Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dwa zestawy do wyboru do 1.6 112 KM 16v


Damn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, także witam serdecznie wszystkich Meganowiczów. <piwko>

Dzisiaj odbieram Renault Megane II phII kombi z silnikiem 1.6 benzyna, 112 KM, 16v.

Chcę go dać w gaz w najbliższym czasie (do miesiąca czasu max). Dostałem propozycję od renomowanej firmy z kilkoma zestawami do tego auta i od razu informację, że proponowane są głównie dwa pierwsze, więc na nich się skupię:

1. Elektronika: Stag Q-Box

Wtryski: Barracuda

Reduktor KME tur

Koszt 2500 zł

2.Elektronika: Stag Q-Box

Wtryski: AC W02

Reduktor KME tur

Koszt 2300 zł

W każdej opcji:

- Butla w „kole” zapasowym

- pełny wlew przy wlewie benzyny

- przewody wodne i gazowe Parker

- filtr fazy lotnej Glass Fiber

Chciałbym się spytać o elektronikę, choć domyślam się, że muszę dopytać dokładnie o jej konkretny model. Czy będzie to dobry wybór?

Drugie pytanie: wtryski - które będą lepsze?

Trzecie pytanie: czy przewody wodne i gazowe Parker oraz filtr fazy lotnej Glass Fiber to są porządne części do takiej instalacji?

Wiem, że firma z oferty jest dobra (takie ma opinie również tutaj, choć przyznam się, że dwa tygodnie wertowania forum Megane dla laika w tym temacie, to mało, nie jestem dobry w kwestiach mechanicznych), ale jak to mówią: "szczyżonego Pan Bóg szczyże". Prosiłbym o jakieś opinie osób, które znają dobrze temat, będę mega wdzięczny i myślę, że szybko Was (a raczej już NAS? :) ) nie opuszczę, choć wolałbym nie mieć powodów w trakcie eksploatacji, by zakładać tematy z pytaniami/problemami. ;)

Pozdrawiam,

Damn

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję, Panowie. W ciągu max dwóch tygodni założę gaz i pochwalę się na jaki zestaw się zdecydowałem. Niby wszystko pasuje do M2, ale jednak wolę mieć te "lepsze" pod względem "jeździj, tankuj, serwisuj i się nie martw". :)

 

Dodano: 16 cze 2015 - 17:08

1. STAG 4 QBOX BASIC, wtryskiwacze REG - 2400 zł

2. STAG 4 QBOX BASIC, wtryskiwacze DRAGON - 2700 zł

3. STAG 4 QBOX PLUS, wtryskiwacze DRAGON - 3000 zł.

Do tego w cenie: reduktor AC R-01,

wielozawór Tomasetto AT-02,

elektrozawór Valtek 03,

Filtr fazy lotnej ZWM CZAJA FL01P,

rury Faro PCV,

węże Parker,

opaski NORMA,

taśmy izolacyjne TESA,

złącza przewodów, elementy mocujące - GOMET.

Wlew pod klapką wlewu benzyny to dodatkowy koszt do w/w wycen - 100zł.

Emulator wskazania poziomu benzyny to dodatkowy koszt - 100zł.

 

Witam,

Czy w szczególności pierwszy zestaw z podanymi elementami będzie godzien uwagi? Taką dostałem propozycję z innego renomowanego serwisu i jest mi on bliżej o ok. 150 km niż tamten, no i nie wiem, czy będzie mi się opłacało tak daleko jechać. Wiadomo, po zakupie auta, akcji pozakupowej (wymiany wszystkiego itd) nie chcę już za dużo pakować w auto, a ten gaz będzie mi się strasznie opłacał. Jednak nie chcę niszczyć swojego budżetu aż tak bardzo. Proszę o jakieś rady co do wyboru, czy warto się zainteresować np. pierwszą opcją z obecnego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 zestaw ma kiepskie wtryski. Najlepsza opcja to zestaw 2. Qbox plus- i tak nie wykorzysta funkcji z "plusa" bo one rozjadą adaptacje.

Filtr wg. mnie kiepski. Doplata za wlew pod klapką w tym modelu to zdzierstwo (łatwiej tu niż w zderzak).

Emulator jak emulator i tak po 2 latach padnie bo taka ich żywotność.

Zdecydowanie lepiej brzmi zestaw z 1 postu.

Edytowane przez Marek_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zakładasz u Piteca. Też u niego zakładałem.

 

Ja jeżdzę na zestawie nr 2 (QBOX Basic + Dragony) i sprawuje się to bardzo dobrze (najechane niecałe 3 tys. km). Wlew pod klapką (i to pełnowymiarowy, w kombi) - tę 100 dopłaty można stargować spokojnie.

 

- jeśli jesteś purystą dopytaj czy zdejmują kolektor do wiercenia (bo pewnie nie)

- może warto ustalić gdzie np. mają przymocować elektrozawór - mi dość barbarzyńsko przyczepili na blachowkręty do kielicha

- do megany trzeba emulator poziomu paliwa - inaczej wskaźnik benzyny będzie ci opadał i świecić będzie rezerwą. Resetował się będzie co jakiś czas (mi przy energicznym zamykaniu tylnej klapy :) ) - emulator z montażem u Piteca 100pln (i chyba z wyprzedzeniem muszą zamówić). Ja zamówiłem, na codzień nie przeszkadza, ale przy dalszych trasach już trochę tak. Można też zrobić samodzielnie - są na tym forum patenty.

- na lpg-forum jest w galerii montaż w moim aucie jakby co

 

Dodano: 18 cze 2015 - 16:26

Aha te 300pln dopłaty do Qbox Plus nie ma sensu w tym aucie (tak jak pisze Marek_07 nie jest możliwe wykorzystanie dodatkowych opcji Plusa), zwłaszcza, że różnica w cenie sterownika pomiędzy QBOX Basic i Plus jest grubo niższa niż te 300pln.

 

Dodano: 18 cze 2015 - 16:27

Ooops nie zauważyłem, że temat dotyczy MII, ale silnik się zgadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia opcja u gazownika z mojego rodzimego miasta:

1. 2400:

STAG 200 GoFast, listwa ATW01 (zrozumiałem ATW, drugie na pewno jest T, ale nie mogę ogarnąć tego?), reduktor Tomasetto AT09 (możliwe, że coś przesłyszałem, ale chyba jest ok)

2. 2600:

STAG 300 i reszta ta sama.

W obu stówka za kasownik i za freeko wlew tam gdzie wlew paliwa.

Pora się zdecydować, więc wybrałem te, spośród wielu innych opcji. Więcej nie szukam, bo mnie z pracy wyleją za zajmowanie się swoimi sprawami ciągle. :D

W ogóle miesiąc oczekiwania to minimum, niezły popyt jest...

 

PITEC niechętnie, ale jednak daje zniżki. :P

Ponoć ten STAG 200 GF nowszy i tutaj mówią mi, że 300 nie ma sensu brać, bo nie wykorzysta się i tak różnic między nimi (?), no i teraz się zastanawiam, co wybrać, bo już jestem w kropce. Gość ponoć od 15 lat instaluje instalacje gazowe (sprawdzone info), ale w necie nie ma swojej strony i jak sam powiedział przez telefon: nie ma w sumie nawet czasu, by na maila zajrzeć i odpisać. :)

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja także zakładałem w PITEC. Spróbuj wywalczyć wlew za friko oraz 50% ceny na 1 przeglądzie wpisane w książkę :) Co prawda nie wejdziesz do zakładu jak będą Ci montować instalację (taka polityka dziwna) ale zanim odjedziesz sprawdź dokładnie wszystko. U mnie spartolili kilka rzeczy - znalazłem śrubkę na akumulatorze, komputer nie był przykręcony a także po kilku dniach wracałem na strojenie na drodze (auto nie miało mocy a po liczniku widziałem że pojechało tylko po gaz i wróciło) Pomimo tego jak już poprawili do teraz jeździ bardzo dobrze - już jakieś 24 tyś. Prawdą jest to że mają opinię najlepszego gazownika w Poznaniu/okolicach dlatego tak ciężko z rabatami ;) Aha, jeżeli montujesz emulator Landi Renzo to dla świętego spokoju trzymaj te pół baka benzyny zawsze. Wtedy maksymalnie po kilku odpaleniach się resetuje (przeważnie po nocy) U siebie testowałem i na 1 kresce paliwa potrafił przez tydzień świecić rezerwą po czym wywalił się na plecy i pokazał pusty bak łącznie z service ;)

Edytowane przez Piccolo
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile normalnie kosztuje normalnie pierwszy płatny serwis? Bo dostałem na niego rabat, ale nie wiem, czy to jest 50% czy więcej. :D Dzięki za wielkie info, jestem w trakcie ustalania terminu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam to stówka plus vat ale głowy nie dam sobie uciąć. I jeszcze jedno - nie zdziw się jak Pani zaproponuje Ci niższą kwotę na fakturze VAT. Ja na tą propozycję tylko lekko się uśmiechnąłem i podziękowałem ;)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!