Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu wycieka mi dosyć dużo płynu chłodzącego, 1l. wycieka w ciągu 1-2 dni więc to już chyba sporo. W trakcie jazdy silnik szybko się nagrzewa, jeśli jest mało płynu i ogrzewanie (nawiew) jakby słabiej działa, natomiast po uzupełnieniu ogrzewanie - nawiew działa normalnie. Największy wyciek obserwowany jest na ciepłym silniku i podczas chłodzenia. Na zimno wyciek jest mniejszy. Dodatkowo, w trakcie dolewania płynu widać jak leci, zmiennie trochę dużo potem trochę mniej. Wyciek obserwowany jest po prawej stronie samochodu od strony pasażera, niedaleko prawego koła. Objaw wycieku płynu pojawił się raczej nagle, obroty są w porządku ogrzewanie też - chyba, że jest bardzo mało płynu lub jego brak, wtedy bardzo grzeje się silnik i już po przejechaniu kilku km (większość w korkach) zapala światełko stopu i wysokiej temperatury silnika a wskazówka temp. leci na czerwone pole. Dodam, że silnik to 1,4e benzyna niegazowany. Mechanika mam we wtorek/środę. Wolałabym jednak mniej więcej wiedzieć, co może być przyczyną tak dużego ubytku płynu. Może, ktoś miał podobny przypadek i chciałby się nim ze mną podzielić. Szczerze mówiąc to trochę się martwię, ale może ktoś mi tu podpowie i będę już mniej więcej wiedziała na czym stoję. Korek wlewu oleju nie ma żadnych białych nalotów ani nic podobnego jest czysty,czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Dodam, że jakieś pół roku temu przez pomyłkę wlałam oleju silnikowego do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego. Może o ma jakiś związek?

Bardzo proszę o pomoc - co to może być?

Edytowane przez Magee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wodna dokończyła żywota i puszcza płyn. Tak duże wycieki by to potwierdzały. Ewentualnie puszcza przez uszczelnienie z blokiem sinika. Radzę kupić porządną pompę, by za pół roku nie rozbierać wszystkiego na nowo. Na przykład SKF. Można przy okazji zrobić wymianę rozrządu -o ile nie był niedawno zmieniany- gdyż i tak pasek będzie ściągany by dostać się do pompy.

W trakcie jazdy silnik szybko się nagrzewa, jeśli jest mało płynu i ogrzewanie (nawiew) jakby słabiej działa, natomiast po uzupełnieniu ogrzewanie - nawiew działa normalnie.

Normalne zachowanie gdy zaczyna brakować płynu w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taka naprawa może kosztować. Dodam, że cieknie na ulicę (przy zaparkowanym aucie widać plamę płynu pod autem) może to być wąż lub coś jeszcze innego? Co do jakości to fakt lepiej trochę dołożyć, niż żeby za jakiś czas był to samo :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziewczyną, ale ok :D

 

Dodano: 04 cze 2015 - 21:58

Orientuje się ktoś ile wymiana pompy wody razem z nowym paskiem rozrządu może kosztować (oczywiście u mechanika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjechać do warsztatu na podnośnik i niech mechanik zobaczy z kąt skąd wycieka płyn ,wtedy będzie wiadomo co naprawiać.

Korektor języka polskiego nie wychwycił mojego błędu . :bash:

Edytowane przez 11348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałam mechanika mam we wtorek/środę, bo na razie ma urlop a tylko jemu oddam auto do naprawy, poza tym auto na razie stoi, ponieważ nie chcę przegrzewać silnika. Chciałabym się po prostu zorientować co to może być i jaki mniej więcej może być koszt naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale przy wymianie pompy trzeba też chyba wymienić pasek rozrządu czy nie?

A jak wygląda sprawa jeśli np. szczur lub jakieś inne zwierzę przegryzło by wąż jakiś, lałoby się na początku mało a pod wpływem ciśnienia dziura zrobiłaby się większa i lało by się bardziej, czy to raczej mało prawdopodobne? Sytuacja z dolaniem oleju półsyntetycznego do zbiorniczka płynu chłodniczego nie ma tutaj znaczenia, czy mógł mieć jakiś wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z dolaniem oleju półsyntetycznego do zbiorniczka płynu chłodniczego nie ma tutaj znaczenia, czy mógł mieć jakiś wpływ?

Dolanie oleju półsyntetycznego do zbiorniczka płynu chłodniczego? :o Wytłumacz to bardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę: przez pomyłkę około 6 msc. temu wlałam trochę oleju silnikowego półsyntetycznego (bodajże Lotos 10W-40) do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego, nie pamiętaj już dokładnie jaka to była ilość, ale tak pomyliły mi się po prostu zbiorniczki :D no cóż, tylko się teraz zastanawiam, czy to nie ma związku.

Edytowane przez Magee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 musisz to mechanikowi powiedzieć,

Po 2 niech ci mechanik sprawdzi wszystkie gumowe węże bo może któryś z tym olejem nie wytrzymał,

Po 3 z tą pompą wody też niech ci sprawdzi

 

Wiesz jak już tyle przejechałaś to przydałoby się przeczyścić cały układ chłodzenia bo może być niezły syf tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może to być wąż lub pompa wody tak, nic innego raczej nie? W zbiorniczku wyrównawczym właśnie widać ten olej taki jakby posklejany, ale dalej coś tam się pewnie też dostało, mechanikowi oczywiście o tym powiem aczkolwiek wstyd się przyznać, że się było taką głupią, ale cóż :D

Edytowane przez Magee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o naprawę mam się bać o koszty, czy raczej nie powinno to kosztować drogo? Jak to wygląda od strony finansowej?

Edytowane przez Magee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!