Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wlana benzyna do diesla


adamos545

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dwa dni temu tankowałem na stacji orlen i kamerdyner od tankowania zamiast ropy wlał mi benzynę :bash: :bash: :bash: .

W sumie niewiele bo jakieś 5.5 litra. Potem ktoś wyższy stanowiskiem przyjechał i stwierdził, że przy tak małej ilości benzyna jak mi wleją do pełna ropy nic się nie stanie.

No i mam mieszane uczucia bo silniczek (1.9 dti 98km) jak jest zimny ciężko odpala trochę mulasty się zrobił.

Czy jak to cholerstwo się wypali to wymiana filtra paliwa coś pomoże, czy mogą być jakieś większe konsekwencje ich pomyłki.

PS: Dodam jeszcze że silniczek świeżo po remoncie po tym jak pasek się zerwał także dużo pln już w nią włożyłem

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kolega jak nalał 10 litrów 95, to dla pewności upuścił 10l ze zbiornika i dotankowywał po trochu ciągle ropy po parę litrów. Obyło się bez problemów. Wnioskuje że masz na zwykłych wtryskach to raczej nic mu się nie stanie oprócz własnie spadku liczby cetanowej ON i jej siły napędowej. Znam takich co do dziś pakują w zimie po 5 litrów PB do zbiornika:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to spuść paliwo do baniek i zatankuj świeżego oleju napędowego. Natomiast spuszczone paliwo wykorzystasz zimą jako dolewkę do ropy. Zawarta w nim benzyna w znakomity sposób zapobiegnie wytrącaniu parafiny z paliwa w czasie dużych mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

 

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc wykorzystam ten już istniejący.

Dziś w moim Renault Megane II 1.5 dCi (2003r.) włączyła się rezerwa i na stacji paliw wlałem za 7 zł benzyny. Następnie zauważając swój błąd dolałem ropy za 200 zł. Za kilka dni czeka mnie dłuższa podróż i obawiam się, czy nic się złego nie wydarzy? Chciałbym uniknąć wizyty u mechanika. Jak na razie po kilku km nie zauważyłem żadnej różnicy.

Proszę o pomoc psychologiczną i ewentualnie jakieś porady. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tą benzyną.

To raptem tylko 1.5 litra benzyny na 50 litrów ON.

Możesz nawet nie zauważyć różnicy w jeździe.

 

Mam znajomego co do Opla Combo z silnikiem diesla nalał 40 litrów benzyny, zapłacił i odjechał.

Dopiero po przejechaniu kilkuset metrów silnik stracił moc , a mój znajomy zajarzył, że wlał złe paliwo.

A że nie jest "mientki" to normalnie jeździł i wyjeździł to paliwo, z tym że jak wyjeździł pół zbiornika to dolał ON.

Ogólne wrażenia z tej jazdy to bardzo duży spadek mocy i duże spalanie , większe nawet o 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jak koledzy wyżej pisali niektórzy specjalnie dolewają benzyny by im nie zamarzała ropa w zimie. Znajomy nalał pół baku a miał końcówkę więc stanął po 5 km bo samochód bardzo rwał. Ale po spuszczeniu paliwa z całego układu i tankowaniu auto pali i jeździ. Więc nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 28.06.2015 o 18:41, aston76 napisał:

Nie jeździć do rezerwy, tylko co jakieś 100-200km tankować świeże paliwo do zbiornika. A filtra bym nie ruszał, bo nie widzę takiej potrzeby.

Potwierdzam, dodatkowo dodam od siebie (co prawda już po kilku latach od pojawienia się pierwszego postu w tym temacie) - mam silnik 1.9 tdi, VW ale jeszcze na pompowtryskach, sam dodaję 3-5 litrów (głównie zimą) benzyny na 50 litrów ON. Silnik pracuje akustycznie tak samo. Odczuwam delikatny spadek mocy na wyższych obrotach (2500-3000 obr/min) ale nie jest to jakimś wielkim minusem przy normalnym użytkowaniu - da się utrzymać tempo z innymi spod świateł, czy wyprzedzić poza miastem. Dużym plusem jest brak wytrącania się parafiny w ON przy niższych temperaturach i przy słabszej jakości paliwa - paliwa i stacje paliw są różne. Co do filtra paliwa - odrobina benzyny nigdy temu elementowi nie zaszkodzi, ON w filtrze w benzyniaku już tak. Więc posiadacze starszych diesli 1.9 - no stress :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!