Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem - tryb awarii nowy gaz


jagiel92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeży jeżeli chodzi o LPG dlatego proszę o wyrozumiałość :)

Kupiłem 2 tygodnie temu megane II 2.0 Turbo 165 KM 2004r , jakiś pół roku temu założona była do niego instalacja sekwencyjna stag za ponad 3000 zł.

Meganeczka do dziś chodziła perfekcyjnie. Problem polega na tym iż na każdym biegu kiedy ja mocniej przycisnę np. na 2 powyzej 4 tys obrotów instalacja z tego co wyczytałem w instrukcji przechodzi w tryb awarii i załącza się benzyna, dioda zaczyna migać i wydaje sygnał dźwiękowy. Nie ma reguły bo niekiedy na 6 przy 3 tys obrotów dzieje się to samo. Tak samo kiedy dodaje gazu powoli a nie nogę w podłogę, wywalić może tryb awari dopiero przy 5 tys na 2.

Na benzynie wszystko jest ok. Zauważyłem też że niekiedy silnik przetnie ale to bardzo sporadycznie np. stało się tak przy 2 tys obrotów na 5 i dodania full gazu.

Dodam iż instalacja jest na gwarancji. Czy to może być wina świec, przewodów, cewki ? Czy od razu jechać do gazownika w ramach gwarancji ??

Edytowane przez jagiel92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem na innym forum że to może być złe ustawienie lpg i niepoprawnie odczytuje obroty z cewki, podobno gaziarz na lapku coś przestawia i jest elegancko hmm ?

 

Dodano: 07 lip 2015 - 22:08

Rozmawiałem telefonicznie z dwoma gazmenami jeden powiedział że to przez wysoką temperature i stwierdził żebym obchodził się łagodnie z falchą gazu w upały bo spada ciśnienie na reduktorze.... A drugi że to kwestia regulacji związku z ciśnieniem na reduktorze :) Jestem umówiony z drugim panem (co więcej w ramach gwarancji STAG) na pomiary z podłączonym lapkiem :) Zobaczymy co się wykluje pod kompem, ale za to wiem gdzie podchodzą z szacunkiem do klienta i gdzie prawdopodobnie będę serwisował LPG.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest do załatwienia strojeniem lpg po uprzedniej weryfikacji reduktora. Niestety tego samochodu nie da się ustawić poprawnie bez zewnętrznej sondy dokładanej do wydechu (afr). Jakby coś to również mogę do tego zerknąć nie naruszając gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gaziarza dziś... Ustawił coś na reduktorze, na komputerze był to odczyt z 1.6 do 1.2 problem z trybem awarii ustał, tylko że teraz auto zaczeło przerywać powyżej 3,5-4 tys obrotów... Zorientowałem się chwile za późno bo po około 10 km jazdy a nie mogłem zawrócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym zakresie auto przechodzi w Open-Loop, gazownik jeździł z Tobą w czasie ustawiania? Dokładał coś do wydechu w czasie strojenia? Jeżeli przestawia to na postoju to niech odpuści temat.

Wrzuć fotki tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Open-loop znaczy w pełni otwarne ? Nie jeździł, instalacja nie przechodzi w tryb awari jeżeli temperatura gazu (czyt. otoczenia) nie wynosi +~21 st. C.a dziś było 15 st. Samochód stał na wolnych obrotach, wkońcu dodzwołem się do niego stwierdził że trzeba rozwiedzić wtryski i mam udać się do miejsca montażu LPG, aby to "wygerulować tj. rozwiercić i ustawić nowe mapy" mówił coś o kompresi powyżej 2+ i że to jest niedopuszalne, nie wiem czy dobrze zrozumiałem,LPG pewnie nie będzie teraz wywalało błądu, bo na moją głupią głowę to gazownik przykręcił dopływ LPG czy też ciśnienia na reduktorze, co powoduje szarpanie/ przecinanie przy gwałtownym wciśnięciu gazu, przy regularnym wciśnięciu gazu jest w miare ok, jednak na Pb nawet przy gwałtownym wciśnięciu gazu auto zbiera się idealnie, zero szarpnięć czy przycięć, co więcej na LPG meganka wydaję się bardzie ospała wolniej reaguje na pedał gazu itp. Zbierałem się nawet do zmiany świec ale jeżeli na Pb działaja idealnie to czemu na LPG miały by przerywać. Co do instalacji nie mam zdjęć ale to pewnie pomoże: reduktor oraz wtryski czerwone, reduktor AC S.A R.01, wtrysk AC W01, komp AC S.A STAG-4. Priv. [#10314] Nie masz uprawnień do wysyłania maili poprzez to forum. Podpowie ktoś o co chodzi :/ ?

Edytowane przez jagiel92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Open-Loop to strategia sterowania silnikiem w której nie bierze się pod uwagę sygnału sondy- głównie aby uzyskać pełną moc.

Jeżeli to ac w01 bfc to może jakoś obleci, nie mniej jednak coś czuję, że trafiłeś na bardzo kiepskiego gazmena, bo jedyne co aktualnie zrobił to skaleczył ten silnik. Element wykonawczy jakim są wtryskiwacze powinien być dobrany z zapasem oraz precyzyjny zwłaszcza do auta z turbiną. Na strojenie tego auta doświadczona osoba potrzebuje w granicach 1,5-2h jazdy. Nie da się tego zrobić na postoju, sugerując się mapami, bo one nie odzwierciedlają w żaden sposób pracy tego silnika.

Drobna rada- jeździj na benzynie zanim ktoś tego gazu nie ogarnie porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W następną środę jestem umówiony z gościem, który zakładał ta instalację będę musiał się z nim dobrze rozmówić bo puki co to jest śmiech na sali a nie LPG... Po coś ta gwarancja jest...

 

Dodano: 22 lip 2015 - 11:55

Byłem u gazmena meganka na gazie odżyła, szarpania się zmniejszyły, nie wchodzi w tryb awarii :) Jednak gazmen posiedział, że jest podawane "złe napięcie" chciał żebym zostawił mu samochód ale na to nie byłem przygotowany, mówił też, że szarpania mogą być spowodowane świecami albo cewkami. Nie wiem co o tym sadzić ale oddam samochód do zaufanego mechanika w swojej miejscowości bo nie mam zamiaru jeździć 60 km do gazmena, żeby posprawdzał czy cewki i świece są ok bo i tak mam do zrobienia maglownice i klimę.

 

Dodano: 30 sie 2015 - 12:47

Problem rozwiązany cewki i świece mechanik sprawdził, wyszło że 2 cewka do wymiany, wymianiłem jednak problem nie ustał. Mechanik przy okazji innej naprawy wyczyścił mi odme i autko od tej pory na LPG wkręca się do 6 tys, czyli raczej dobrze :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!