Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zaczął mi się pojawiać komunikat w moim Renault Megane III Grandtour 1.6 w LPG (instalacja BRC): "ESC Wyłączony" na czerwono i jeżeli samochód w tym momencie stoi lub toczy się na wciśniętym sprzęgle to gaśnie. Czasem też wyskoczy w trakcie jazdy ale wtedy auto nie gaśnie. Czy ktoś wie co to może być? Po chwili pojawia się komunikat "ESC włączony" lub po odpaleniu jeżeli zgasł silnik.

 

PS Rozumiem że ESC to system kontroli trakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@pawel.wesoly - Czy udało Ci się rozwiązać problem? Dziś pierwszy raz wyświetlił mi się ten komunikat i samochód zgasł. Mam instalację BRC od miesiąca, żadnych innych problemów nie zanotowałem. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC ma zestawy LPG, które się wpina w instalację samochodu.

W teorii ma to zapewnić lepszą korektę dawki i kasowanie checka w razie potrzeby.

W praktyce potrafi porządnie namieszać w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Ja u siebie tez mam ten problem (Megi 1.6 + LPG Landirenzo) - myslalem ze wystepuje losowo - ale jestem w stanie go wywolac w nastepujacy sposob:

 

1. zimny silnik

2. w momencie pierwszego (niestety tylko pierwszego) przelacznia z benzyny na gaz - auto musi jechac na luzie

3. wtedy zawsze wyskakuje mi czerwony "ESC wylaczony", po chwili "ESC Wlaczony" i dalej auto smiga bez problemow.

 

Pytanie czy warto to diagnozowac i naprawiac - moj serwis ASO - zbyl mnie powiedzia ze to normalne ...

Co Wy na to ?

Pozdrawiam PAwel

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer "na szybko" nie pokazuje błędów. W środę wstawiam na dłużej do serwisu Renault. Dam znać.

 

Dodano: 29 lip 2015 - 20:19

I po wizycie w serwisie. Zero błędów. Jedno co znaleźli to brudna przepustnica. Od początku tankuję na markowej stacji, niby lepsze paliwo :). Muszę pojeździć i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie udało się komuś rozwiązać lub chociaż ustalić źródło problemu?

 

Dziś po raz drugi (pierwszy raz 22 lipca) pojawił się ten komunikat i samochód zgasł przy toczeniu. Żeby było śmiesznie to styl jazdy (spieszyłem się bardzo) i warunki atmosferyczne (gorąco i klima na full) były niemal idealne jak poprzednim razem. Auto zgasło dosłownie 15 metrów szybciej niż ostatnio i było to ~450 m od miejsca ruszenia. Wcześniej od 8 rano samochód stał na parkingu. Jak wyskoczył błąd to był to prawdopodobnie moment kiedy auto przełączało się na gaz, ale to tylko mój domysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie czasem podłączonych instalacji pod OBD?

Kolega, który zakłada LPG miał problem chyba z Laguną III 1,6 16V.

Co jakiś czas wyłączało się ESP, a wszystko zaczęło się po montażu LPG.

Po odłączeniu instalacji od złącza OBD problem już się nie pojawił.

Co do gaśnięcia przy toczeniu, to warto się przyjrzeć jak wygląda mapa LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Renault.

Jestem posiadaczem Scenika od 6 tygodni i także borykam sie z problemem gaśnięcia silnika.

U mnie sytyacja gaśnięcia silnika występuje na jeździe w wysokich temperaturach( obroty silnika przy schodzeniu potrafią zjechać do 500 obrotów choć wole obroty ma 800)

Testowałem jazdę na samej benzynie i także przytrafiło mu się zgasnąć.

Byłem 2 razy w serwisie i auto nie pokazuje błędu na komputerze,przepustnica i sonda OK.

Za tydzień oddaję auto na dłuższy czas i będą konsultacje z Francją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!