przeciągamy ją od lusterka, przez peszel, do wtyczki w drzwiach. Wpinamy się szarym kablem w drugi pin od góry w środkowym rzędzie wtyczki, a białym w 3 pin.

thumb_hosting_zdjec_1433087661__przewody.jpg

Wpinamy wtyczkę, zakładamy boczek i... cieszymy się ze wskazań temperatury. :)

thumb_hosting_zdjec_1433087873__2015-05-30_163312.jpg

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!