Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megan Grandtour III


MarcinSzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was jako nowy użytkownik

 

Od dłuższego czasu borykam się ze zużyciem oleju w Renault Megan Grandtour III 1.2 TCE 115 KM.

Auto zakupiłem w styczniu 2013 (obecny przebieg to 30000 km)

Czy to możliwe aby samochód na 1800 km brał 1,5 L ojeju?

W serwisie tłumaczą się cały czas że wszystko jest w porządku i mieści się w normie.

W dniu dzisiejszym zrobię pomiar na 1000 km z dokładnym zużyciem i napiszę Wam na forum, jednak już chciałbym wiedzieć czy ktoś z Was spotkał się z takim tematem?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik, 40 tyś przejechane.

Oleju nie bierze wcale i nigdzie nie słyszałem aby te silniki tak miały.

Zarządaj Zażądaj jakiejś niezależnej ekspertyzy albo zamów ją sam.

To na 100% nie jest normalny objaw.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd mi za ortografię…………… <czerwona>:(

Widocznie jak nasi politycy uznałem że jak rządzę to mogę wszystkiego żądać……

 

BTW

Nie widziałem nigdzie nic na temat 12TCE biorących olej.

Chociaż sam zaobserwowałem, że jak wymieniałem pierwszy raz to komputer pokazywał 3/4 dopuszczalnego poziomu ale to nic w porównaniu z tym co opisuje MarcinSzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd mi za ortografię…………… <czerwona>:(

Widocznie jak nasi politycy uznałem że jak rządzę to mogę wszystkiego żądać……

 

BTW

Nie widziałem nigdzie nic na temat 12TCE biorących olej.

Chociaż sam zaobserwowałem, że jak wymieniałem pierwszy raz to komputer pokazywał 3/4 dopuszczalnego poziomu ale to nic w porównaniu z tym co opisuje MarcinSzz

Nie widziałeś nic o spalaniu oleju w 1,2 tce bo jest to w temacie o silniku 1,6 niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie branie oleju to poważny problem, może jak auto jest na gwarancji to da się to jakoś rozwiązać tanim kosztem.

Ja kiedyś jeździłem M2 z silnikiem dci 1,5 , między przeglądami musiałem dolewać nawet 3 litry oleju.

W ASO ( różnych ) twierdzili , że wszystko w normie.

Teraz mam M3 dci 1.5 , pomiędzy przeglądami mam spadek poziomu oleju na bagnecie rzędu 5 mm .

A auto ma już 220 tys km przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli olej bierze silnik, to będą problemy z badaniami technicznymi.

Ja tak miałem z M2 co lubiła olej, a że spaliny są poza normą ( fakt , że niewiele ) dowiedziałem się dopiero na pierwszych ( po 3 latach od zakupu ) badaniach technicznych.

Już teraz możesz gdzieś podjechać na badanie spalin, jeżeli wyjdą źle, to będzie może podstawa do dalszej potyczki z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja po 4000km dolałem 1L. Teraz mam 6300km i znowu będę dolewał 1L.

Mam ELF SXR 5W40

Dziś dzwoniłem do serwisu i dostałem odpowiedź, że to normalne do przebiegu ok. 15tys km.

Mam gwarancję na 5lat, a więc jakoś na razie nie mam stresu.

 

Tu masz moje przygody z olejem: http://megane.com.pl/topic/43953-ubylo-oleju/page__st__15

 

Dalsze losy będę opisywał w Twoim wątku.

Edytowane przez rysiek1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!