Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Witam mam ten sam problem !!! ale zauważcie że problem nie dotyczy tylko samochodów z LPG zasilane benzyną też to maja, w serwisach jak to w serwisach podpinają kompa nic nie ma to nie ma. Rozwiązał możne ktoś ten problem ????? Ps. w załączniku umieściłem komunikat z w/w problemem

 

Może należy wystąpić do Renault grupowo o rozważanie problemu

post-91335-0-39387700-1483542583_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam taki sam problem jak opisane powyżej. Samochód gaśnie przy dojeździe do skrzyżowania i redukcji biegu.

Widzę, że wielu z Was ma ten problem od jakiegoś czasu.

Czy z biegiem czasu udało Wam się go rozwiązać?

W sobotę jadę do elektryka, ale zakładam, że komputer nic nie pokaże tak jak i u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Ja również miałem ten problem zaraz po założeniu instalacji LPG.

U mnie też zazwyczaj silnik gasł przy dojeżdżaniu do skrzyżowania a czasami na postoju. Tak jak niektórzy tutaj zauważyłem, że dzieje się to w momencie załączania się klimatyzacji.

Lekko zmodyfikowałem mapę wtrysków i już nigdy -prawie dwa lata - problem się nie pojawił.

Mam LPG KME Nevo podłączoną pod OBD.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie mi żona zameldowała, iż przy dojeżdżaniu do skrzyżowania na wciśniętym sprzęgle wywaliło "ESC wyłączony" i samochód zgasł. Od wyruszenia na zimnym silniku minęło może 1-2 kilometry. Temperatura zewnętrzna iście letnia. Klimatyzacja włączona. Gazu nie mamy. Dodatkowo rano mam takie objawy z falującymi obrotami:

Falujące obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falujące obroty mogą być od klimatyzacji. Ostatnio zrobiło się ciepło. Sprawdzałeś obroty na wyłączonej klimie? Zresztą jak na moje to za bardzo one nie falują ale to inna bajka ;-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie wskazówka drga na początku zaraz po odpaleniu na ssaniu? Mamy w sumie bliźniacze samochodu i przebieg podobny więc przygody możemy mieć te same :)

Może jestem wyczulony ale wydaje mi się, że nie powinna się tak gibać. To ewidentnie tylko na ssaniu przy pierwszym odpaleniu z rana. Gdy drga wskazówka czuć, że auto dawkuje trochę więcej paliwa i mam delikatne drgania na plecach i kierownicy. Przy postoju i na luzie. W czasie jazdy wszystko ok, nic nie drga. Później np. w ciągu dnia tego nie ma ale nie o tym.

Martwi mnie to zgaśnięcie samochodu bo co jak się to zdarzy przy prędkości na zakręcie? Zero hamulców, wspomagania. Na sobotę umówię się w ASO. Ciekawe co powiedzą na jedno i na drugie. Zgrałem film wrzucony przez kolegę trochę wyżej i go zaprezentuję. Sytuacja była prawie że identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

U mnie to samo się dzieje. Silnik bez instalacji lpg. Gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżować w momencie wciskania sprzęgła, redukcji biegu przy włączonej klimatyzacji. Natomiast bez klimatyzacji w tej samej sytuacji oczywiście silnik pracuje ale obroty spadają nieraz do poziomu mniej więcej 550 obr po czym po 2 sekundach podnoszą się do prawidłowych 950 obr/min. Auto jest po czyszczeniu przepustnicy poza ASO natomiast bez adaptacji. Zasugerowano mi adaptację na CLIPie i to podobno rozwiąże problem. W tych silnikach jak się dowiedziałem po czyszczeniu przepustnicy musi być zaadaptowana przez CLIP bo inaczej całe czyszczenie jest bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta w ASO stwierdził, że zgaszenie się auta z zimnym silnikiem na wyciśniętym sprzęgle może być winą zawalonej przepustnicy, która może się zaklejać. Przechwycili i zrobili adaptację. Mam nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

mam dokładnie te same problemy.

1. Falujace obroty na starcie (oraz czasami przy zatrzymaniu na skrzyzowaniach)

2. Bład ESC i gaścniecie silnika przy dojezdzie do skrzyzowan tuż na początku jazdy i UWAGA! (ten sam blad i gasniecie silnika przy 120km/h na obwodnicy!)

3. Do tego ściaganie kierownicy w lewo.

Moj samochod spedzil okolo 2 miesiace w serwisie. ASO wspolpracowalo z producentem, ale nie zdolali ustalic powodow. Miedzy innymi zostal wyczyszczony silnik, ale nadal nie naprawilo to problemow 1 i 3. Co do 2 nie jestem w stanie sie wypowiedzieć, bo od tego czasu zrobilem samochodem z 500km, a usterka wyskakiwala kilka razy w roku. Sprawą zajmowala sie rowniez Warszawa, ale nie przynioslo to zadnego rezultatu.

 

Z tego co tutaj widze, wyglada to na wada fabryczna lub konstrukcyjna. Prawdopodobnie jesteśmy zdani sami na siebie. Jezeli ktos z was mialby jakies pomysly piszcie smialo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co odpukać ale u mnie się nie powtórzyło. Czytałem też trochę i wychodzi na to, że faktycznie minimalne falowanie na zimnym podczas ssania to normalna sprawa.

Swoją drogą ciekawe, że @Yoselone masz ten sam problem w 1.2 co my w 1.6. To przecież dwa zupełnie inne silniki.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!