Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chrobotanie podczas odpalania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam renault megane II 1.6 16v benzyna + gaz

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

jakiś czas temu zauważyłam że co jakiś czas podczas odpalania słysze takie dziwne chrobotanie w momencie odpalania później silnik pracuje nienagannie

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

jest to odgłos jakby coś o coś ocierało, lekkie buczenie jakby coś tarło?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

oczywiście to co któreś odpalenie...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

sorry za błędy! jak pisze nieraz na komórce to po prostu nie ma opcji poprawy.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Właśnie czytałam o tym KZFR - z tym że u mnie w megance rozrząd był wymieniany jakieś 2 lata temu w ASO - auto ogólnie kupiłam rok temu we wrześniu - z wymienionym rok wcześniej rozrządem

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

dodam że to chrobotanie jest raz na.... dłuuugi czas..:(

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

widziałam że to droga sprawa czy przyczyną może być coś innego?

mam papiery na wymianę tego rozrządu oczywiście auto kupione w salonie renault - i tam też było serwisowane - dziadek kupił nowe clio a meganke zostawił w rozliczeniu auto ma mały przebieg- kupiłam je z przebiegiem 83tysiące teraz ma 92tysiące...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zmieniony rozrząd nie znaczy zmienione koło kzfr, ono nie wchodzi stricte w skład sprzedawanych rozrządów.

Nie twierdzę że na 100% powodem jest to koło, podjedź do kogoś w swojej okolicy, jakiegoś mechanika który robi renówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Podepnę się pod temat żeby nie otwierać nowego.

Co jakiś czas podczas odpalania mojej Meganki 1.6 słychać stukanie. Dźwięk wydaje się być plastikowy (przypomina jakby wentylator o coś wadził). Pojechałem do mechanika i powiedział mi ze to Crankshaft Pulley. Przetłumaczyłem sobie i wychodzi na to że jest to koło pasowe wału korbowego. Powiedział mi też ze u niego w scenicu jest to samo i jeździ już z tym ok 3 lat. Czeka na wymiane rozrządu. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi powyżej zgłupiałem do reszty. Jazda z tym nie zaszkodzi silnikowi? Rozrząd nie jest narażony na pęknięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam ;D 
U mnie w megance to samo było. Otwierałam maskę, mama odpalała no i kurcze słysze takie chrobotanie. Myślalam, że to kzfr ale okazalo się że jak pod autem idzie wydech to on jest osłonięty czymś chyba aluminiowym taka blaszka na całej długości i ona musiała się o coś zachaczyć i jak odpalałam to było słychać a po 3 sekundach już nie. 
Polecam sprawdzić to i poruszać tłumnikiem czy gdzieś się nie ociera. 
Ja już myślałam że będą koszty  a tu tylko wystarczyło odgiąć blaszke. 
Pozdrawiam 

Edytowane przez malynowskax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!