Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

O widzisz, to zataiłaś istotne fakty.

Węże od płynów chłodzących nie lubią oleju ;)

Trzeba dokładnie teraz przeczyścić cały układ.

Pytasz o koszty - wszystko zależy co mechanik stwierdzi.

wstyd się przyznać, że się było taką głupią

No cóż, czasem trzeba się przyznać, że się postąpiło jak blondynka :D

W tym wypadku jest to dość istotna informacja i trzeba to przyjąć na klatę :D

Dzisiaj mamy już środę, To co mechanik stwierdził :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę: przez pomyłkę około 6 msc. temu wlałam trochę oleju silnikowego półsyntetycznego (bodajże Lotos 10W-40) do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego, nie pamiętaj już dokładnie jaka to była ilość, ale tak pomyliły mi się po prostu zbiorniczki :D no cóż, tylko się teraz zastanawiam, czy to nie ma związku.

I weź tu po tem człowieku za pozytyw wpis w ofercie auta, tu cytat:

AUTO UŻYTKOWANE PRZEZ KOBIETĘ....

Po takim poście nie wiadomo czy tego się bać, czy wręcz przeciwnie spodziewać się auta zadbanego....

 

(powyższy komentarz nie ma nic wspólnego z ubliżaniem płci pięknej, ani też z podejściem seksistowskim, to wyrażone przemyślenie, na zacytowane slogany zamieszczane w ogłoszeniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokładnie teraz przeczyścić cały układ.

Płyn wycieka dość intensywnie, więc układ może już się sam przepłukał?

Auto jak na razie stoi u mechanika i jeszcze nie wiem na co moja Megi choruje :)

Okazało się, że płyn jak gdyby zacieka pod silnikiem (tam jest taka skrzyneczka, ze znakiem żeby nie dotykać - alternator czy inne cuś) i tam się ten płyn najwyraźniej zbiera. Może ktoś wie skąd ten płyn może ciec i zaciekać tam? Czy mogło tam coś pęknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to wróżenie z fusów, poczekaj na diagnozę tego, kto ma auto u siebie na kanale.

Wszystko wskazuje na nieszczelność na deklu pompy albo na uszczelnieniu rurki za pompą wychądzącej z bloku.

Tu przykładowa aukcja dla CLIO:

http://allegro.pl/rura-krociec-wody-plynu-renault-clio-ii-1-4-16v-i5056493928.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten króciec i jego nieszczelny kołnierz na oringu można w kilka minut stracić cały płyn, zależy czy to kołnierz jest wyszczerbiony, czy tylko oring rozerwany. A co do rozrządu, to jest zasada, że nie zakłada się ponownie już raz naprężonego paska.

Czyli teoretycznie pasek do wymiany, napinacze mogą być nadal te same co były.

Czasami wystarczy tylko odpowiednio dokręcić dekiel pompy jeśli z rozrządem była wymieniana. Czasami jednak wymaga ponownego uszczelnienia, albo wymiany jak jest stara i cieknie na wałku napędowym.

To jednak trudno przez internet zdiagnozować nie widząc auta.

Zalecam cierpliwość i zdanie się na mechanika jeśli masz do niego zaufanie.

A chyba tak skoro czekałaś na jego powrót z urlopu. Musi być tego wart ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że już jutro cokolwiek będę wiedziała, w razie czego mogę jeszcze liczyć na jakąś pomoc?

Mam jeszcze takie pytanie ale w innym temacie odnośnie maski, bo maska się zamyka, ale nie blokuje, można ją otworzyć bez tej "wajchy" co jest w kabinie pasażera, co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest właśnie od udzielania pomocy, jednak jak widzisz nie zawsze jest to możliwe nie widząc dokładnie co jest przyczyną, tym bardziej jak opis usterki jest tylko poglądowy. (tak jak tu- cieknie pod autem)

A co do zamka to może jest po prostu zabrudzony co jest częstym przypadkiem i nie blokuje zatrzasku jak powinien.

Zazwyczaj potraktowanie zamka preparatem WD40 pomaga w takich przypadkach

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pasek rozrządu jest zalewany tym płynem chłodzącym to ja nawet bym się nie zastanawiał tylko wymieniał. Oszczędzisz teraz, potem Ci się zerwie i wtedy dopiero się złapiesz za głowę słysząc o kosztach naprawy. Swoją drogą nie powinno się drugi raz zakładać zdjętego już paska rozrządu. Kiedyś też zaczęła mocno przeciekać pompa wody u mnie to wymieniony był cały zestaw, pompa swoje i tak już przerobiła. W Łodzi zapłacilem coś koło 500zł, z tym że części kupowałem sam, nie przez mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście cieknie pompa wody, to też postanowiłam, że wymienię cały rozrząd, dla świętego spokoju, żeby potem niespodzianek nie było. Chodziło mi bardziej o to, czy jeśli to poszedł dekiel pompy wody to pompa jest wtedy cała do wymiany?

Edytowane przez Magee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa była wymieniana z rozrządem i niedawno to mało prawdopodobne by puściło uszczelnienie na walku pompy.

Jedynie źle dokręcony dekiel pozwolił na rozszczelnienie jego uszczelki.

Tu jednak trudno dywagować nie znając dat, przebiegów i co było już w tym temacie wymieniane.

A jeśli komplet rozrządu ma niewielki przebieg to nie trzeba nic poza paskiem wymieniać, robota jednak jak przy wymianie rozrządu wiec i koszt robocizny podobny.

Jeśli oczywiście pompa jest z paska rozrządu napędzana w tym silniku.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy pompa wody była wymieniana, bo auto mam 1,5r. i ja jej nie zmieniałam. Mechanik jeszcze coś wspomniał o korku w bloku silnika, czy coś takiego, że mógł pęknąć albo coś i z niego cieknie. Może tak być? Co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak jest na pasku rozrządu

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-renault-megane-laguna-1-4-1-6-16v-i5037391974.html

 

Dodano: 11 cze 2015 - 00:07

Wymienia korek i po sprawie. To takie zabezpieczenie przed mrozem, by te korki powyciskało zamiast blok rozerwać jak zamiast płynu będzie woda. Zamarzająca woda to "siła bez rozumu"

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na pasku rozrządu w 1.4, a ten korek w bloku silnika to chyba chodziło mu o otwór technologiczny. Tam są dekielki, ale bardzo rzadko zdarzają się na nich wycieki. Dekielki chyba można kupić, ale to tylko tak mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za wymianę kompletnego rozrządu 1.4e 55kW 75KM (to chyba silnik 8V) ile może wziąć mechanik za robociznę? Czyli tylko do wymiany ten dekielek a straszył mnie, że będzie kiepsko jak to to :D

 

Dodano: 11 cze 2015 - 00:12

A jest taka opcja, żeby kuna lub jakieś inne zwierzę przegryzło jakiś wąż i płyn chłodniczy ściekałby właśnie w okolicę tego czegoś pod silnikiem (alternator czy coś innego) czy to raczej mało prawdopodobne?

Edytowane przez Magee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!